Seben 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Seben sonuçlarında AK Parti %56,7 ile birinci, İYİ Parti %17,5 ile ikinci; fark 39,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 14,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,5 (+10,2 puan). 31 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bakırlı Köyü (%83,3); İYİ Parti en güçlü Ekiciler Köyü (%31,8). Katılım %88,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seben 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Seben, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Seben | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.164 | %56,7 | %45,3 | %42,7 | +14,0 |
| İYİ Parti | 668 | %17,5 | %4,0 | %7,3 | +10,2 |
| CHP | 482 | %12,6 | %29,4 | %28,6 | −15,9 |
| MHP | 461 | %12,1 | %15,4 | %8,1 | +4,0 |
| Saadet | 14 | %0,4 | %2,2 | %2,8 | −2,5 |
| BBP | 13 | %0,3 | %2,1 | %1,9 | −1,5 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
Seben seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 4.479 | 3.973 | %88,7 | 3.817 | 156 |
Seben mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alpagut Köyü | AK Parti | %51,2 | %27,9 | %95,8 | 95 |
| Bakırlı Köyü | AK Parti | %83,3 | %0,0 | %96,6 | 58 |
| Bozyer Köyü | AK Parti | %65,4 | %19,2 | %87,1 | 31 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %19,5 | %84,3 | 1.844 |
| Çeltikderesi Köyü | AK Parti | %64,5 | %13,4 | %96,7 | 182 |
| Dedeler Köyü | AK Parti | %61,7 | %28,4 | %97,7 | 87 |
| Değirmenkaya Köyü | AK Parti | %47,9 | %16,7 | %94,1 | 51 |
| Dereboyu Köyü | AK Parti | %63,6 | %20,5 | %93,9 | 99 |
| Ekiciler Köyü | AK Parti | %45,5 | %31,8 | %92,3 | 26 |
| Gerenözü Köyü | AK Parti | %40,2 | %28,7 | %88,9 | 144 |
| Gökhaliller Köyü | AK Parti | %50,0 | %30,6 | %72,5 | 51 |
| Güneyce Köyü | AK Parti | %56,4 | %11,9 | %85,1 | 121 |
| Haccağız Köyü | AK Parti | %38,9 | %14,4 | %100,0 | 91 |
| Hoçaş Köyü | AK Parti | %60,8 | %17,5 | %100,0 | 122 |
| Kabakköy | AK Parti | %63,0 | %5,0 | %97,1 | 103 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %61,1 | %16,7 | %77,1 | 48 |
| Kaşbıyıklar Köyü | AK Parti | %53,8 | %23,1 | %98,6 | 69 |
| Kesenözü Köyü | AK Parti | %63,7 | %8,8 | %96,5 | 85 |
| Keskinli Mahallesi | AK Parti | %65,8 | %6,8 | %88,4 | 86 |
| Kızık Köyü | AK Parti | %51,9 | %12,3 | %85,7 | 98 |
| Korucuk Köyü | AK Parti | %82,9 | %11,4 | %88,1 | 42 |
| Kozyaka Köyü | AK Parti | %44,4 | %11,1 | %81,3 | 80 |
| Kuzgölcük Köyü | AK Parti | %77,8 | %9,3 | %78,3 | 69 |
| Musasofular Köyü | AK Parti | %52,7 | %19,6 | %92,0 | 125 |
| Nimetli Köyü | AK Parti | %49,3 | %14,5 | %87,1 | 85 |
| Solaklar Köyü | AK Parti | %45,7 | %25,7 | %100,0 | 38 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %52,1 | %20,0 | %86,0 | 171 |
| Tazılar Köyü | AK Parti | %76,6 | %6,4 | %94,0 | 50 |
| Tepeköy | AK Parti | %75,5 | %17,3 | %91,9 | 111 |
| Yağma Köyü | AK Parti | %58,9 | %8,2 | %100,0 | 74 |
| Yuva Köyü | AK Parti | %55,1 | %15,9 | %96,5 | 143 |
İlgili sonuçlar