Balya 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Balya sonuçlarında CHP %50,7 ile birinci, MHP %46,0 ile ikinci; fark 4,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 20,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,0 (+38,6 puan). 46 mahalle ve köy arasından 21'inde CHP önde. CHP en güçlü Kocabük Mahallesi (%83,7); MHP en güçlü Söbücealan Mahallesi (%88,0). Katılım %92,9 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Balya 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Balya, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Balya | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.093 | %50,7 | %37,7 | %29,8 | +20,9 |
| MHP | 4.620 | %46,0 | %5,9 | %7,4 | +38,6 |
| BTP | 164 | %1,6 | %0,5 | %0,3 | +1,3 |
| Saadet | 159 | %1,6 | %1,4 | %2,9 | −1,3 |
Balya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 60 | 11.525 | 10.707 | %92,9 | 10.036 | 671 |
Balya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaş Mahallesi | CHP | %75,9 | %20,6 | %88,7 | 177 |
| Alidemirci Mahallesi | MHP | %34,6 | %60,4 | %93,8 | 242 |
| Bengiler Mahallesi | CHP | %74,1 | %24,5 | %92,6 | 325 |
| Çakallar Mahallesi | MHP | %34,4 | %63,7 | %94,2 | 291 |
| Çalova Mahallesi | MHP | %29,0 | %67,0 | %95,1 | 226 |
| Çamavşar Mahallesi | MHP | %44,7 | %51,7 | %92,7 | 549 |
| Çamucu Mahallesi | MHP | %32,5 | %62,4 | %93,1 | 348 |
| Çarmık Mahallesi | CHP | %78,4 | %20,5 | %94,0 | 417 |
| Çiğdem Mahallesi | MHP | %44,6 | %50,6 | %99,0 | 99 |
| Çukurcak Mahallesi | MHP | %26,1 | %66,7 | %98,6 | 74 |
| Danişment Mahallesi | CHP | %53,4 | %43,5 | %90,3 | 466 |
| Değirmendere Mahallesi | MHP | %45,5 | %53,5 | %98,1 | 210 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %45,0 | %53,0 | %95,0 | 558 |
| Doğanlar Mahallesi | CHP | %63,4 | %34,6 | %92,1 | 355 |
| Enverpaşa Mahallesi | CHP | %58,8 | %39,2 | %89,5 | 631 |
| Farsak Mahallesi | CHP | %57,5 | %35,6 | %96,1 | 103 |
| Gökmusa Mahallesi | MHP | %17,3 | %78,7 | %90,9 | 88 |
| Göktepe Mahallesi | CHP | %48,5 | %45,4 | %101,0 | 103 |
| Göloba Mahallesi | MHP | %39,6 | %48,1 | %92,8 | 138 |
| Habipler Mahallesi | MHP | %41,8 | %46,6 | %94,5 | 235 |
| Hacıhüseyin Mahallesi | MHP | %13,4 | %81,6 | %95,3 | 405 |
| Havutbaşı Mahallesi | MHP | %45,9 | %46,6 | %100,0 | 143 |
| Ilıca Mahallesi | CHP | %68,9 | %28,2 | %84,7 | 457 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %79,7 | %20,3 | %90,4 | 178 |
| Karacahisar Mahallesi | CHP | %71,6 | %24,8 | %94,9 | 156 |
| Karlık Mahallesi | MHP | %40,6 | %56,3 | %98,6 | 70 |
| Kaşıkçı Mahallesi | MHP | %44,2 | %51,2 | %96,0 | 99 |
| Kavakalanı Mahallesi | MHP | %47,8 | %49,3 | %94,4 | 162 |
| Kayalar Mahallesi | CHP | %69,4 | %28,4 | %90,2 | 470 |
| Kayapınar Mahallesi | MHP | %47,9 | %50,7 | %98,2 | 165 |
| Koca Camii Mahallesi | CHP | %69,0 | %30,2 | %92,0 | 589 |
| Kocabük Mahallesi | CHP | %83,7 | %16,3 | %97,6 | 208 |
| Koyuneri Mahallesi | MHP | %38,9 | %59,0 | %85,6 | 354 |
| Mancılık Mahallesi | CHP | %55,3 | %42,0 | %95,7 | 376 |
| Medrese Mahallesi | MHP | %38,3 | %60,5 | %100,0 | 82 |
| Müstecap Mahallesi | CHP | %73,1 | %25,6 | %94,7 | 170 |
| Narlı Mahallesi | MHP | %19,8 | %79,4 | %97,4 | 266 |
| Orhanlar Mahallesi | CHP | %54,7 | %41,5 | %90,0 | 289 |
| Örenköy Mahallesi | MHP | %39,9 | %52,9 | %100,6 | 175 |
| Patlak Mahallesi | CHP | %78,9 | %21,1 | %89,1 | 64 |
| Semizköy Mahallesi | CHP | %71,0 | %25,8 | %92,9 | 112 |
| Söbücealan Mahallesi | MHP | %10,0 | %88,0 | %103,9 | 51 |
| Yarışalanı Mahallesi | MHP | %15,9 | %80,4 | %95,8 | 119 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %55,5 | %40,9 | %96,0 | 249 |
| Yazlık Mahallesi | CHP | %58,9 | %35,7 | %94,5 | 73 |
| Yenikavak Mahallesi | MHP | %18,3 | %74,7 | %84,6 | 408 |
İlgili sonuçlar