Karataş 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Karataş sonuçlarında MHP %51,3 ile birinci, CHP %45,5 ile ikinci; fark 5,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%7,4) 43,9 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,5 (+15,7 puan). 43 mahalle ve köy arasından 33'ünde MHP önde. MHP en güçlü Develiören Mahallesi (%100,0); CHP en güçlü Karagöçer Mahallesi (%68,6). Katılım %90,7 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karataş 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Karataş, Adana, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karataş | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 7.881 | %51,3 | %17,8 | %7,4 | +43,9 |
| CHP | 6.986 | %45,5 | %44,3 | %29,8 | +15,7 |
| DP | 255 | %1,7 | %0,7 | %1,0 | +0,7 |
| Saadet | 97 | %0,6 | %3,1 | %2,9 | −2,3 |
| BBP | 75 | %0,5 | %1,5 | %1,6 | −1,1 |
| DSP | 41 | %0,3 | %0,8 | %1,0 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
Karataş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 17.546 | 15.916 | %90,7 | 15.356 | 560 |
Karataş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalı Mahallesi | MHP | %71,8 | %25,8 | %95,0 | 519 |
| Ataköy Mahallesi | MHP | %39,4 | %28,6 | %96,8 | 311 |
| Bahçe Mahallesi | MHP | %51,7 | %47,6 | %93,8 | 1.428 |
| Bebeli Mahallesi | MHP | %50,0 | %45,1 | %95,8 | 263 |
| Çağşırlı Mahallesi | CHP | %43,1 | %53,1 | %96,0 | 321 |
| Çakırören Mahallesi | MHP | %57,3 | %42,3 | %96,0 | 253 |
| Çavuşlu Mahallesi | CHP | %48,1 | %49,4 | %96,4 | 165 |
| Çimeli Mahallesi | MHP | %62,8 | %28,8 | %98,2 | 223 |
| Çukurkamış Mahallesi | MHP | %57,2 | %39,1 | %99,4 | 157 |
| Damlapınar Mahallesi | MHP | %51,3 | %37,5 | %90,4 | 178 |
| Develiören Mahallesi | MHP | %100,0 | %0,0 | %91,3 | 23 |
| Dolaplı Mahallesi | MHP | %94,7 | %2,6 | %87,0 | 46 |
| Gölkaya Mahallesi | MHP | %62,9 | %27,6 | %93,8 | 113 |
| Hacıhasan Mahallesi | MHP | %50,6 | %43,3 | %97,5 | 244 |
| Hasırağacı Mahallesi | MHP | %74,7 | %20,1 | %98,1 | 207 |
| Helvacı Mahallesi | MHP | %63,1 | %36,0 | %98,2 | 226 |
| İnneplihüyüğü Mahallesi | MHP | %70,0 | %26,0 | %87,2 | 117 |
| İsahacılı Mahallesi | CHP | %39,4 | %54,1 | %91,1 | 304 |
| Kapı Mahallesi | MHP | %67,1 | %27,2 | %92,0 | 238 |
| Karagöçer Mahallesi | CHP | %24,6 | %68,6 | %93,2 | 458 |
| Karataş Mahallesi | MHP | %72,6 | %25,3 | %92,9 | 212 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %37,4 | %62,0 | %85,4 | 1.446 |
| Kemaliye Mahallesi | CHP | %37,0 | %62,5 | %89,2 | 2.941 |
| Kesik Mahallesi | MHP | %77,2 | %22,3 | %83,7 | 263 |
| Kırhasan Mahallesi | CHP | %40,0 | %40,0 | %100,0 | 42 |
| Kızıltahta Mahallesi | MHP | %59,9 | %34,7 | %94,2 | 191 |
| Kiremitli Mahallesi | MHP | %61,2 | %27,1 | %90,7 | 97 |
| Meletmez Mahallesi | MHP | %68,0 | %30,7 | %93,8 | 80 |
| Orta Mahallesi | CHP | %39,2 | %59,5 | %93,1 | 519 |
| Oymaklı Mahallesi | MHP | %47,9 | %47,3 | %89,1 | 174 |
| Sarımsak Mahallesi | MHP | %46,2 | %30,8 | %68,4 | 19 |
| Sirkenli Mahallesi | CHP | %48,1 | %49,6 | %91,9 | 444 |
| Tabaklar Mahallesi | MHP | %84,7 | %10,9 | %98,7 | 693 |
| Tabur Mahallesi | MHP | %86,5 | %13,5 | %81,1 | 95 |
| Terliksiz Mahallesi | MHP | %61,2 | %38,8 | %92,5 | 53 |
| Topraklı Mahallesi | MHP | %55,4 | %41,3 | %84,7 | 111 |
| Tuzkuyusu Mahallesi | MHP | %63,6 | %33,3 | %91,8 | 184 |
| Tuzla Mahallesi | MHP | %66,6 | %32,4 | %91,4 | 1.335 |
| Yassıveren Mahallesi | MHP | %50,6 | %0,0 | %89,2 | 93 |
| Yemişli Mahallesi | MHP | %59,2 | %36,8 | %89,7 | 456 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %44,6 | %54,2 | %81,4 | 2.091 |
| Yenimurat Mahallesi | MHP | %50,0 | %47,2 | %105,7 | 70 |
| Yüzbaşı Mahallesi | MHP | %58,0 | %39,7 | %104,2 | 143 |
İlgili sonuçlar