Balya 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Balya sonuçlarında CHP %49,7 ile birinci, MHP %46,3 ile ikinci; fark 3,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 21,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,3 (+38,1 puan). 46 mahalle ve köy arasından 21'inde CHP önde. CHP en güçlü Kocabük Mahallesi (%87,9); MHP en güçlü Söbücealan Mahallesi (%94,2). Katılım %93,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Balya 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Balya, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Balya | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.976 | %49,7 | %37,2 | %28,6 | +21,1 |
| MHP | 4.630 | %46,3 | %6,2 | %8,1 | +38,1 |
| Saadet | 165 | %1,6 | %1,7 | %2,8 | −1,2 |
| TKP | 127 | %1,3 | %0,2 | %0,2 | +1,0 |
| BTP | 110 | %1,1 | %0,4 | %0,3 | +0,8 |
Balya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 60 | 11.525 | 10.715 | %93,0 | 10.008 | 707 |
Balya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaş Mahallesi | CHP | %75,5 | %21,0 | %88,7 | 177 |
| Alidemirci Mahallesi | MHP | %31,5 | %61,6 | %93,8 | 242 |
| Bengiler Mahallesi | CHP | %72,6 | %25,3 | %92,6 | 325 |
| Çakallar Mahallesi | MHP | %30,5 | %66,8 | %94,2 | 291 |
| Çalova Mahallesi | MHP | %29,3 | %66,5 | %95,1 | 226 |
| Çamavşar Mahallesi | MHP | %41,3 | %53,1 | %93,3 | 549 |
| Çamucu Mahallesi | MHP | %31,0 | %60,7 | %93,1 | 348 |
| Çarmık Mahallesi | CHP | %78,7 | %19,1 | %94,0 | 417 |
| Çiğdem Mahallesi | MHP | %39,0 | %53,7 | %99,0 | 99 |
| Çukurcak Mahallesi | MHP | %30,0 | %62,9 | %98,6 | 74 |
| Danişment Mahallesi | CHP | %51,2 | %43,5 | %88,8 | 466 |
| Değirmendere Mahallesi | CHP | %50,8 | %45,4 | %98,1 | 210 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %44,5 | %53,2 | %95,0 | 558 |
| Doğanlar Mahallesi | CHP | %56,1 | %42,3 | %92,1 | 355 |
| Enverpaşa Mahallesi | CHP | %57,0 | %40,9 | %89,5 | 631 |
| Farsak Mahallesi | CHP | %56,3 | %33,3 | %96,1 | 103 |
| Gökmusa Mahallesi | MHP | %14,5 | %81,6 | %90,9 | 88 |
| Göktepe Mahallesi | MHP | %46,4 | %47,4 | %101,0 | 103 |
| Göloba Mahallesi | MHP | %40,4 | %45,9 | %92,8 | 138 |
| Habipler Mahallesi | MHP | %37,1 | %52,7 | %95,7 | 235 |
| Hacıhüseyin Mahallesi | MHP | %13,2 | %81,1 | %95,3 | 405 |
| Havutbaşı Mahallesi | MHP | %46,2 | %47,7 | %100,0 | 143 |
| Ilıca Mahallesi | CHP | %65,9 | %30,1 | %88,4 | 457 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %78,3 | %21,1 | %90,4 | 178 |
| Karacahisar Mahallesi | CHP | %73,6 | %25,0 | %94,9 | 156 |
| Karlık Mahallesi | MHP | %41,9 | %56,5 | %98,6 | 70 |
| Kaşıkçı Mahallesi | MHP | %46,5 | %47,7 | %96,0 | 99 |
| Kavakalanı Mahallesi | MHP | %43,7 | %51,1 | %94,4 | 162 |
| Kayalar Mahallesi | CHP | %65,1 | %31,7 | %90,2 | 470 |
| Kayapınar Mahallesi | MHP | %44,7 | %50,7 | %98,2 | 165 |
| Koca Camii Mahallesi | CHP | %68,3 | %30,3 | %92,0 | 589 |
| Kocabük Mahallesi | CHP | %87,9 | %11,6 | %97,6 | 208 |
| Koyuneri Mahallesi | MHP | %39,5 | %58,4 | %85,6 | 354 |
| Mancılık Mahallesi | CHP | %56,0 | %40,5 | %97,3 | 376 |
| Medrese Mahallesi | MHP | %35,0 | %63,7 | %100,0 | 82 |
| Müstecap Mahallesi | CHP | %79,2 | %18,8 | %94,7 | 170 |
| Narlı Mahallesi | MHP | %24,2 | %73,4 | %97,4 | 266 |
| Orhanlar Mahallesi | CHP | %59,8 | %36,4 | %90,0 | 289 |
| Örenköy Mahallesi | MHP | %35,7 | %54,5 | %90,3 | 175 |
| Patlak Mahallesi | CHP | %75,4 | %22,8 | %96,9 | 64 |
| Semizköy Mahallesi | CHP | %65,3 | %32,6 | %92,9 | 112 |
| Söbücealan Mahallesi | MHP | %5,8 | %94,2 | %103,9 | 51 |
| Yarışalanı Mahallesi | MHP | %17,1 | %80,0 | %95,8 | 119 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %55,4 | %37,9 | %96,0 | 249 |
| Yazlık Mahallesi | CHP | %61,4 | %31,6 | %94,5 | 73 |
| Yenikavak Mahallesi | MHP | %16,6 | %78,2 | %84,3 | 408 |
İlgili sonuçlar