Tufanbeyli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Tufanbeyli sonuçlarında AK Parti %49,4 ile birinci, CHP %49,1 ile ikinci; fark 0,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 6,8 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %49,1 (+19,2 puan). 33 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Demiroluk Mahallesi (%79,7); CHP en güçlü Hanyeri Mahallesi (%89,5). Katılım %90,7 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tufanbeyli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tufanbeyli, Adana, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tufanbeyli | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.499 | %49,4 | %26,0 | %42,6 | +6,8 |
| CHP | 5.465 | %49,1 | %44,3 | %29,8 | +19,2 |
| BBP | 61 | %0,5 | %1,5 | %1,6 | −1,0 |
| Saadet | 55 | %0,5 | %3,1 | %2,9 | −2,4 |
| Vatan Partisi | 27 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DSP | 13 | %0,1 | %0,8 | %1,0 | −0,9 |
Tufanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 13.083 | 11.864 | %90,7 | 11.140 | 724 |
Tufanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçal Mahallesi | CHP | %15,2 | %82,6 | %100,0 | 47 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %28,7 | %76,9 | 225 |
| Ayvat Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %39,3 | %98,3 | 172 |
| Bolatpınarı Mahallesi | AK Parti | %52,3 | %46,8 | %88,2 | 136 |
| Bozgüney Mahallesi | AK Parti | %56,9 | %41,3 | %93,6 | 814 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %33,5 | %65,1 | %89,1 | 1.755 |
| Çatalçam Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %45,7 | %89,9 | 1.003 |
| Çukurkışla Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %36,0 | %102,8 | 144 |
| Damlalı Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %38,8 | %93,2 | 279 |
| Demiroluk Mahallesi | AK Parti | %79,7 | %16,9 | %93,3 | 283 |
| Doğanbeyli Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %49,2 | %86,4 | 617 |
| Doğanlı Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %26,6 | %90,8 | 564 |
| Elemanlı Mahallesi | CHP | %46,1 | %51,0 | %100,4 | 257 |
| Evci Mahallesi | CHP | %18,9 | %81,1 | %79,4 | 141 |
| Fatmakuyu Mahallesi | CHP | %18,8 | %81,3 | %89,7 | 58 |
| Güzelim Mahallesi | AK Parti | %74,5 | %16,4 | %78,8 | 151 |
| Hanyeri Mahallesi | CHP | %8,8 | %89,5 | %98,4 | 61 |
| İğdebel Mahallesi | AK Parti | %71,2 | %27,4 | %89,4 | 94 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %45,6 | %53,0 | %86,9 | 1.496 |
| Karsavran Mahallesi | CHP | %48,2 | %51,4 | %96,8 | 341 |
| Kayapınar Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %39,3 | %73,5 | 83 |
| Kayarcık Mahallesi | CHP | %41,0 | %57,7 | %92,3 | 659 |
| Kirazlıyurt Mahallesi | CHP | %29,1 | %70,1 | %93,8 | 450 |
| Koccağız Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %32,4 | %93,0 | 43 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %63,5 | %33,8 | %89,1 | 320 |
| Pekmezli Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %38,1 | %92,6 | 658 |
| Pınarlar Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %47,4 | %91,4 | 187 |
| Şar Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %48,9 | %82,0 | 284 |
| Taşpınar Mahallesi | CHP | %12,7 | %85,7 | %108,5 | 59 |
| Tozlu Mahallesi | AK Parti | %75,5 | %23,5 | %94,5 | 110 |
| Yamanlı Mahallesi | CHP | %41,4 | %57,6 | %94,6 | 446 |
| Yenicami Mahallesi | CHP | %47,9 | %51,3 | %94,9 | 921 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %31,7 | %90,2 | 225 |
İlgili sonuçlar