Mecitözü 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mecitözü sonuçlarında AK Parti %39,6 ile birinci, CHP %34,6 ile ikinci; fark 5,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 3,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,4 (+13,3 puan). 62 mahalle ve köy arasından 35'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bükse Köyü (%89,4); CHP en güçlü Dağsaray Köyü (%98,8). Katılım %92,3 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mecitözü 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Mecitözü, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mecitözü | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.579 | %39,6 | %45,1 | %42,7 | −3,1 |
| CHP | 4.002 | %34,6 | %22,9 | %28,6 | +6,0 |
| MHP | 2.481 | %21,4 | %21,5 | %8,1 | +13,3 |
| İYİ Parti | 388 | %3,4 | %7,8 | %7,3 | −3,9 |
| Saadet | 86 | %0,7 | %1,3 | %2,8 | −2,1 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 14 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Mecitözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 72 | 12.953 | 11.952 | %92,3 | 11.567 | 385 |
Mecitözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcakoyun Köyü | AK Parti | %59,5 | %6,3 | %96,4 | 84 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %80,5 | %14,6 | %77,8 | 54 |
| Alancık Köyü | CHP | %2,1 | %91,0 | %94,5 | 200 |
| Alören Köyü | AK Parti | %69,2 | %0,6 | %99,4 | 162 |
| Aşağı Körücek Köyü | AK Parti | %79,2 | %0,0 | %70,3 | 37 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %49,7 | %20,0 | %94,4 | 696 |
| Bayındır Köyü | AK Parti | %46,8 | %4,7 | %94,5 | 254 |
| Bekişler Köyü | AK Parti | %56,2 | %2,8 | %94,4 | 301 |
| Beyözü Köyü | AK Parti | %58,2 | %1,1 | %94,7 | 318 |
| Boğazkaya Köyü | CHP | %3,1 | %90,7 | %93,6 | 110 |
| Boyacı Köyü | CHP | %9,9 | %86,9 | %94,3 | 230 |
| Bükse Köyü | AK Parti | %89,4 | %2,1 | %94,0 | 50 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %39,7 | %40,2 | %91,2 | 204 |
| Çayköy | AK Parti | %70,6 | %4,5 | %97,9 | 187 |
| Çitli Köyü | AK Parti | %59,4 | %1,3 | %89,6 | 512 |
| Dağsaray Köyü | CHP | %0,6 | %98,8 | %96,6 | 178 |
| Devletoğlanı Köyü | AK Parti | %58,1 | %5,6 | %99,2 | 127 |
| Doğla Köyü | AK Parti | %74,1 | %2,4 | %91,6 | 347 |
| Doğu Mahallesi | CHP | %5,0 | %87,1 | %91,5 | 781 |
| Elmapınar Köyü | AK Parti | %50,6 | %1,9 | %96,9 | 290 |
| Elvançelebi Köyü | AK Parti | %52,5 | %5,1 | %88,5 | 321 |
| Emirbağı Köyü | AK Parti | %46,8 | %37,6 | %92,2 | 193 |
| Fakıahmet Köyü | AK Parti | %65,5 | %3,4 | %80,6 | 36 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %80,0 | 40 |
| Figani Köyü | MHP | %36,5 | %7,9 | %94,2 | 396 |
| Geykoca Köyü | CHP | %2,7 | %91,9 | %96,2 | 156 |
| Gökçebel Köyü | AK Parti | %71,8 | %0,9 | %94,1 | 119 |
| Güngörmez Köyü | AK Parti | %53,8 | %1,1 | %90,4 | 104 |
| Hıdırlık Mahallesi | CHP | %23,4 | %58,4 | %96,1 | 228 |
| Hisarkavak Köyü | CHP | %4,2 | %89,6 | %85,3 | 566 |
| Işıklı Köyü | AK Parti | %79,0 | %3,7 | %97,6 | 166 |
| İbek Köyü | AK Parti | %60,6 | %5,1 | %90,0 | 359 |
| Kalecik Köyü | CHP | %9,8 | %89,3 | %94,9 | 118 |
| Karacaören Köyü | CHP | %29,7 | %51,4 | %100,0 | 40 |
| Karacuma Köyü | CHP | %4,5 | %88,4 | %86,3 | 131 |
| Kargı Köyü | AK Parti | %63,5 | %12,7 | %95,5 | 201 |
| Kayı Köyü | CHP | %2,6 | %88,7 | %93,1 | 131 |
| Kışlacık Köyü | AK Parti | %85,9 | %1,1 | %77,5 | 240 |
| Konaç Köyü | CHP | %7,1 | %92,9 | %87,5 | 16 |
| Koyunağılı Köyü | CHP | %3,2 | %85,7 | %93,0 | 71 |
| Kozören Köyü | CHP | %2,7 | %90,2 | %93,5 | 199 |
| Köprübaşı Köyü | MHP | %35,3 | %1,4 | %96,4 | 302 |
| Körücek Köyü | CHP | %4,0 | %92,0 | %96,2 | 79 |
| Köseeyüp Köyü | CHP | %0,0 | %73,3 | %95,3 | 192 |
| Kuyucak Köyü | AK Parti | %43,3 | %6,0 | %88,2 | 76 |
| Mescit Mahallesi | CHP | %16,5 | %73,0 | %89,5 | 305 |
| Pınarbaşı Köyü | AK Parti | %87,5 | %1,6 | %95,7 | 69 |
| Sarıdede Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %18,0 | %92,6 | 474 |
| Sarıhasan Köyü | AK Parti | %66,5 | %2,4 | %96,9 | 225 |
| Sırçalı Köyü | AK Parti | %59,6 | %1,8 | %74,1 | 239 |
| Sorkoğlanı Köyü | CHP | %0,0 | %97,5 | %95,3 | 86 |
| Söğütönü Köyü | AK Parti | %75,8 | %4,0 | %99,0 | 102 |
| Söğütyolu Köyü | AK Parti | %49,6 | %13,0 | %97,1 | 138 |
| Sülüklü Köyü | AK Parti | %42,6 | %5,4 | %96,4 | 138 |
| Şeyhler Mahallesi | CHP | %26,4 | %54,1 | %92,7 | 179 |
| Tanrıvermiş Köyü | AK Parti | %53,5 | %9,0 | %92,1 | 431 |
| Terken Köyü | AK Parti | %73,3 | %4,7 | %93,7 | 95 |
| Totali Köyü | CHP | %5,6 | %88,8 | %90,8 | 109 |
| Tutluk Mahallesi | CHP | %27,3 | %50,3 | %92,6 | 585 |
| Vakıflar Köyü | AK Parti | %60,0 | %16,4 | %87,7 | 65 |
| Yedigöz Köyü | CHP | %29,6 | %46,3 | %96,7 | 61 |
| Yeşilova Köyü | CHP | %33,3 | %66,7 | %90,0 | 50 |
İlgili sonuçlar