Gürpınar Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gürpınar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %53,4 ile birinci, CHP %41,2 ile ikinci; fark 12,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 10,7 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,2 (+12,6 puan). AK Parti oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 41 sandık, 13.878 kayıtlı seçmen. Katılım %83,9 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Gürpınar Mahallesi | Beylikdüzü | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 6.028 | %53,4 | %41,1 | %45,6 | %42,7 | +10,7 |
| CHP | 4.645 | %41,2 | %53,1 | %38,5 | %28,6 | +12,6 |
| HDP | 245 | %2,2 | %2,3 | %4,0 | %5,8 | −3,7 |
| BBP | 168 | %1,5 | %1,0 | %1,2 | %1,9 | −0,4 |
| Saadet | 88 | %0,8 | %1,3 | %2,6 | %2,8 | −2,1 |
| DSP | 31 | %0,3 | %0,2 | %1,0 | %0,8 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 25 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DP | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,5 | %0,9 | −0,7 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 41 | 13.878 | 11.643 | %83,9 | 11.280 | 363 |
Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Gürpınar Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Beylikdüzü sonuçları
- Adnan Kahveci Mahallesi seçim sonuçları
- Barış Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükşehir Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Dereağzı Mahallesi seçim sonuçları
- Kavaklı Mahallesi seçim sonuçları
- Marmara Mahallesi seçim sonuçları
- Sahil Mahallesi seçim sonuçları
- Yakuplu Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis