İsmet Paşa Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İsmet Paşa Mahallesi sonuçlarında CHP %66,5 ile birinci, AK Parti %30,5 ile ikinci; fark 35,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 32,7 puan üstünde. CHP oy oranında Kapaklı ilçesindeki 14 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 23 sandık, 7.741 kayıtlı seçmen. Katılım %86,1 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | İsmet Paşa Mahallesi | Kapaklı | Tekirdağ | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 4.353 | %66,5 | %41,6 | %51,2 | %33,8 | +32,7 |
| AK Parti | 2.000 | %30,5 | %54,0 | %43,8 | %45,1 | −14,6 |
| Saadet | 61 | %0,9 | %1,1 | %1,0 | %2,8 | −1,8 |
| DSP | 38 | %0,6 | %0,5 | %1,1 | %1,2 | −0,6 |
| HDP | 31 | %0,5 | %2,1 | %1,9 | %3,2 | −2,7 |
| DP | 21 | %0,3 | %0,2 | %0,4 | %0,7 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −1,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 23 | 7.741 | 6.664 | %86,1 | 6.547 | 117 |
Kapaklı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- İsmet Paşa Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Kapaklı sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçeağıl Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Karaağaç Mahallesi seçim sonuçları
- Karlı Mahallesi seçim sonuçları
- Kazım Karabekir Mahallesi seçim sonuçları
- Mimar Sinan Mahallesi seçim sonuçları
- Pınarca Mahallesi seçim sonuçları
- Uzunhacı Mahallesi seçim sonuçları
- Yanıkağıl Mahallesi seçim sonuçları
- Tekirdağ sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi