Gürgentepe 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gürgentepe sonuçlarında AK Parti %52,7 ile birinci, CHP %43,4 ile ikinci; fark 9,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 10,0 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,4 (+14,8 puan). 23 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Muratçık Mahallesi (%96,2); CHP en güçlü Göller Mahallesi (%92,5). Katılım %91,9 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gürgentepe 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gürgentepe, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gürgentepe | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.341 | %52,7 | %55,5 | %42,7 | +10,0 |
| CHP | 5.215 | %43,4 | %24,0 | %28,6 | +14,8 |
| Saadet | 377 | %3,1 | %9,1 | %2,8 | +0,3 |
| TKP | 57 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 37 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
Gürgentepe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 14.028 | 12.885 | %91,9 | 12.027 | 858 |
Gürgentepe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağızlar Mahallesi | CHP | %16,4 | %81,0 | %88,0 | 802 |
| Akmescit Mahallesi | AK Parti | %70,1 | %24,9 | %89,6 | 850 |
| Akören Mahallesi | CHP | %6,8 | %91,7 | %93,7 | 476 |
| Akyurt Mahallesi | CHP | %35,8 | %61,6 | %87,7 | 944 |
| Alaseher Mahallesi | CHP | %44,2 | %52,6 | %94,5 | 495 |
| Bahtiyarlar Mahallesi | AK Parti | %61,1 | %35,6 | %91,7 | 1.032 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %92,4 | %4,8 | %96,1 | 388 |
| Çatalağaç Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %41,5 | %96,1 | 362 |
| Döşek Mahallesi | AK Parti | %70,2 | %24,3 | %89,9 | 1.056 |
| Eskiköy Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %39,7 | %93,5 | 508 |
| Göller Mahallesi | CHP | %6,9 | %92,5 | %90,3 | 382 |
| Gülbelen Mahallesi | CHP | %10,1 | %84,0 | %88,2 | 203 |
| Gültepe Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %12,8 | %94,9 | 315 |
| Hasancık Mahallesi | AK Parti | %69,0 | %26,1 | %92,4 | 485 |
| Işıktepe Mahallesi | CHP | %19,2 | %74,7 | %94,4 | 1.237 |
| Muratçık Mahallesi | AK Parti | %96,2 | %3,0 | %93,8 | 680 |
| Okçabel Mahallesi | AK Parti | %87,7 | %6,5 | %90,7 | 493 |
| Şirinköy Mahallesi | AK Parti | %93,5 | %4,7 | %95,0 | 120 |
| Tepeköy Mahallesi | AK Parti | %78,4 | %16,5 | %88,6 | 766 |
| Tikenlice Mahallesi | AK Parti | %55,7 | %39,4 | %93,2 | 838 |
| Tuzla Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %34,1 | %92,8 | 194 |
| Yurtseven Mahallesi | CHP | %15,3 | %81,0 | %90,4 | 779 |
| Yurtyeri Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %20,8 | %96,6 | 623 |
İlgili sonuçlar