Dörtdivan 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Dörtdivan sonuçlarında AK Parti %51,4 ile birinci, MHP %30,4 ile ikinci; fark 20,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 8,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,4 (+22,3 puan). 32 mahalle ve köy arasından 27'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kılıçlar Köyü (%78,5); MHP en güçlü Hacetler Mahallesi (%61,0). Katılım %92,6 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dörtdivan 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Dörtdivan, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Dörtdivan | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.832 | %51,4 | %45,3 | %42,7 | +8,6 |
| MHP | 1.677 | %30,4 | %15,4 | %8,1 | +22,3 |
| Bağımsızlar | 475 | %8,6 | %0,4 | %0,3 | +8,3 |
| CHP | 255 | %4,6 | %29,4 | %28,6 | −23,9 |
| İYİ Parti | 140 | %2,5 | %4,0 | %7,3 | −4,8 |
| Saadet | 58 | %1,1 | %2,2 | %2,8 | −1,8 |
| BTP | 49 | %0,9 | %0,2 | %0,3 | +0,6 |
| BBP | 19 | %0,3 | %2,1 | %1,9 | −1,5 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
Dörtdivan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 6.155 | 5.700 | %92,6 | 5.514 | 186 |
Dörtdivan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adakınık Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %40,6 | %98,2 | 330 |
| Adaköy | AK Parti | %70,8 | %17,9 | %95,0 | 120 |
| Aşağıdüğer Köyü | AK Parti | %72,6 | %16,2 | %94,3 | 192 |
| Aşağısayık Köyü | AK Parti | %53,9 | %38,3 | %84,9 | 139 |
| Bayramlar Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %27,9 | %92,6 | 203 |
| Bünüş Köyü | AK Parti | %76,3 | %13,1 | %89,4 | 180 |
| Cemaller Köyü | AK Parti | %48,9 | %34,4 | %94,4 | 198 |
| Çalköy | AK Parti | %61,1 | %18,3 | %93,2 | 146 |
| Çardak Köyü | AK Parti | %75,0 | %17,7 | %96,0 | 101 |
| Çavuşlar Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %36,5 | %90,0 | 613 |
| Çetikören Köyü | AK Parti | %52,5 | %20,5 | %94,6 | 129 |
| Çitler Mahallesi | MHP | %32,5 | %48,2 | %95,4 | 131 |
| Deveciler Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %27,7 | %94,2 | 155 |
| Doğancılar Köyü | AK Parti | %62,4 | %15,2 | %95,1 | 307 |
| Dülger Köyü | AK Parti | %50,7 | %25,3 | %92,7 | 82 |
| Göbüler Köyü | AK Parti | %62,3 | %30,4 | %94,0 | 150 |
| Gücükler Köyü | AK Parti | %53,4 | %33,8 | %92,8 | 223 |
| Hacetler Mahallesi | MHP | %23,4 | %61,0 | %97,6 | 82 |
| Kadılar Mahallesi | Bağımsızlar | %31,1 | %29,4 | %88,5 | 625 |
| Kargıbayramlar Mahallesi | MHP | %38,6 | %48,2 | %96,7 | 360 |
| Kılıçlar Köyü | AK Parti | %78,5 | %5,1 | %92,1 | 89 |
| Kuruca Köyü | AK Parti | %62,1 | %19,5 | %90,5 | 211 |
| Ortaköy | AK Parti | %71,9 | %8,8 | %67,8 | 87 |
| Ömerpaşalar Köyü | AK Parti | %62,3 | %31,5 | %94,3 | 140 |
| Seyitaliler Köyü | AK Parti | %70,0 | %15,0 | %93,5 | 46 |
| Sorkun Köyü | MHP | %31,9 | %51,3 | %86,5 | 133 |
| Süleler Köyü | AK Parti | %57,5 | %30,1 | %96,9 | 227 |
| Yağbaşlar Köyü | AK Parti | %48,9 | %40,3 | %94,1 | 153 |
| Yalacık Köyü | AK Parti | %52,1 | %39,5 | %95,0 | 202 |
| Yayalar Köyü | AK Parti | %73,6 | %22,3 | %89,9 | 138 |
| Yukarıdüğer Köyü | AK Parti | %54,9 | %24,2 | %94,5 | 165 |
| Yukarısayık Köyü | AK Parti | %65,9 | %26,4 | %95,9 | 98 |
İlgili sonuçlar