Hamamözü 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hamamözü sonuçlarında MHP %40,9 ile birinci, AK Parti %30,7 ile ikinci; fark 10,2 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 32,8 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 10'unda MHP önde. MHP en güçlü Tekçam Köyü (%88,2); AK Parti en güçlü Alanköy (%63,1). Katılım %93,5 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hamamözü 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hamamözü, Amasya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hamamözü | Amasya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.216 | %40,9 | %26,4 | %8,1 | +32,8 |
| AK Parti | 913 | %30,7 | %40,4 | %42,7 | −12,0 |
| CHP | 759 | %25,6 | %26,0 | %28,6 | −3,0 |
| İYİ Parti | 66 | %2,2 | %4,9 | %7,3 | −5,1 |
| Saadet | 9 | %0,3 | %1,1 | %2,8 | −2,5 |
| BBP | 7 | %0,2 | %0,7 | %1,9 | −1,6 |
Hamamözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 3.317 | 3.101 | %93,5 | 2.970 | 131 |
Hamamözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanköy | AK Parti | %30,7 | %63,1 | %96,4 | 194 |
| Arkutbey Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %35,2 | %90,4 | 387 |
| Arpadere Köyü | AK Parti | %43,3 | %50,0 | %97,2 | 179 |
| Çayköy | CHP | %5,9 | %9,9 | %91,4 | 116 |
| Damladere Köyü | CHP | %3,5 | %8,1 | %95,6 | 183 |
| Dedeköy | MHP | %53,8 | %34,6 | %97,6 | 84 |
| Göçeri Köyü | CHP | %22,6 | %32,1 | %76,4 | 72 |
| Gölköy | MHP | %74,1 | %22,8 | %93,3 | 360 |
| Hamitkaplan Mahallesi | MHP | %57,9 | %32,0 | %92,6 | 283 |
| Hıdırlar Köyü | CHP | %0,0 | %18,8 | %103,1 | 32 |
| Kızılcaören Köyü | MHP | %78,9 | %11,3 | %93,1 | 160 |
| Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %22,1 | %41,1 | %88,4 | 190 |
| Mağaraobruğu Köyü | CHP | %6,5 | %35,5 | %93,9 | 33 |
| Omarca Köyü | MHP | %67,3 | %16,4 | %95,1 | 61 |
| Saray Mahallesi | MHP | %39,9 | %32,8 | %93,0 | 443 |
| Sarayözü Köyü | AK Parti | %45,4 | %48,7 | %93,1 | 173 |
| Tekçam Köyü | MHP | %88,2 | %11,8 | %106,3 | 16 |
| Tepeköy | MHP | %68,0 | %12,0 | %104,0 | 25 |
| Tutkunlar Köyü | MHP | %50,0 | %35,2 | %96,8 | 62 |
| Yemişen Köyü | CHP | %0,8 | %10,2 | %99,2 | 120 |
| Yukarıovacık Köyü | MHP | %38,4 | %23,9 | %97,2 | 144 |
İlgili sonuçlar