Şifa Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şifa Mahallesi sonuçlarında AK Parti %62,4 ile birinci, CHP %28,0 ile ikinci; fark 34,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 19,7 puan üstünde. AK Parti oy oranında Tuzla ilçesindeki 17 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 57 sandık, 19.625 kayıtlı seçmen. Katılım %86,1 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Şifa Mahallesi | Tuzla | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 10.128 | %62,4 | %49,5 | %45,6 | %42,7 | +19,7 |
| CHP | 4.547 | %28,0 | %42,2 | %38,5 | %28,6 | −0,6 |
| HDP | 714 | %4,4 | %3,6 | %4,0 | %5,8 | −1,4 |
| Saadet | 531 | %3,3 | %2,3 | %2,6 | %2,8 | +0,4 |
| BBP | 179 | %1,1 | %1,3 | %1,2 | %1,9 | −0,8 |
| DSP | 40 | %0,2 | %0,3 | %1,0 | %0,8 | −0,6 |
| BTP | 32 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 23 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 23 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 18 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 57 | 19.625 | 16.891 | %86,1 | 16.235 | 656 |
Tuzla ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Şifa Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Tuzla sonuçları
- Akfırat Mahallesi seçim sonuçları
- Anadolu Mahallesi seçim sonuçları
- Aydınlı Mahallesi seçim sonuçları
- Aydıntepe Mahallesi seçim sonuçları
- Cami Mahallesi seçim sonuçları
- Evliya Çelebi Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- İçmeler Mahallesi seçim sonuçları
- İstasyon Mahallesi seçim sonuçları
- Mescit Mahallesi seçim sonuçları
- Mimar Sinan Mahallesi seçim sonuçları
- Orhanlı Mahallesi seçim sonuçları
- Orta Mahallesi seçim sonuçları
- Postane Mahallesi seçim sonuçları
- Tepeören Mahallesi seçim sonuçları
- Yayla Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis