Osmaneli 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Osmaneli sonuçlarında İYİ Parti %33,3 ile birinci, AK Parti %24,4 ile ikinci; fark 8,9 puan. İYİ Parti burada Türkiye ortalamasının (%7,3) 26,0 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,9 (+18,6 puan). 31 mahalle ve köy arasından 14'ünde İYİ Parti önde. İYİ Parti en güçlü Selimiye Köyü (%61,9); AK Parti en güçlü Adliye Köyü (%61,7). Katılım %90,9 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Osmaneli 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Osmaneli, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Osmaneli | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| İYİ Parti | 4.591 | %33,3 | %6,8 | %7,3 | +26,0 |
| AK Parti | 3.364 | %24,4 | %36,8 | %42,7 | −18,3 |
| Bağımsızlar | 2.608 | %18,9 | %1,9 | %0,3 | +18,6 |
| MHP | 2.507 | %18,2 | %15,3 | %8,1 | +10,1 |
| BTP | 404 | %2,9 | %0,5 | %0,3 | +2,7 |
| Saadet | 203 | %1,5 | %1,3 | %2,8 | −1,4 |
| BBP | 94 | %0,7 | %2,1 | %1,9 | −1,2 |
| Vatan Partisi | 21 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
Osmaneli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 66 | 15.899 | 14.457 | %90,9 | 13.792 | 665 |
Osmaneli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | İYİ Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adliye Köyü | AK Parti | %21,3 | %61,7 | %104,3 | 46 |
| Ağlan Köyü | AK Parti | %7,3 | %54,5 | %98,5 | 201 |
| Akçapınar Köyü | AK Parti | %28,9 | %37,9 | %98,0 | 200 |
| Avdan Köyü | İYİ Parti | %55,9 | %25,5 | %95,4 | 108 |
| Balçıkhisar Köyü | AK Parti | %27,6 | %51,3 | %92,9 | 84 |
| Belenalan Köyü | MHP | %4,1 | %26,4 | %94,4 | 162 |
| Bereket Köyü | İYİ Parti | %36,6 | %28,0 | %96,8 | 94 |
| Borucak Köyü | AK Parti | %31,9 | %44,9 | %98,6 | 72 |
| Boyunkaya Köyü | AK Parti | %27,2 | %42,4 | %96,9 | 97 |
| Büyükyenice Köyü | İYİ Parti | %44,2 | %29,2 | %97,7 | 133 |
| Camicedit Mahallesi | İYİ Parti | %37,9 | %17,1 | %91,1 | 1.917 |
| Camikebir Mahallesi | İYİ Parti | %30,2 | %21,3 | %88,8 | 3.602 |
| Ciciler Köyü | AK Parti | %10,4 | %43,0 | %94,6 | 148 |
| Çerkeşli Köyü | AK Parti | %19,7 | %40,1 | %93,2 | 440 |
| Çiftlikköy | İYİ Parti | %52,5 | %19,7 | %101,7 | 60 |
| Dereyürük Köyü | İYİ Parti | %45,9 | %27,0 | %92,5 | 40 |
| Düzmeşe Köyü | Bağımsızlar | %15,3 | %31,1 | %93,8 | 227 |
| Ericek Köyü | İYİ Parti | %47,9 | %32,9 | %93,5 | 155 |
| Günüören Köyü | AK Parti | %30,0 | %45,0 | %97,7 | 43 |
| Haceloğlu Mahallesi | İYİ Parti | %40,5 | %21,2 | %87,8 | 2.867 |
| Hisarcık Köyü | Bağımsızlar | %23,3 | %13,6 | %95,7 | 512 |
| İnönü Mahallesi | İYİ Parti | %32,1 | %20,6 | %89,4 | 2.739 |
| Kazancı Köyü | AK Parti | %37,9 | %47,1 | %97,8 | 91 |
| Kızılöz Köyü | AK Parti | %11,1 | %55,6 | %107,4 | 27 |
| Medetli Köyü | İYİ Parti | %37,2 | %21,7 | %94,2 | 308 |
| Oğulpaşa Köyü | AK Parti | %3,8 | %55,6 | %95,9 | 442 |
| Orhaniye Köyü | AK Parti | %2,7 | %61,3 | %100,0 | 78 |
| Sarıyazı Köyü | AK Parti | %31,5 | %33,7 | %96,9 | 96 |
| Selçik Köyü | İYİ Parti | %61,6 | %13,1 | %95,1 | 244 |
| Selimiye Köyü | İYİ Parti | %61,9 | %23,8 | %95,1 | 285 |
| Soğucakpınar Köyü | İYİ Parti | %59,3 | %18,9 | %89,8 | 381 |
İlgili sonuçlar