Osmancık 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Osmancık sonuçlarında AK Parti %45,4 ile birinci, MHP %33,8 ile ikinci; fark 11,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 2,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,8 (+25,7 puan). 73 mahalle ve köy arasından 50'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kuz Köyü (%90,0); MHP en güçlü Karapınar Mahallesi (%68,9). Katılım %89,8 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Osmancık 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Osmancık, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Osmancık | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.920 | %45,4 | %45,1 | %42,7 | +2,6 |
| MHP | 9.634 | %33,8 | %21,5 | %8,1 | +25,7 |
| İYİ Parti | 4.954 | %17,4 | %7,8 | %7,3 | +10,1 |
| Saadet | 481 | %1,7 | %1,3 | %2,8 | −1,1 |
| Bağımsızlar | 223 | %0,8 | %0,1 | %0,3 | +0,5 |
| Vatan Partisi | 183 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| BTP | 85 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
Osmancık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 150 | 33.313 | 29.921 | %89,8 | 28.480 | 1.441 |
Osmancık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıroğlan Köyü | İYİ Parti | %29,6 | %25,9 | %100,0 | 27 |
| Akören Köyü | AK Parti | %61,3 | %32,6 | %90,5 | 612 |
| Alibey Köyü | AK Parti | %70,4 | %18,5 | %94,8 | 58 |
| Ardıç Köyü | AK Parti | %56,4 | %19,2 | %92,7 | 191 |
| Aşağızeytin Köyü | AK Parti | %65,0 | %28,2 | %78,8 | 132 |
| Aşıkbükü Köyü | AK Parti | %69,5 | %23,2 | %90,2 | 194 |
| Avlağı Köyü | AK Parti | %62,5 | %23,4 | %98,2 | 332 |
| Aydınköy | AK Parti | %71,6 | %20,3 | %94,6 | 166 |
| Baldıran Köyü | AK Parti | %66,0 | %15,0 | %85,4 | 123 |
| Baltacımehmetpaşa Köyü | İYİ Parti | %11,0 | %3,9 | %94,9 | 137 |
| Başpınar Köyü | AK Parti | %44,2 | %31,1 | %89,7 | 478 |
| Belkavak Köyü | AK Parti | %77,8 | %20,6 | %80,5 | 82 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %35,9 | %38,0 | %87,2 | 2.431 |
| Çampınar Köyü | İYİ Parti | %4,1 | %17,0 | %92,0 | 490 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %56,6 | %32,1 | %100,0 | 58 |
| Çay Mahallesi | MHP | %28,1 | %44,0 | %90,4 | 1.465 |
| Çayırköy | AK Parti | %53,2 | %37,6 | %91,7 | 120 |
| Çiftlikler Mahallesi | AK Parti | %60,9 | %34,9 | %91,8 | 684 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %72,8 | %23,3 | %96,5 | 626 |
| Deliler Köyü | AK Parti | %60,0 | %18,2 | %88,4 | 69 |
| Doğanköy | AK Parti | %60,3 | %35,9 | %95,6 | 137 |
| Durucasu Köyü | AK Parti | %57,6 | %42,4 | %89,5 | 38 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %38,4 | %89,7 | 1.814 |
| Evlik Köyü | AK Parti | %57,8 | %37,1 | %99,2 | 120 |
| Eymir Mahallesi | AK Parti | %66,4 | %28,4 | %98,6 | 144 |
| Fındıcak Köyü | İYİ Parti | %0,0 | %36,0 | %100,0 | 25 |
| Fındıkköy | İYİ Parti | %27,7 | %12,6 | %94,8 | 174 |
| Gecek Köyü | AK Parti | %62,5 | %23,0 | %91,2 | 296 |
| Gemici Mahallesi | MHP | %35,0 | %36,7 | %87,9 | 848 |
| Girinoğlan Köyü | MHP | %28,0 | %61,0 | %94,1 | 220 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %52,5 | %41,5 | %96,0 | 796 |
| Güneşören Köyü | AK Parti | %60,8 | %24,8 | %100,0 | 158 |
| Güney Mahallesi | MHP | %34,7 | %40,4 | %87,2 | 919 |
| Gürleyik Mahallesi | MHP | %34,9 | %44,6 | %89,2 | 1.467 |
| Güvercinlik Köyü | AK Parti | %78,9 | %14,9 | %95,2 | 124 |
| Hanefi Köyü | AK Parti | %88,1 | %6,8 | %81,9 | 72 |
| Hıdırlık Mahallesi | MHP | %32,3 | %44,9 | %85,7 | 314 |
| İnal Köyü | AK Parti | %62,9 | %22,3 | %85,1 | 276 |
| İncesu Köyü | AK Parti | %46,5 | %36,0 | %95,4 | 283 |
| Kamil Köyü | AK Parti | %73,0 | %18,6 | %86,9 | 404 |
| Karaçay Köyü | AK Parti | %36,6 | %26,8 | %97,9 | 48 |
| Karaköy | AK Parti | %83,7 | %12,2 | %101,9 | 52 |
| Karalargüney Köyü | AK Parti | %82,8 | %7,8 | %91,7 | 374 |
| Karapınar Mahallesi | MHP | %20,1 | %68,9 | %100,0 | 180 |
| Kargı Köyü | AK Parti | %67,5 | %25,4 | %90,2 | 276 |
| Kızılırmak Mahallesi | MHP | %33,6 | %40,9 | %89,2 | 314 |
| Kızıltepe Köyü | MHP | %33,3 | %58,6 | %97,9 | 96 |
| Konaca Köyü | AK Parti | %63,6 | %15,3 | %86,7 | 150 |
| Koyunbaba Mahallesi | MHP | %38,1 | %38,2 | %85,8 | 2.817 |
| Kumbaba Köyü | İYİ Parti | %2,3 | %2,6 | %91,2 | 342 |
| Kuz Köyü | AK Parti | %90,0 | %4,3 | %67,9 | 109 |
| Kuzhayat Köyü | AK Parti | %75,4 | %20,2 | %100,0 | 129 |
| Ovacıksuyu Köyü | AK Parti | %74,0 | %18,7 | %95,0 | 140 |
| Öbektaş Köyü | AK Parti | %69,0 | %23,5 | %93,9 | 985 |
| Pelitçik Köyü | AK Parti | %70,5 | %23,8 | %99,1 | 110 |
| Sarıalan Köyü | AK Parti | %73,1 | %17,6 | %96,1 | 127 |
| Sarpınkavak Köyü | AK Parti | %45,7 | %34,3 | %100,0 | 108 |
| Seki Köyü | AK Parti | %67,1 | %26,6 | %97,7 | 87 |
| Sekibağı Köyü | AK Parti | %72,3 | %12,3 | %91,7 | 72 |
| Sütlüce Köyü | İYİ Parti | %2,3 | %4,7 | %100,0 | 47 |
| Şenyurt Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %40,0 | %89,6 | 2.981 |
| Tekmen Köyü | AK Parti | %41,6 | %13,3 | %91,3 | 206 |
| Temençe Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %35,1 | %98,8 | 82 |
| Tepeyolaltı Köyü | AK Parti | %79,2 | %15,2 | %94,5 | 310 |
| Ulucamii Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %36,9 | %87,8 | 189 |
| Umaç Köyü | İYİ Parti | %7,0 | %27,9 | %93,9 | 49 |
| Yağsüzen Köyü | İYİ Parti | %8,1 | %8,5 | %99,2 | 248 |
| Yaylabaşı Köyü | AK Parti | %56,1 | %35,9 | %95,6 | 643 |
| Yazı Mahallesi | MHP | %34,5 | %42,0 | %81,9 | 452 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %35,5 | %38,1 | %85,1 | 2.285 |
| Yenidanişment Köyü | AK Parti | %66,3 | %28,9 | %96,1 | 306 |
| Yeşilçatma Mahallesi | MHP | %33,8 | %39,0 | %86,4 | 1.590 |
| Yukarızeytin Köyü | AK Parti | %74,9 | %12,0 | %87,9 | 305 |
İlgili sonuçlar