Tufanbeyli 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Tufanbeyli sonuçlarında AK Parti %48,5 ile birinci, CHP %47,9 ile ikinci; fark 0,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 5,7 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %47,9 (+19,3 puan). 33 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Demiroluk Mahallesi (%80,7); CHP en güçlü Hanyeri Mahallesi (%89,8). Katılım %90,6 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tufanbeyli 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tufanbeyli, Adana, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tufanbeyli | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.349 | %48,5 | %25,5 | %42,7 | +5,7 |
| CHP | 5.288 | %47,9 | %40,4 | %28,6 | +19,3 |
| BBP | 228 | %2,1 | %1,5 | %1,9 | +0,2 |
| Saadet | 82 | %0,7 | %3,1 | %2,8 | −2,1 |
| Vatan Partisi | 42 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| TKP | 28 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
Tufanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 13.083 | 11.856 | %90,6 | 11.039 | 817 |
Tufanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçal Mahallesi | CHP | %17,0 | %83,0 | %100,0 | 47 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %28,1 | %76,9 | 225 |
| Ayvat Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %43,2 | %98,3 | 172 |
| Bolatpınarı Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %43,1 | %88,2 | 136 |
| Bozgüney Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %38,3 | %93,0 | 814 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %35,3 | %63,1 | %89,1 | 1.755 |
| Çatalçam Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %45,8 | %89,9 | 1.003 |
| Çukurkışla Mahallesi | AK Parti | %56,4 | %39,8 | %102,8 | 144 |
| Damlalı Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %32,9 | %93,2 | 279 |
| Demiroluk Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %15,5 | %93,3 | 283 |
| Doğanbeyli Mahallesi | CHP | %46,9 | %52,1 | %86,5 | 617 |
| Doğanlı Mahallesi | AK Parti | %70,2 | %27,5 | %90,8 | 564 |
| Elemanlı Mahallesi | CHP | %47,5 | %47,9 | %100,4 | 257 |
| Evci Mahallesi | CHP | %14,0 | %84,1 | %79,4 | 141 |
| Fatmakuyu Mahallesi | CHP | %13,0 | %87,0 | %89,7 | 58 |
| Güzelim Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %25,7 | %78,8 | 151 |
| Hanyeri Mahallesi | CHP | %6,8 | %89,8 | %98,4 | 61 |
| İğdebel Mahallesi | AK Parti | %68,1 | %26,4 | %89,4 | 94 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %39,1 | %47,7 | %86,7 | 1.496 |
| Karsavran Mahallesi | CHP | %45,6 | %53,8 | %96,8 | 341 |
| Kayapınar Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %39,3 | %73,5 | 83 |
| Kayarcık Mahallesi | CHP | %35,1 | %63,6 | %92,3 | 659 |
| Kirazlıyurt Mahallesi | CHP | %27,2 | %70,5 | %93,8 | 450 |
| Koccağız Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %40,0 | %93,0 | 43 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %31,2 | %89,1 | 320 |
| Pekmezli Mahallesi | AK Parti | %65,1 | %31,0 | %92,6 | 658 |
| Pınarlar Mahallesi | CHP | %48,5 | %48,5 | %91,4 | 187 |
| Şar Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %46,2 | %82,0 | 284 |
| Taşpınar Mahallesi | CHP | %14,5 | %83,9 | %108,5 | 59 |
| Tozlu Mahallesi | AK Parti | %74,7 | %23,2 | %93,6 | 110 |
| Yamanlı Mahallesi | CHP | %42,3 | %56,3 | %94,4 | 446 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %48,4 | %94,9 | 921 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %31,9 | %90,2 | 225 |
İlgili sonuçlar