Uğur Mumcu Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Uğur Mumcu Mahallesi sonuçlarında CHP %67,2 ile birinci, AK Parti %23,9 ile ikinci; fark 43,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 38,6 puan üstünde. CHP oy oranında Çiğli ilçesindeki 26 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 10 sandık, 3.299 kayıtlı seçmen. Katılım %86,5 (Türkiye %84,5).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Uğur Mumcu Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Uğur Mumcu Mahallesi, Çiğli, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyUğur Mumcu MahallesiÇiğliİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.853%67,2%58,7%52,7%28,6+38,6
AK Parti658%23,9%33,9%35,9%42,7−18,9
HDP81%2,9%1,4%2,5%5,8−2,9
Bağımsızlar75%2,7%1,2%0,2%0,3+2,4
Saadet20%0,7%1,2%1,4%2,8−2,1
TKP20%0,7%0,9%0,5%0,2+0,5
DSP14%0,5%1,3%1,3%0,8−0,3
BBP10%0,4%0,6%0,5%1,9−1,5
BTP10%0,4%0,2%0,1%0,3+0,1
Vatan Partisi9%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
DP7%0,3%0,4%0,4%0,9−0,6
Uğur Mumcu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
103.2992.852%86,52.75795

Çiğli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler