Alucra 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Alucra sonuçlarında AK Parti %44,7 ile birinci, MHP %41,8 ile ikinci; fark 3,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 2,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,8 (+33,6 puan). 44 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Gökçebel Köyü (%87,1); MHP en güçlü Akçiçek Köyü (%85,9). Katılım %77,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alucra 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Alucra, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Alucra | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.651 | %44,7 | %45,9 | %42,7 | +2,0 |
| MHP | 3.410 | %41,8 | %19,2 | %8,1 | +33,6 |
| CHP | 411 | %5,0 | %23,1 | %28,6 | −23,5 |
| İYİ Parti | 402 | %4,9 | %8,0 | %7,3 | −2,4 |
| Saadet | 259 | %3,2 | %2,2 | %2,8 | +0,3 |
| BTP | 34 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
Alucra seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 10.998 | 8.547 | %77,7 | 8.167 | 380 |
Alucra mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçiçek Köyü | MHP | %12,1 | %85,9 | %87,6 | 113 |
| Aktepe Köyü | MHP | %44,5 | %46,7 | %73,3 | 326 |
| Arda Köyü | AK Parti | %70,0 | %23,0 | %88,5 | 451 |
| Arduç Köyü | Saadet | %28,3 | %20,8 | %87,0 | 146 |
| Armutlu Köyü | AK Parti | %39,5 | %27,2 | %82,1 | 112 |
| Aydınyayla Köyü | AK Parti | %44,9 | %26,9 | %89,4 | 94 |
| Babapınar Mahallesi | MHP | %28,4 | %59,4 | %88,1 | 235 |
| Bereketli Köyü | AK Parti | %66,7 | %33,3 | %56,3 | 32 |
| Beylerce Köyü | AK Parti | %67,8 | %18,6 | %78,2 | 78 |
| Boyluca Köyü | AK Parti | %62,1 | %20,5 | %68,6 | 239 |
| Çakrak Köyü | MHP | %32,8 | %61,8 | %87,2 | 288 |
| Çalgan Köyü | AK Parti | %36,6 | %33,1 | %72,3 | 249 |
| Çamlıyayla Köyü | MHP | %44,3 | %51,5 | %89,5 | 353 |
| Demirözü Köyü | AK Parti | %38,9 | %34,5 | %91,5 | 503 |
| Dereçiftlik Köyü | AK Parti | %52,4 | %34,1 | %52,9 | 244 |
| Doludere Köyü | AK Parti | %59,2 | %39,5 | %52,4 | 294 |
| Elmacık Köyü | AK Parti | %51,9 | %20,7 | %93,1 | 232 |
| Fevziçakmak Köyü | AK Parti | %48,1 | %38,6 | %81,0 | 269 |
| Gökçebel Köyü | AK Parti | %87,1 | %6,5 | %53,4 | 58 |
| Günügüzel Köyü | MHP | %25,3 | %63,7 | %89,6 | 164 |
| Gürbulak Köyü | MHP | %36,4 | %40,9 | %67,4 | 132 |
| Hacıhasan Köyü | AK Parti | %52,8 | %39,9 | %83,6 | 219 |
| Hacılı Köyü | AK Parti | %77,8 | %20,0 | %75,4 | 61 |
| İğdecik Köyü | AK Parti | %57,4 | %32,4 | %77,5 | 89 |
| Kabaktepe Köyü | AK Parti | %58,3 | %41,7 | %52,2 | 23 |
| Kaledibi Köyü | MHP | %29,4 | %38,2 | %68,3 | 104 |
| Kamışlı Köyü | MHP | %43,0 | %49,0 | %93,9 | 165 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %40,2 | %83,0 | 224 |
| Karabörk Köyü | MHP | %34,3 | %57,1 | %84,9 | 470 |
| Kavaklıdere Köyü | AK Parti | %51,9 | %30,6 | %89,4 | 123 |
| Kemallı Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %33,7 | %91,8 | 319 |
| Koman Köyü | MHP | %35,9 | %44,8 | %86,4 | 323 |
| Konaklı Köyü | AK Parti | %61,4 | %20,0 | %90,7 | 161 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %72,6 | %20,8 | %65,9 | 331 |
| Mesudiye Mahallesi | MHP | %28,7 | %59,5 | %66,4 | 658 |
| Pirili Köyü | MHP | %38,3 | %44,7 | %71,2 | 66 |
| Subaşı Köyü | MHP | %29,0 | %62,6 | %87,1 | 132 |
| Suyurdu Köyü | AK Parti | %59,5 | %36,5 | %69,2 | 185 |
| Tepeköy | AK Parti | %57,6 | %35,2 | %84,2 | 292 |
| Tohumluk Köyü | MHP | %29,4 | %62,9 | %95,9 | 221 |
| Topçam Mahallesi | MHP | %26,1 | %50,0 | %89,5 | 220 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %56,1 | %35,4 | %79,7 | 438 |
| Yunus Emre Mahallesi | MHP | %39,3 | %49,1 | %59,5 | 1.438 |
| Yükselen Köyü | AK Parti | %40,0 | %21,0 | %91,1 | 124 |
İlgili sonuçlar