Şuhut 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şuhut sonuçlarında AK Parti %47,8 ile birinci, MHP %24,3 ile ikinci; fark 23,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 5,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,3 (+16,2 puan). 53 mahalle ve köy arasından 42'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kulak Köyü (%92,1); MHP en güçlü Efe Köyü (%43,3). Katılım %91,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şuhut 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Şuhut, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şuhut | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 11.706 | %47,8 | %44,7 | %42,7 | +5,1 |
| MHP | 5.950 | %24,3 | %21,7 | %8,1 | +16,2 |
| CHP | 4.686 | %19,1 | %12,0 | %28,6 | −9,4 |
| İYİ Parti | 1.612 | %6,6 | %15,7 | %7,3 | −0,7 |
| DP | 204 | %0,8 | %1,8 | %0,9 | −0,1 |
| Saadet | 170 | %0,7 | %1,0 | %2,8 | −2,1 |
| BBP | 96 | %0,4 | %3,0 | %1,9 | −1,5 |
| BTP | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Şuhut seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 106 | 27.873 | 25.554 | %91,7 | 24.472 | 1.082 |
Şuhut mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağzıkara Köyü | AK Parti | %63,9 | %27,3 | %93,0 | 556 |
| Akyuva Köyü | AK Parti | %61,1 | %27,7 | %92,0 | 796 |
| Altıgöz Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %33,6 | %85,8 | 1.715 |
| Anayurt Köyü | AK Parti | %56,4 | %12,7 | %94,5 | 400 |
| Arızlı Köyü | AK Parti | %64,6 | %7,8 | %93,7 | 222 |
| Atlıhisar Köyü | AK Parti | %32,7 | %25,7 | %89,8 | 1.114 |
| Aydın Köyü | AK Parti | %62,5 | %27,8 | %95,8 | 425 |
| Bademli Köyü | AK Parti | %59,3 | %26,6 | %95,4 | 281 |
| Balçıkhisar Köyü | CHP | %40,8 | %6,4 | %91,4 | 1.267 |
| Baş Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %36,6 | %92,9 | 602 |
| Başören Köyü | AK Parti | %55,1 | %35,1 | %96,3 | 543 |
| Bozan Köyü | CHP | %9,0 | %2,0 | %90,5 | 116 |
| Çakırözü Köyü | AK Parti | %68,1 | %20,9 | %94,4 | 870 |
| Çobankaya Köyü | AK Parti | %51,0 | %23,7 | %96,0 | 327 |
| Dadak Köyü | AK Parti | %67,1 | %27,7 | %98,0 | 441 |
| Demirbel Köyü | AK Parti | %49,6 | %14,4 | %74,9 | 167 |
| Efe Köyü | MHP | %33,2 | %43,3 | %93,5 | 952 |
| Gazipaşa Mahallesi | CHP | %29,2 | %28,7 | %89,4 | 398 |
| Güneytepe Köyü | CHP | %38,1 | %6,0 | %94,5 | 343 |
| Hacı Musa Mahallesi | CHP | %26,1 | %23,1 | %87,2 | 483 |
| Hallaç Köyü | AK Parti | %35,0 | %22,8 | %95,9 | 483 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %33,4 | %26,4 | %95,5 | 356 |
| İcikli Köyü | AK Parti | %49,1 | %41,5 | %97,8 | 369 |
| İlyaslı Köyü | AK Parti | %70,2 | %13,5 | %90,9 | 165 |
| İplik Mahallesi | CHP | %25,8 | %20,7 | %84,1 | 264 |
| İsalı Köyü | AK Parti | %42,6 | %40,7 | %94,4 | 179 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %34,7 | %89,9 | 1.134 |
| Karaadilli-Çağlayan Mahallesi | AK Parti | %64,1 | %4,8 | %96,3 | 322 |
| Karaadilli-Develi Mahallesi | CHP | %33,6 | %3,8 | %96,9 | 651 |
| Karaadilli-Erenler Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %8,4 | %97,7 | 652 |
| Karaadilli-Zafer Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %6,8 | %98,4 | 386 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %54,2 | %15,7 | %94,9 | 593 |
| Karahallı Köyü | AK Parti | %54,5 | %21,2 | %97,4 | 38 |
| Karlık Köyü | AK Parti | %83,6 | %7,8 | %93,0 | 142 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %60,5 | %27,1 | %97,2 | 320 |
| Kayabelen Köyü | CHP | %8,5 | %5,3 | %95,6 | 527 |
| Kılınçkaya Köyü | AK Parti | %72,2 | %9,3 | %94,8 | 116 |
| Koçyatağı Köyü | AK Parti | %61,8 | %25,3 | %94,6 | 261 |
| Kulak Köyü | AK Parti | %92,1 | %7,1 | %76,2 | 168 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %30,8 | %28,9 | %85,0 | 891 |
| Mahmutköy | AK Parti | %63,0 | %17,8 | %94,0 | 1.258 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %31,3 | %88,4 | 629 |
| Ortapınar Köyü | AK Parti | %50,1 | %38,9 | %94,2 | 532 |
| Oynağan Köyü | AK Parti | %69,3 | %12,0 | %90,2 | 173 |
| Paşacık Köyü | AK Parti | %59,3 | %26,7 | %102,3 | 86 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %27,5 | %85,2 | 862 |
| Sinirköy | AK Parti | %69,7 | %21,9 | %95,7 | 345 |
| Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %27,9 | %89,6 | 845 |
| Tekkeköy | CHP | %23,1 | %18,5 | %94,1 | 119 |
| Uzunpınar Köyü | AK Parti | %49,6 | %28,9 | %97,1 | 137 |
| Yalı Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %28,3 | %84,8 | 1.114 |
| Yarışlı Köyü | AK Parti | %63,0 | %29,2 | %90,4 | 1.083 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %34,4 | %91,6 | 655 |
İlgili sonuçlar