Sandıklı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Sandıklı sonuçlarında AK Parti %51,9 ile birinci, MHP %21,6 ile ikinci; fark 30,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 9,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,6 (+13,4 puan). 72 mahalle ve köy arasından 66'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kargın Köyü (%89,6); MHP en güçlü Örenkaya Köyü (%46,0). Katılım %87,5 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sandıklı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sandıklı, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sandıklı | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 18.103 | %51,9 | %44,7 | %42,7 | +9,2 |
| MHP | 7.522 | %21,6 | %21,7 | %8,1 | +13,4 |
| İYİ Parti | 5.634 | %16,2 | %15,7 | %7,3 | +8,9 |
| CHP | 2.544 | %7,3 | %12,0 | %28,6 | −21,3 |
| Saadet | 436 | %1,3 | %1,0 | %2,8 | −1,6 |
| DP | 421 | %1,2 | %1,8 | %0,9 | +0,3 |
| BBP | 112 | %0,3 | %3,0 | %1,9 | −1,6 |
| BTP | 56 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 52 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Sandıklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 162 | 42.023 | 36.773 | %87,5 | 34.880 | 1.893 |
Sandıklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akharım-Çiğiltepe Mahallesi | AK Parti | %74,7 | %17,7 | %95,9 | 750 |
| Akharım-Dikmen Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %31,0 | %94,3 | 577 |
| Akharım-Hisar Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %36,1 | %94,6 | 968 |
| Akın Köyü | AK Parti | %54,2 | %8,4 | %86,8 | 220 |
| Alacami Köyü | AK Parti | %33,6 | %12,4 | %98,4 | 125 |
| Alagöz Köyü | AK Parti | %41,9 | %13,8 | %90,2 | 204 |
| Alamescit Köyü | AK Parti | %65,1 | %13,7 | %93,2 | 205 |
| Arızlar Köyü | AK Parti | %34,6 | %18,7 | %94,4 | 214 |
| Asmacık Köyü | AK Parti | %88,2 | %5,9 | %128,6 | 14 |
| Ballık Köyü | AK Parti | %44,5 | %23,2 | %87,7 | 641 |
| Başağaç Köyü | AK Parti | %58,4 | %21,1 | %82,7 | 394 |
| Başkuyucak Köyü | AK Parti | %57,6 | %13,6 | %100,0 | 62 |
| Baştepe Köyü | AK Parti | %58,9 | %32,2 | %92,3 | 443 |
| Bektaş Köyü | AK Parti | %63,8 | %9,8 | %87,0 | 667 |
| Celiloğlu Köyü | AK Parti | %83,5 | %9,4 | %95,7 | 92 |
| Cuma Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %24,3 | %84,8 | 948 |
| Çakır Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %22,8 | %82,4 | 5.766 |
| Çambeyli Köyü | AK Parti | %40,1 | %10,5 | %84,0 | 331 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %19,6 | %84,5 | 1.333 |
| Çevrepınar Köyü | AK Parti | %44,6 | %23,7 | %88,8 | 258 |
| Çiğiltepe Köyü | AK Parti | %55,4 | %31,1 | %93,5 | 444 |
| Çomoğlu Köyü | AK Parti | %60,0 | %20,0 | %88,6 | 44 |
| Çukurca Köyü | AK Parti | %41,7 | %8,3 | %90,9 | 55 |
| Daylık Köyü | AK Parti | %39,2 | %15,0 | %89,2 | 185 |
| Dodurga Köyü | AK Parti | %53,2 | %18,0 | %96,9 | 223 |
| Dutağacı Köyü | AK Parti | %64,7 | %16,8 | %90,8 | 207 |
| Ece Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %21,7 | %82,3 | 5.319 |
| Ekinhisar Köyü | AK Parti | %53,1 | %30,4 | %89,7 | 407 |
| Emirhisar Köyü | AK Parti | %44,4 | %27,3 | %90,2 | 254 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %23,0 | %89,3 | 969 |
| Gökçealan Köyü | CHP | %25,0 | %6,8 | %91,8 | 98 |
| Gürsu Köyü | AK Parti | %57,7 | %24,7 | %90,7 | 107 |
| Hırka Köyü | AK Parti | %43,8 | %16,0 | %92,9 | 479 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %49,3 | %28,1 | %83,3 | 1.979 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %19,4 | %90,1 | 1.106 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %60,2 | %6,8 | %94,0 | 402 |
| Karadirek Köyü | AK Parti | %57,4 | %14,8 | %82,2 | 454 |
| Karasandıklı Köyü | AK Parti | %55,3 | %16,2 | %91,5 | 211 |
| Kargın Köyü | AK Parti | %89,6 | %5,6 | %94,1 | 253 |
| Kevser Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %26,1 | %87,4 | 866 |
| Kınık Köyü | AK Parti | %59,0 | %21,8 | %96,6 | 237 |
| Kızık Köyü | AK Parti | %42,5 | %18,4 | %96,1 | 714 |
| Kızılca Köyü | AK Parti | %75,0 | %7,9 | %87,4 | 348 |
| Koçgazi Köyü | AK Parti | %47,1 | %23,5 | %91,3 | 80 |
| Koçhisar Köyü | AK Parti | %48,9 | %35,7 | %93,7 | 411 |
| Kusura Köyü | AK Parti | %51,0 | %23,4 | %93,3 | 743 |
| Kuyucak Köyü | AK Parti | %57,1 | %19,1 | %97,7 | 298 |
| Menteş Köyü | AK Parti | %52,5 | %25,5 | %88,7 | 582 |
| Nasuhoğlu Köyü | AK Parti | %44,3 | %15,5 | %90,1 | 111 |
| Odaköy | AK Parti | %60,7 | %5,2 | %94,7 | 190 |
| Otluk Köyü | AK Parti | %58,8 | %15,0 | %94,0 | 167 |
| Örenkaya Köyü | MHP | %40,5 | %46,0 | %88,2 | 1.072 |
| Örmekuyu Köyü | AK Parti | %42,4 | %18,2 | %97,1 | 70 |
| Reşadiye Köyü | AK Parti | %56,3 | %21,9 | %91,1 | 817 |
| Saltık Köyü | AK Parti | %47,7 | %27,7 | %92,4 | 315 |
| Sazak Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %20,6 | %90,0 | 610 |
| Selçik Köyü | CHP | %4,8 | %0,0 | %84,0 | 131 |
| Soğucak Köyü | AK Parti | %75,4 | %20,3 | %83,3 | 84 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %44,1 | %7,1 | %91,2 | 708 |
| Susuz Köyü | İYİ Parti | %27,9 | %25,6 | %77,2 | 57 |
| Şeyhyahşi Köyü | AK Parti | %35,0 | %32,5 | %100,0 | 40 |
| Şirinevler Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %19,5 | %85,3 | 2.088 |
| Tapduk Emre Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %11,7 | %89,9 | 604 |
| Ülfeciler Köyü | AK Parti | %53,8 | %24,1 | %93,8 | 160 |
| Ürküt Köyü | AK Parti | %60,2 | %9,2 | %95,0 | 219 |
| Yanıkören Köyü | AK Parti | %59,0 | %20,5 | %93,2 | 44 |
| Yavaşlar Köyü | AK Parti | %63,5 | %17,0 | %89,7 | 681 |
| Yayman Köyü | MHP | %35,2 | %45,1 | %95,5 | 111 |
| Yolkonak Köyü | AK Parti | %73,5 | %11,1 | %92,8 | 209 |
| Yumruca Köyü | CHP | %19,0 | %3,4 | %93,7 | 95 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %11,4 | %88,3 | 771 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %21,4 | %83,3 | 982 |
İlgili sonuçlar