İnönü Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İnönü Mahallesi sonuçlarında CHP %55,6 ile birinci, AK Parti %41,4 ile ikinci; fark 14,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 21,8 puan üstünde. CHP oy oranında Kapaklı ilçesindeki 14 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 25 sandık, 8.576 kayıtlı seçmen. Katılım %84,8 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | İnönü Mahallesi | Kapaklı | Tekirdağ | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.960 | %55,6 | %41,6 | %51,2 | %33,8 | +21,8 |
| AK Parti | 2.947 | %41,4 | %54,0 | %43,8 | %45,1 | −3,8 |
| Saadet | 85 | %1,2 | %1,1 | %1,0 | %2,8 | −1,6 |
| HDP | 47 | %0,7 | %2,1 | %1,9 | %3,2 | −2,5 |
| DSP | 28 | %0,4 | %0,5 | %1,1 | %1,2 | −0,8 |
| DP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | %0,7 | −0,5 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −1,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 25 | 8.576 | 7.273 | %84,8 | 7.125 | 148 |
Kapaklı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- İnönü Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Kapaklı sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçeağıl Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- İsmet Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Karaağaç Mahallesi seçim sonuçları
- Karlı Mahallesi seçim sonuçları
- Kazım Karabekir Mahallesi seçim sonuçları
- Mimar Sinan Mahallesi seçim sonuçları
- Pınarca Mahallesi seçim sonuçları
- Uzunhacı Mahallesi seçim sonuçları
- Yanıkağıl Mahallesi seçim sonuçları
- Tekirdağ sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi