Bilecik Merkez 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bilecik Merkez sonuçlarında CHP %41,8 ile birinci, AK Parti %38,1 ile ikinci; fark 3,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 13,3 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,4 (+4,5 puan). 66 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü İlyasbey Köyü (%70,8); AK Parti en güçlü Necmiyeköy (%87,5). Katılım %87,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bilecik Merkez 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bilecik Merkez, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bilecik Merkez | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 17.768 | %41,8 | %33,4 | %28,6 | +13,3 |
| AK Parti | 16.184 | %38,1 | %36,8 | %42,7 | −4,6 |
| MHP | 4.195 | %9,9 | %15,3 | %8,1 | +1,8 |
| BBP | 2.707 | %6,4 | %2,1 | %1,9 | +4,5 |
| DP | 753 | %1,8 | %1,1 | %0,9 | +0,9 |
| Saadet | 466 | %1,1 | %1,3 | %2,8 | −1,7 |
| HDP | 180 | %0,4 | %0,5 | %5,8 | −5,4 |
| Vatan Partisi | 138 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 71 | %0,2 | %0,5 | %0,3 | −0,1 |
Bilecik Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 187 | 50.079 | 43.929 | %87,7 | 42.462 | 1.467 |
Bilecik Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abadiye Köyü | AK Parti | %13,9 | %60,6 | %95,2 | 145 |
| Abbaslık Köyü | AK Parti | %28,1 | %50,0 | %93,1 | 72 |
| Ahmetpınar Köyü | AK Parti | %42,1 | %45,6 | %96,7 | 60 |
| Alpağut Köyü | AK Parti | %28,9 | %58,8 | %93,6 | 233 |
| Aşağıköy | AK Parti | %29,8 | %46,4 | %91,6 | 715 |
| Ayvacık Köyü | AK Parti | %13,7 | %70,6 | %96,4 | 56 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %5,9 | %68,2 | %98,9 | 89 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %40,3 | %84,8 | 6.709 |
| Başköy | CHP | %60,8 | %31,4 | %92,3 | 169 |
| Bayırköy-Fatih Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %53,4 | %92,3 | 700 |
| Bayırköy-Gazi Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %46,6 | %93,9 | 739 |
| Bayırköy-Sarmaşık Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %48,6 | %95,0 | 160 |
| Bekdemir Köyü | CHP | %64,5 | %29,0 | %98,5 | 68 |
| Beşiktaş Mahallesi | CHP | %44,5 | %36,4 | %87,6 | 3.117 |
| Beyce Köyü | CHP | %62,8 | %35,3 | %93,2 | 222 |
| Cumalı Köyü | AK Parti | %26,4 | %52,9 | %78,6 | 117 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %49,4 | %33,2 | %86,3 | 3.048 |
| Çakırpınar Köyü | AK Parti | %16,3 | %74,4 | %86,0 | 50 |
| Çavuşköy | AK Parti | %30,2 | %53,5 | %97,1 | 102 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %30,6 | %55,9 | %96,0 | 198 |
| Deresakarı Köyü | AK Parti | %19,3 | %60,5 | %93,3 | 267 |
| Dereşemsettin Köyü | AK Parti | %28,8 | %51,5 | %101,5 | 68 |
| Elmabahçe Köyü | AK Parti | %10,0 | %48,0 | %95,3 | 106 |
| Erkoca Köyü | AK Parti | %15,8 | %68,4 | %95,1 | 61 |
| Ertuğrulgazi Mahallesi | CHP | %46,3 | %33,2 | %86,9 | 7.511 |
| Gazipaşa Mahallesi | CHP | %52,4 | %28,7 | %81,6 | 2.641 |
| Gökpınar Köyü | AK Parti | %17,0 | %64,8 | %100,0 | 96 |
| Gülümbe Köyü | AK Parti | %33,0 | %51,7 | %94,0 | 515 |
| Hasandere Köyü | AK Parti | %44,8 | %51,7 | %74,4 | 39 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %39,8 | %83,1 | 4.525 |
| İkizce Köyü | AK Parti | %16,3 | %50,0 | %97,7 | 88 |
| İlyasbey Köyü | CHP | %70,8 | %25,0 | %88,0 | 83 |
| İlyasça Köyü | AK Parti | %44,8 | %46,4 | %91,0 | 223 |
| İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %46,9 | %35,3 | %87,7 | 5.587 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %53,3 | %31,8 | %92,1 | 827 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %53,7 | %31,3 | %81,6 | 1.292 |
| Kapaklı Köyü | CHP | %66,7 | %24,4 | %107,0 | 43 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %21,4 | %60,7 | %98,9 | 88 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %11,3 | %67,7 | %96,3 | 134 |
| Kendirli Köyü | AK Parti | %18,5 | %69,4 | %77,4 | 146 |
| Kepirler Köyü | AK Parti | %36,3 | %45,1 | %100,0 | 115 |
| Kınık Köyü | AK Parti | %13,9 | %63,4 | %99,0 | 103 |
| Kızıldamlar Köyü | CHP | %54,1 | %40,5 | %90,4 | 209 |
| Koyunköy | AK Parti | %32,9 | %48,4 | %97,1 | 170 |
| Kurtköy | MHP | %35,5 | %13,9 | %92,4 | 303 |
| Kuyubaşı Köyü | CHP | %48,4 | %32,3 | %103,3 | 30 |
| Künceğiz Köyü | CHP | %52,5 | %42,6 | %91,2 | 68 |
| Küplü Köyü | CHP | %42,2 | %39,6 | %92,2 | 425 |
| Necmiyeköy | AK Parti | %12,5 | %87,5 | %88,1 | 67 |
| Okluca Köyü | AK Parti | %12,1 | %41,4 | %98,4 | 62 |
| Orhangazi Mahallesi | CHP | %49,3 | %37,8 | %91,1 | 247 |
| Osmangazi Mahallesi | CHP | %50,6 | %33,0 | %87,7 | 2.748 |
| Ören Köyü | AK Parti | %16,7 | %57,1 | %98,8 | 85 |
| Pelitözü Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %44,8 | %91,2 | 725 |
| Selbükü Köyü | AK Parti | %20,7 | %54,9 | %94,4 | 89 |
| Selöz Köyü | AK Parti | %26,9 | %50,5 | %94,2 | 103 |
| Sütlük Köyü | AK Parti | %26,4 | %37,7 | %84,6 | 65 |
| Şükraniye Köyü | AK Parti | %14,6 | %56,3 | %90,4 | 114 |
| Taşçılar Köyü | MHP | %17,5 | %28,5 | %96,6 | 208 |
| Ulupınar Köyü | AK Parti | %17,6 | %41,2 | %93,5 | 92 |
| Vezirhan-Ertuğrulgazi Mahallesi | MHP | %20,7 | %31,0 | %111,5 | 26 |
| Vezirhan-İstasyon Mahallesi | AK Parti | %27,5 | %39,8 | %90,5 | 378 |
| Vezirhan-Köprülü Mehmet Paşa Mahallesi | MHP | %19,4 | %37,0 | %97,5 | 903 |
| Vezirhan-Mahan Mahallesi | AK Parti | %13,1 | %51,3 | %97,0 | 300 |
| Vezirhan-Yeni Mahallesi | MHP | %19,7 | %38,8 | %95,3 | 854 |
| Yeniköy | AK Parti | %28,7 | %45,7 | %94,0 | 481 |
İlgili sonuçlar