Gürpınar Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gürpınar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %54,0 ile birinci, CHP %43,8 ile ikinci; fark 10,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 11,5 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,8 (+13,9 puan). AK Parti oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 41 sandık, 13.878 kayıtlı seçmen. Katılım %83,9 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Gürpınar Mahallesi | Beylikdüzü | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 6.118 | %54,0 | %41,5 | %45,8 | %42,6 | +11,5 |
| CHP | 4.955 | %43,8 | %56,3 | %40,2 | %29,8 | +13,9 |
| BBP | 96 | %0,8 | %0,6 | %0,8 | %1,6 | −0,7 |
| Saadet | 65 | %0,6 | %0,8 | %2,5 | %2,9 | −2,3 |
| DSP | 30 | %0,3 | %0,2 | %1,3 | %1,0 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 15 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| DP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | %1,0 | −0,9 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 41 | 13.878 | 11.645 | %83,9 | 11.324 | 321 |
Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Gürpınar Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Beylikdüzü sonuçları
- Adnan Kahveci Mahallesi seçim sonuçları
- Barış Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükşehir Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Dereağzı Mahallesi seçim sonuçları
- Kavaklı Mahallesi seçim sonuçları
- Marmara Mahallesi seçim sonuçları
- Sahil Mahallesi seçim sonuçları
- Yakuplu Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi