Seferihisar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Seferihisar sonuçlarında CHP %53,4 ile birinci, AK Parti %41,9 ile ikinci; fark 11,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 24,8 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%66,6); AK Parti en güçlü Çamtepe Mahallesi (%60,7). Katılım %85,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seferihisar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Seferihisar, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Seferihisar | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 14.767 | %53,4 | %52,7 | %28,6 | +24,8 |
| AK Parti | 11.581 | %41,9 | %35,9 | %42,7 | −0,9 |
| HDP | 610 | %2,2 | %2,5 | %5,8 | −3,6 |
| DSP | 262 | %0,9 | %1,3 | %0,8 | +0,1 |
| Saadet | 215 | %0,8 | %1,4 | %2,8 | −2,1 |
| TKP | 104 | %0,4 | %0,5 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 104 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
Seferihisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 108 | 33.238 | 28.371 | %85,4 | 27.659 | 712 |
Seferihisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | CHP | %63,9 | %32,9 | %76,6 | 1.027 |
| Bengiler Mahallesi | CHP | %52,4 | %40,6 | %84,2 | 1.858 |
| Beyler Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %50,0 | %93,6 | 405 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %53,8 | %41,4 | %84,2 | 6.830 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %66,6 | %30,9 | %82,1 | 803 |
| Çamtepe Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %60,7 | %100,0 | 95 |
| Çolak İbrahim Bey Mahallesi | CHP | %50,1 | %44,8 | %85,9 | 2.161 |
| Düzce Mahallesi | CHP | %53,5 | %39,7 | %87,1 | 806 |
| Gödence Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %51,1 | %94,1 | 255 |
| Gölcük Mahallesi | CHP | %45,9 | %43,9 | %103,0 | 101 |
| Hıdırlık Mahallesi | CHP | %51,2 | %44,9 | %85,3 | 4.329 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %63,6 | %33,8 | %98,8 | 82 |
| Kavakdere Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %51,0 | %87,3 | 237 |
| Mersin Alanı Mahallesi | CHP | %49,3 | %43,0 | %83,4 | 2.134 |
| Orhanlı Mahallesi | CHP | %54,1 | %42,8 | %95,3 | 1.035 |
| Payamlı Mahallesi | CHP | %49,0 | %47,3 | %84,2 | 1.072 |
| Sığacık Mahallesi | CHP | %63,2 | %31,9 | %84,5 | 2.729 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %55,2 | %40,2 | %82,9 | 2.075 |
| Turabiye Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %54,8 | %86,7 | 2.948 |
| Turgut Mahallesi | CHP | %57,4 | %40,7 | %94,3 | 298 |
| Ulamış Mahallesi | CHP | %63,1 | %30,7 | %87,5 | 1.958 |
İlgili sonuçlar