Mustafa Kemal Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mustafa Kemal Mahallesi sonuçlarında CHP %67,3 ile birinci, AK Parti %27,1 ile ikinci; fark 40,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 38,7 puan üstünde. CHP oy oranında Ataşehir ilçesindeki 17 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 31 sandık, 10.570 kayıtlı seçmen. Katılım %84,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Mustafa Kemal Mahallesi | Ataşehir | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 5.809 | %67,3 | %50,1 | %38,5 | %28,6 | +38,7 |
| AK Parti | 2.340 | %27,1 | %44,0 | %45,6 | %42,7 | −15,6 |
| HDP | 298 | %3,5 | %1,6 | %4,0 | %5,8 | −2,4 |
| Saadet | 63 | %0,7 | %2,0 | %2,6 | %2,8 | −2,1 |
| BBP | 42 | %0,5 | %0,7 | %1,2 | %1,9 | −1,4 |
| TKP | 30 | %0,3 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 22 | %0,3 | %0,5 | %1,0 | %0,8 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 | 10.570 | 8.899 | %84,2 | 8.632 | 267 |
Ataşehir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Mustafa Kemal Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Ataşehir sonuçları
- Aşıkveysel Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Barbaros Mahallesi seçim sonuçları
- Esatpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Ferhatpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Fetih Mahallesi seçim sonuçları
- İçerenköy Mahallesi seçim sonuçları
- İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Kayışdağı Mahallesi seçim sonuçları
- Küçükbakkalköy Mahallesi seçim sonuçları
- Mevlana Mahallesi seçim sonuçları
- Mimar Sinan Mahallesi seçim sonuçları
- Örnek Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Çamlıca Mahallesi seçim sonuçları
- Yenisahra Mahallesi seçim sonuçları
- Yenişehir Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis