Refahiye 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Refahiye sonuçlarında AK Parti %51,2 ile birinci, MHP %31,9 ile ikinci; fark 19,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 8,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,9 (+23,8 puan). 124 mahalle ve köy arasından 74'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ağmusa Köyü (%100,0); MHP en güçlü Baloğlu Köyü (%81,8). Katılım %80,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Refahiye 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Refahiye, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Refahiye | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.727 | %51,2 | %36,3 | %42,7 | +8,4 |
| MHP | 2.323 | %31,9 | %30,7 | %8,1 | +23,8 |
| CHP | 987 | %13,5 | %26,6 | %28,6 | −15,0 |
| İYİ Parti | 175 | %2,4 | %2,3 | %7,3 | −4,9 |
| Saadet | 55 | %0,8 | %1,3 | %2,8 | −2,1 |
| BTP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Refahiye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 131 | 9.457 | 7.582 | %80,2 | 7.285 | 297 |
Refahiye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağmusa Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %65,8 | 38 |
| Akarsu Köyü | AK Parti | %59,0 | %34,4 | %80,3 | 76 |
| Akbağ Köyü | CHP | %5,0 | %20,0 | %80,8 | 26 |
| Akçiğdem Köyü | AK Parti | %66,0 | %23,4 | %89,7 | 58 |
| Alacaatlı Köyü | AK Parti | %72,4 | %24,1 | %50,0 | 58 |
| Alaçayır Köyü | AK Parti | %96,3 | %0,0 | %72,2 | 79 |
| Alapınar Köyü | AK Parti | %60,0 | %38,8 | %94,3 | 87 |
| Altköy | AK Parti | %48,4 | %36,7 | %87,4 | 159 |
| Ardıçlık Köyü | CHP | %13,0 | %34,8 | %108,7 | 23 |
| Armutlu Köyü | CHP | %20,0 | %0,0 | %78,9 | 19 |
| Arpayazı Köyü | CHP | %18,8 | %18,8 | %97,3 | 75 |
| Aslanyusuf Köyü | AK Parti | %78,7 | %6,4 | %86,8 | 76 |
| Aşağısütlü Köyü | MHP | %46,7 | %50,7 | %82,8 | 93 |
| Aşut Köyü | AK Parti | %91,7 | %8,3 | %35,3 | 34 |
| Avşarözü Köyü | AK Parti | %81,5 | %18,5 | %47,4 | 57 |
| Aydıncık Köyü | AK Parti | %54,0 | %22,0 | %75,0 | 76 |
| Aydoğan Köyü | AK Parti | %63,2 | %34,0 | %75,9 | 278 |
| Babaarslan Köyü | AK Parti | %36,4 | %36,4 | %92,3 | 26 |
| Bakacak Köyü | AK Parti | %68,2 | %31,8 | %91,7 | 24 |
| Baloğlu Köyü | MHP | %18,2 | %81,8 | %52,4 | 21 |
| Baştosun Köyü | MHP | %31,0 | %33,3 | %95,6 | 45 |
| Biçer Köyü | AK Parti | %47,3 | %47,3 | %90,6 | 85 |
| Bostandere Köyü | AK Parti | %64,3 | %34,5 | %93,5 | 92 |
| Bölüktepe Köyü | AK Parti | %66,7 | %33,3 | %100,0 | 13 |
| Camiişerif Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %36,9 | %86,7 | 579 |
| Cengerli Köyü | AK Parti | %50,0 | %44,4 | %71,2 | 52 |
| Çaltı Köyü | CHP | %0,0 | %28,6 | %66,7 | 21 |
| Çamdibi Köyü | AK Parti | %61,5 | %33,3 | %95,1 | 41 |
| Çamlımülk Köyü | CHP | %4,7 | %6,3 | %90,1 | 71 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %52,2 | %26,1 | %71,4 | 35 |
| Çatalçam Köyü | MHP | %32,8 | %47,1 | %84,9 | 146 |
| Çatköy | AK Parti | %80,0 | %20,0 | %64,8 | 54 |
| Çavuşköy | MHP | %38,5 | %53,8 | %72,2 | 18 |
| Çıragediği Köyü | AK Parti | %42,4 | %6,1 | %97,5 | 40 |
| Çiçekali Köyü | CHP | %0,0 | %22,2 | %69,2 | 13 |
| Çukurçimen Köyü | CHP | %16,7 | %11,1 | %100,0 | 37 |
| Çukuryazı Köyü | AK Parti | %55,3 | %28,9 | %79,2 | 53 |
| Damlaca Köyü | AK Parti | %66,7 | %30,6 | %66,7 | 54 |
| Derebaşı Köyü | MHP | %7,7 | %69,2 | %65,0 | 20 |
| Diştaş Köyü | MHP | %25,0 | %41,7 | %67,6 | 37 |
| Diyarlar Köyü | MHP | %27,3 | %54,5 | %68,8 | 16 |
| Doğandere Köyü | AK Parti | %82,6 | %13,0 | %85,7 | 28 |
| Dolaylı Köyü | AK Parti | %72,9 | %22,9 | %73,8 | 65 |
| Ekecik Köyü | AK Parti | %55,5 | %42,9 | %92,5 | 133 |
| Erecek Köyü | AK Parti | %55,3 | %38,8 | %94,8 | 96 |
| Gazipınar Köyü | CHP | %36,0 | %26,0 | %100,0 | 54 |
| Gemecik Köyü | CHP | %9,9 | %32,4 | %71,0 | 100 |
| Göçevi Köyü | AK Parti | %87,5 | %12,5 | %91,7 | 36 |
| Gökseki Köyü | AK Parti | %75,0 | %25,0 | %85,9 | 85 |
| Gölköy | CHP | %3,3 | %13,3 | %62,5 | 48 |
| Gülensu Köyü | MHP | %21,4 | %57,1 | %77,3 | 22 |
| Gümüşakar Köyü | CHP | %19,2 | %19,2 | %84,4 | 96 |
| Günyüzü Köyü | AK Parti | %58,2 | %29,1 | %95,5 | 67 |
| Güventepe Köyü | AK Parti | %33,3 | %21,2 | %94,4 | 36 |
| Güzle Köyü | MHP | %20,0 | %46,7 | %100,0 | 16 |
| Hacıköy | AK Parti | %66,7 | %29,6 | %55,1 | 49 |
| Hakoğlu Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %47,1 | %82,9 | 41 |
| Halitler Köyü | MHP | %18,2 | %45,5 | %78,6 | 14 |
| Hökümet Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %41,3 | %82,7 | 990 |
| Kabuller Köyü | CHP | %6,5 | %35,5 | %91,4 | 35 |
| Kaçakköy | CHP | %20,0 | %23,3 | %59,6 | 52 |
| Kadıköy | CHP | %11,5 | %19,2 | %71,1 | 38 |
| Kalkancı Köyü | CHP | %36,8 | %19,3 | %72,5 | 80 |
| Kanberağa Köyü | CHP | %21,3 | %17,0 | %82,8 | 58 |
| Kandilköy | CHP | %10,5 | %36,8 | %105,6 | 18 |
| Kanlıtaş Köyü | AK Parti | %74,0 | %18,8 | %98,0 | 101 |
| Karasu Köyü | AK Parti | %57,1 | %39,3 | %80,6 | 36 |
| Karayaprak Köyü | AK Parti | %69,2 | %11,5 | %81,3 | 32 |
| Kayıköy | AK Parti | %66,7 | %25,0 | %83,5 | 121 |
| Kazören Köyü | AK Parti | %82,3 | %16,5 | %89,8 | 88 |
| Keçegöz Köyü | AK Parti | %80,0 | %20,0 | %41,7 | 36 |
| Kersen Köyü | AK Parti | %75,9 | %24,1 | %71,4 | 42 |
| Kırantepe Köyü | AK Parti | %65,5 | %24,1 | %96,8 | 31 |
| Kırıktaş Köyü | MHP | %33,3 | %50,0 | %41,4 | 29 |
| Kırkbulak Köyü | CHP | %9,1 | %12,1 | %91,7 | 72 |
| Kızıliniş Köyü | MHP | %0,0 | %67,6 | %100,0 | 37 |
| Koçkaya Köyü | MHP | %20,6 | %44,1 | %100,0 | 35 |
| Konakköy | MHP | %31,0 | %34,5 | %55,8 | 52 |
| Kuzuluk Köyü | AK Parti | %60,6 | %36,4 | %92,3 | 39 |
| Kürelik Köyü | CHP | %21,0 | %14,8 | %84,4 | 96 |
| Laleli Köyü | AK Parti | %94,1 | %5,9 | %58,6 | 29 |
| Leventler Köyü | CHP | %12,0 | %8,0 | %89,3 | 28 |
| Madendere Köyü | AK Parti | %48,2 | %21,4 | %84,1 | 69 |
| Mendemebaşı Köyü | MHP | %41,5 | %49,1 | %86,9 | 61 |
| Mendemeçukuru Köyü | AK Parti | %58,3 | %26,7 | %86,3 | 73 |
| Merkez Kalkancı Köyü | AK Parti | %88,1 | %6,8 | %65,6 | 90 |
| Muratçayırı Köyü | CHP | %3,3 | %33,3 | %100,0 | 31 |
| Mülkköy | AK Parti | %70,0 | %20,0 | %71,4 | 14 |
| Olgunlar Köyü | AK Parti | %73,8 | %24,6 | %67,8 | 90 |
| Onurlu Köyü | MHP | %27,6 | %48,3 | %92,1 | 38 |
| Ortagöze Köyü | AK Parti | %52,1 | %42,3 | %76,8 | 95 |
| Ören Köyü | AK Parti | %84,6 | %3,8 | %83,9 | 31 |
| Perçem Köyü | AK Parti | %82,6 | %13,0 | %44,6 | 56 |
| Pınaryolu Köyü | AK Parti | %65,5 | %33,1 | %81,8 | 187 |
| Resuller Köyü | CHP | %27,6 | %24,1 | %68,8 | 48 |
| Sağlık Köyü | AK Parti | %62,1 | %35,8 | %79,2 | 120 |
| Saipköy | AK Parti | %47,6 | %42,9 | %75,0 | 28 |
| Salur Köyü | AK Parti | %64,5 | %9,7 | %70,5 | 44 |
| Sarhan Köyü | AK Parti | %85,7 | %9,5 | %61,8 | 34 |
| Sarıbayır Köyü | AK Parti | %74,5 | %23,4 | %92,2 | 51 |
| Sarıkoç Köyü | CHP | %24,2 | %30,6 | %84,9 | 73 |
| Sıralı Köyü | CHP | %13,6 | %36,4 | %88,0 | 25 |
| Söğütlü Köyü | CHP | %14,3 | %0,0 | %56,8 | 37 |
| Şahverdi Köyü | CHP | %18,2 | %27,3 | %73,0 | 63 |
| Şakaloğlu Köyü | AK Parti | %59,5 | %40,5 | %81,2 | 101 |
| Teknecik Köyü | AK Parti | %55,7 | %41,2 | %66,7 | 153 |
| Tepeköy | CHP | %12,5 | %6,3 | %94,1 | 34 |
| Topağaç Köyü | AK Parti | %51,6 | %43,8 | %100,0 | 64 |
| Tuzluçayır Köyü | MHP | %16,7 | %50,0 | %50,0 | 24 |
| Ulucak Köyü | AK Parti | %64,5 | %32,9 | %81,6 | 98 |
| Uludere Köyü | CHP | %21,4 | %35,7 | %96,6 | 29 |
| Üçören Köyü | AK Parti | %95,7 | %4,3 | %46,9 | 49 |
| Yaylabeli Köyü | AK Parti | %50,0 | %21,4 | %73,7 | 38 |
| Yaylapınar Köyü | AK Parti | %81,0 | %14,3 | %60,0 | 35 |
| Yazıgediği Köyü | MHP | %26,3 | %52,6 | %62,5 | 32 |
| Yazıköy | AK Parti | %66,7 | %27,8 | %90,0 | 20 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %59,8 | %35,5 | %72,8 | 710 |
| Yeniköy | CHP | %6,7 | %10,0 | %100,0 | 31 |
| Yeniyurt Köyü | MHP | %0,0 | %76,9 | %61,9 | 21 |
| Yıldızören Köyü | AK Parti | %70,9 | %17,4 | %83,6 | 110 |
| Yukarısütlü Köyü | AK Parti | %58,3 | %0,0 | %70,6 | 17 |
| Yukarıyeniköy | AK Parti | %59,3 | %40,7 | %75,0 | 72 |
| Yurtbaşı Köyü | AK Parti | %47,9 | %47,9 | %81,4 | 322 |
| Yuvadağı Köyü | AK Parti | %68,9 | %26,2 | %86,3 | 73 |
İlgili sonuçlar