Karamanlı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karamanlı sonuçlarında AK Parti %48,9 ile birinci, CHP %29,5 ile ikinci; fark 19,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 6,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,1 (+11,0 puan). 20 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü İstiklal Mahallesi (%59,3); CHP en güçlü Mürseller Köyü (%50,4). Katılım %90,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karamanlı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karamanlı, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karamanlı | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.742 | %48,9 | %42,6 | %42,7 | +6,2 |
| CHP | 1.652 | %29,5 | %22,3 | %28,6 | +0,9 |
| MHP | 1.071 | %19,1 | %13,8 | %8,1 | +11,0 |
| Saadet | 92 | %1,6 | %1,7 | %2,8 | −1,2 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BBP | 15 | %0,3 | %1,3 | %1,9 | −1,6 |
| DSP | 14 | %0,2 | %0,4 | %0,8 | −0,6 |
Karamanlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 6.451 | 5.819 | %90,2 | 5.602 | 217 |
Karamanlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bademli Köyü | AK Parti | %43,3 | %31,6 | %96,8 | 378 |
| Barbaros Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %39,9 | %90,6 | 170 |
| Cafer Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %34,0 | %89,1 | 449 |
| Camii Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %37,2 | %88,4 | 164 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %25,2 | %86,4 | 383 |
| Dereköy | AK Parti | %48,5 | %24,3 | %99,3 | 139 |
| Eşeler Mahallesi | AK Parti | %53,3 | %24,8 | %89,0 | 1.039 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %39,2 | %41,7 | %90,8 | 141 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %23,5 | %85,0 | 976 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %27,2 | %84,7 | 202 |
| Kağılcık Köyü | AK Parti | %49,9 | %19,4 | %93,6 | 436 |
| Karaman Mahallesi | AK Parti | %37,9 | %34,8 | %107,1 | 126 |
| Kayalıköy | MHP | %34,2 | %21,1 | %103,8 | 80 |
| Kılavuzlar Köyü | AK Parti | %45,7 | %26,1 | %89,3 | 319 |
| Kılçan Köyü | CHP | %38,1 | %42,5 | %91,0 | 155 |
| Manca Köyü | AK Parti | %47,2 | %32,1 | %96,4 | 275 |
| Mürseller Köyü | CHP | %40,8 | %50,4 | %95,8 | 265 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %25,2 | %84,6 | 175 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %37,9 | %88,7 | 311 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %32,2 | %88,1 | 268 |
İlgili sonuçlar