Yeni Çamlıca Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yeni Çamlıca Mahallesi sonuçlarında AK Parti %59,4 ile birinci, CHP %36,2 ile ikinci; fark 23,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 16,6 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,2 (+7,6 puan). AK Parti oy oranında Ataşehir ilçesindeki 17 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 28 sandık, 9.637 kayıtlı seçmen. Katılım %87,3 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Yeni Çamlıca Mahallesi | Ataşehir | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 4.807 | %59,4 | %44,0 | %45,6 | %42,7 | +16,6 |
| CHP | 2.933 | %36,2 | %50,1 | %38,5 | %28,6 | +7,6 |
| Saadet | 145 | %1,8 | %2,0 | %2,6 | %2,8 | −1,0 |
| HDP | 61 | %0,8 | %1,6 | %4,0 | %5,8 | −5,1 |
| BBP | 55 | %0,7 | %0,7 | %1,2 | %1,9 | −1,2 |
| TKP | 40 | %0,5 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| DSP | 34 | %0,4 | %0,5 | %1,0 | %0,8 | −0,4 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 28 | 9.637 | 8.411 | %87,3 | 8.099 | 312 |
Ataşehir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Yeni Çamlıca Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Ataşehir sonuçları
- Aşıkveysel Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Barbaros Mahallesi seçim sonuçları
- Esatpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Ferhatpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Fetih Mahallesi seçim sonuçları
- İçerenköy Mahallesi seçim sonuçları
- İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Kayışdağı Mahallesi seçim sonuçları
- Küçükbakkalköy Mahallesi seçim sonuçları
- Mevlana Mahallesi seçim sonuçları
- Mimar Sinan Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemal Mahallesi seçim sonuçları
- Örnek Mahallesi seçim sonuçları
- Yenisahra Mahallesi seçim sonuçları
- Yenişehir Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis