Mimar Sinan Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mimar Sinan Mahallesi sonuçlarında AK Parti %58,8 ile birinci, CHP %29,6 ile ikinci; fark 29,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 16,1 puan üstünde. AK Parti oy oranında Tuzla ilçesindeki 17 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 48 sandık, 16.426 kayıtlı seçmen. Katılım %85,8 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Mimar Sinan Mahallesi | Tuzla | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 7.959 | %58,8 | %49,5 | %45,6 | %42,7 | +16,1 |
| CHP | 4.000 | %29,6 | %42,2 | %38,5 | %28,6 | +1,0 |
| HDP | 896 | %6,6 | %3,6 | %4,0 | %5,8 | +0,8 |
| Saadet | 415 | %3,1 | %2,3 | %2,6 | %2,8 | +0,2 |
| BBP | 143 | %1,1 | %1,3 | %1,2 | %1,9 | −0,8 |
| DSP | 34 | %0,3 | %0,3 | %1,0 | %0,8 | −0,6 |
| BTP | 25 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 14 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 48 | 16.426 | 14.095 | %85,8 | 13.525 | 570 |
Tuzla ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Mimar Sinan Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Tuzla sonuçları
- Akfırat Mahallesi seçim sonuçları
- Anadolu Mahallesi seçim sonuçları
- Aydınlı Mahallesi seçim sonuçları
- Aydıntepe Mahallesi seçim sonuçları
- Cami Mahallesi seçim sonuçları
- Evliya Çelebi Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- İçmeler Mahallesi seçim sonuçları
- İstasyon Mahallesi seçim sonuçları
- Mescit Mahallesi seçim sonuçları
- Orhanlı Mahallesi seçim sonuçları
- Orta Mahallesi seçim sonuçları
- Postane Mahallesi seçim sonuçları
- Şifa Mahallesi seçim sonuçları
- Tepeören Mahallesi seçim sonuçları
- Yayla Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis