Beylikdüzü 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Beylikdüzü sonuçlarında CHP %56,3 ile birinci, AK Parti %41,5 ile ikinci; fark 14,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 26,5 puan üstünde. 10 mahalle ve köy arasından 4'ünde CHP önde. CHP en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%76,2); AK Parti en güçlü Marmara Mahallesi (%62,5). Katılım %85,1 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beylikdüzü 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Beylikdüzü, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Beylikdüzü | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 107.309 | %56,3 | %40,2 | %29,8 | +26,5 |
| AK Parti | 79.116 | %41,5 | %45,8 | %42,6 | −1,0 |
| Saadet | 1.495 | %0,8 | %2,5 | %2,9 | −2,1 |
| BBP | 1.092 | %0,6 | %0,8 | %1,6 | −1,0 |
| Vatan Partisi | 374 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 351 | %0,2 | %1,3 | %1,0 | −0,8 |
| TKP | 306 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 282 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| DP | 185 | %0,1 | %0,6 | %1,0 | −0,9 |
Beylikdüzü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 669 | 228.079 | 194.102 | %85,1 | 190.510 | 3.592 |
Beylikdüzü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adnan Kahveci Mahallesi | CHP | %63,1 | %34,9 | %84,5 | 61.582 |
| Barış Mahallesi | CHP | %68,9 | %29,4 | %86,1 | 38.613 |
| Büyükşehir Mahallesi | CHP | %71,5 | %26,6 | %85,6 | 16.087 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %76,2 | %22,3 | %87,2 | 16.173 |
| Dereağzı Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %50,2 | %83,9 | 8.543 |
| Gürpınar Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %54,0 | %83,9 | 13.878 |
| Kavaklı Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %60,0 | %85,8 | 21.849 |
| Marmara Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %62,5 | %86,9 | 18.584 |
| Sahil Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %55,9 | %84,4 | 2.905 |
| Yakuplu Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %53,9 | %82,9 | 29.865 |
İlgili sonuçlar