İliç 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İliç sonuçlarında AK Parti %45,9 ile birinci, CHP %25,2 ile ikinci; fark 20,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 3,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,6 (+14,4 puan). 62 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kapıkaya Köyü (%100,0); CHP en güçlü Bağıştaş Köyü (%93,3). Katılım %87,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İliç 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İliç, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İliç | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.747 | %45,9 | %36,3 | %42,7 | +3,2 |
| CHP | 1.508 | %25,2 | %26,6 | %28,6 | −3,4 |
| MHP | 1.349 | %22,6 | %30,7 | %8,1 | +14,4 |
| BBP | 165 | %2,8 | %0,6 | %1,9 | +0,9 |
| Saadet | 130 | %2,2 | %1,3 | %2,8 | −0,7 |
| İYİ Parti | 78 | %1,3 | %2,3 | %7,3 | −6,0 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
İliç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 7.122 | 6.197 | %87,0 | 5.982 | 215 |
İliç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdullah Paşa Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %22,7 | %82,8 | 633 |
| Ağıldere Köyü | CHP | %18,4 | %79,6 | %92,6 | 54 |
| Akçayazı Köyü | CHP | %15,4 | %84,6 | %81,3 | 16 |
| Akdoğu Köyü | AK Parti | %90,9 | %0,0 | %100,0 | 11 |
| Altıntaş Köyü | AK Parti | %63,3 | %9,2 | %81,8 | 132 |
| Atma Köyü | CHP | %38,5 | %53,8 | %95,3 | 43 |
| Bağcağız Köyü | CHP | %42,4 | %57,6 | %77,8 | 45 |
| Bağıştaş Köyü | CHP | %2,2 | %93,3 | %85,7 | 105 |
| Bağlıca Köyü | CHP | %10,7 | %84,0 | %92,0 | 87 |
| Balkaya Köyü | MHP | %38,0 | %4,0 | %48,5 | 103 |
| Boyalık Köyü | MHP | %38,8 | %4,3 | %73,1 | 197 |
| Bozçalı Köyü | AK Parti | %82,4 | %2,9 | %92,1 | 76 |
| Bozyayla Köyü | AK Parti | %73,2 | %1,8 | %69,9 | 83 |
| Bürüncek Köyü | AK Parti | %50,0 | %25,0 | %92,3 | 13 |
| Büyükarmutlu Köyü | AK Parti | %45,6 | %13,6 | %83,9 | 124 |
| Büyükgümüşlü Köyü | CHP | %14,5 | %79,0 | %101,6 | 61 |
| Büyükköy | AK Parti | %71,1 | %4,4 | %88,7 | 53 |
| Çaltı Köyü | AK Parti | %60,1 | %17,2 | %96,6 | 292 |
| Çaylı Köyü | CHP | %8,0 | %88,0 | %76,5 | 34 |
| Çayyaka Köyü | AK Parti | %54,2 | %39,6 | %72,8 | 136 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %75,0 | %4,2 | %57,1 | 42 |
| Çilesiz Köyü | AK Parti | %51,0 | %24,3 | %93,0 | 242 |
| Çobanlı Köyü | CHP | %19,4 | %74,6 | %86,1 | 79 |
| Çöpler Köyü | MHP | %27,1 | %21,7 | %91,8 | 184 |
| Çörekli Köyü | MHP | %37,0 | %0,0 | %108,0 | 25 |
| Dikmen Köyü | AK Parti | %80,7 | %1,8 | %83,8 | 68 |
| Doğanköy | AK Parti | %45,5 | %40,9 | %109,5 | 21 |
| Dolugün Köyü | MHP | %33,3 | %0,0 | %76,9 | 13 |
| Doruksaray Köyü | CHP | %7,5 | %84,9 | %103,9 | 51 |
| Dostal Köyü | CHP | %10,2 | %87,5 | %100,0 | 88 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %16,7 | %85,6 | 1.080 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %67,1 | %3,8 | %101,3 | 78 |
| İbrahim Çeçen Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %16,2 | %98,3 | 477 |
| İslamköy | AK Parti | %69,4 | %2,0 | %96,1 | 51 |
| Kapıkaya Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %44,4 | 18 |
| Karakaya Köyü | CHP | %28,6 | %42,9 | %116,7 | 12 |
| Kayacık Köyü | CHP | %4,0 | %92,0 | %96,2 | 26 |
| Kaymaklı Köyü | AK Parti | %91,7 | %0,0 | %100,0 | 13 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %22,8 | %89,1 | 667 |
| Konukcu Köyü | AK Parti | %77,6 | %4,1 | %71,8 | 71 |
| Kozluca Köyü | CHP | %21,9 | %71,9 | %103,0 | 33 |
| Kuranköy | CHP | %22,2 | %77,8 | %90,0 | 10 |
| Kuruçay Köyü | AK Parti | %77,5 | %0,0 | %54,8 | 73 |
| Kuzkışla Köyü | AK Parti | %88,4 | %0,0 | %75,9 | 58 |
| Küçükarmutlu Köyü | AK Parti | %42,5 | %0,0 | %100,0 | 42 |
| Küçükgümüşlü Köyü | CHP | %0,0 | %77,8 | %81,8 | 11 |
| Levent Pınarı Köyü | MHP | %36,4 | %11,6 | %87,9 | 149 |
| Ortatepe Köyü | AK Parti | %39,1 | %17,4 | %68,6 | 35 |
| Özlü Köyü | AK Parti | %92,7 | %4,9 | %72,4 | 58 |
| Sabırlı Köyü | CHP | %37,9 | %40,1 | %98,2 | 339 |
| Sarıkonak Köyü | CHP | %23,4 | %61,7 | %94,2 | 52 |
| Sarıpınar Köyü | AK Parti | %87,8 | %2,4 | %78,8 | 52 |
| Sularbaşı Köyü | AK Parti | %59,5 | %2,7 | %97,4 | 38 |
| Sütlüce Köyü | AK Parti | %50,8 | %7,6 | %93,2 | 132 |
| Tabanlı Köyü | AK Parti | %82,6 | %17,4 | %67,6 | 34 |
| Turgutlu Köyü | AK Parti | %41,3 | %14,7 | %89,4 | 85 |
| Uğurköy | AK Parti | %80,8 | %5,5 | %91,7 | 84 |
| Uluyamaç Köyü | AK Parti | %87,9 | %0,0 | %63,5 | 52 |
| Yakuplu Köyü | CHP | %31,0 | %42,3 | %95,9 | 74 |
| Yalıngöze Köyü | CHP | %37,5 | %56,3 | %106,5 | 31 |
| Yaylapınar Köyü | AK Parti | %75,0 | %0,0 | %63,2 | 19 |
| Yılmazköy | AK Parti | %50,0 | %39,5 | %66,7 | 57 |
İlgili sonuçlar