Ağlasun 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ağlasun sonuçlarında AK Parti %54,0 ile birinci, İYİ Parti %19,1 ile ikinci; fark 34,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 11,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,1 (+11,8 puan). 15 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamlıdere Köyü (%78,1); İYİ Parti en güçlü Kıraç Mahallesi (%32,3). Katılım %92,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ağlasun 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ağlasun, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ağlasun | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.229 | %54,0 | %42,6 | %42,7 | +11,3 |
| İYİ Parti | 1.144 | %19,1 | %17,0 | %7,3 | +11,8 |
| MHP | 806 | %13,5 | %13,8 | %8,1 | +5,4 |
| CHP | 673 | %11,3 | %22,3 | %28,6 | −17,3 |
| Saadet | 41 | %0,7 | %1,7 | %2,8 | −2,2 |
| DP | 36 | %0,6 | %0,4 | %0,9 | −0,3 |
| BBP | 19 | %0,3 | %1,3 | %1,9 | −1,6 |
| HDP | 15 | %0,3 | %0,3 | %5,8 | −5,6 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 5 | %0,1 | %0,4 | %0,8 | −0,7 |
Ağlasun seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 6.894 | 6.392 | %92,7 | 5.975 | 417 |
Ağlasun mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyumrutaş Köyü | AK Parti | %65,3 | %16,8 | %102,1 | 97 |
| Bala Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %26,4 | %93,0 | 753 |
| Çamlıdere Köyü | AK Parti | %78,1 | %10,2 | %96,2 | 210 |
| Çınar Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %23,5 | %83,4 | 616 |
| Dereköy | AK Parti | %68,2 | %10,9 | %96,7 | 209 |
| Hamam Mahallesi | AK Parti | %62,3 | %20,8 | %89,7 | 464 |
| Hisarköy | AK Parti | %59,3 | %13,3 | %95,7 | 163 |
| Kıraç Mahallesi | AK Parti | %48,8 | %32,3 | %94,6 | 222 |
| Kiprit Köyü | AK Parti | %65,8 | %11,6 | %97,0 | 199 |
| Kum Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %19,9 | %95,4 | 434 |
| Mamak Köyü | AK Parti | %56,7 | %8,0 | %93,7 | 903 |
| Sakarca Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %31,0 | %92,1 | 902 |
| Yazır Köyü | AK Parti | %44,9 | %12,8 | %94,3 | 509 |
| Yeşilbaşköy | AK Parti | %47,9 | %18,4 | %92,7 | 1.103 |
| Yumrutaş Köyü | AK Parti | %57,7 | %5,2 | %96,4 | 110 |
İlgili sonuçlar