Havran 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Havran sonuçlarında AK Parti %53,1 ile birinci, DP %37,6 ile ikinci; fark 15,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 10,4 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,6 (+36,7 puan). 34 mahalle ve köy arasından 29'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çakmak Mahallesi (%96,0); DP en güçlü Çiğitzade Mahallesi (%52,2). Katılım %92,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Havran 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Havran, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Havran | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.653 | %53,1 | %40,1 | %42,7 | +10,4 |
| DP | 6.828 | %37,6 | %3,3 | %0,9 | +36,7 |
| CHP | 1.354 | %7,5 | %37,2 | %28,6 | −21,1 |
| Saadet | 114 | %0,6 | %1,7 | %2,8 | −2,2 |
| DSP | 111 | %0,6 | %0,5 | %0,8 | −0,2 |
| BBP | 58 | %0,3 | %1,6 | %1,9 | −1,6 |
| BTP | 33 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Havran seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 20.781 | 19.128 | %92,0 | 18.170 | 958 |
Havran mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Büyükdere Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %43,3 | %91,5 | 1.334 |
| Büyükşapçı Mahallesi | AK Parti | %64,7 | %26,0 | %97,6 | 379 |
| Camiikebir Mahallesi | AK Parti | %49,9 | %40,4 | %88,6 | 1.747 |
| Çakırdere Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %22,6 | %98,7 | 238 |
| Çakmak Mahallesi | AK Parti | %96,0 | %3,6 | %95,9 | 267 |
| Çamdibi Mahallesi | DP | %37,6 | %46,4 | %88,6 | 1.209 |
| Çiğitzade Mahallesi | DP | %35,3 | %52,2 | %88,4 | 395 |
| Dereören Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %34,6 | %95,3 | 256 |
| Ebubekir Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %42,1 | %87,8 | 2.292 |
| Eğmir Mahallesi | AK Parti | %67,2 | %27,2 | %96,8 | 342 |
| Eseler Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %46,1 | %93,5 | 321 |
| Fazlıca Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %40,8 | %98,2 | 598 |
| Halılar Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %15,2 | %94,4 | 232 |
| Hallaçlar Mahallesi | AK Parti | %61,6 | %30,1 | %89,5 | 618 |
| Hamambaşı Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %40,4 | %91,3 | 1.291 |
| Hüseyinbeşeler Mahallesi | AK Parti | %72,4 | %18,0 | %99,6 | 235 |
| İnönü Mahallesi | AK Parti | %79,6 | %16,3 | %95,0 | 159 |
| Kalabak Mahallesi | DP | %33,6 | %49,8 | %92,8 | 635 |
| Karalar Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %8,3 | %93,8 | 64 |
| Karaoğlanlar Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %46,4 | %99,4 | 181 |
| Kobaklar Mahallesi | AK Parti | %81,7 | %15,5 | %96,1 | 621 |
| Kocadağ Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %27,2 | %94,5 | 272 |
| Kocaseyit Mahallesi | DP | %42,4 | %50,7 | %96,9 | 1.145 |
| Köylüce Mahallesi | DP | %43,4 | %52,2 | %95,3 | 358 |
| Küçükdere Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %39,2 | %88,4 | 631 |
| Küçükşapçı Mahallesi | AK Parti | %71,2 | %17,3 | %94,1 | 558 |
| Mescit Mahallesi | AK Parti | %49,8 | %32,4 | %90,0 | 290 |
| Sarnıç Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %32,8 | %94,6 | 204 |
| Tarlabaşı Mahallesi | AK Parti | %75,3 | %19,3 | %99,4 | 175 |
| Taşarası Mahallesi | AK Parti | %84,8 | %10,6 | %97,1 | 70 |
| Tekke Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %36,7 | %88,6 | 664 |
| Temaşalık Mahallesi | AK Parti | %62,4 | %30,7 | %93,3 | 882 |
| Tepeoba Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %47,0 | %97,5 | 443 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %39,7 | %90,3 | 1.675 |
İlgili sonuçlar