İkizce 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İkizce sonuçlarında MHP %69,4 ile birinci, CHP %21,1 ile ikinci; fark 48,4 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 61,3 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 31'inde MHP önde. MHP en güçlü Yenice Mahallesi (%91,3); CHP en güçlü Kurtluca Mahallesi (%44,2). Katılım %91,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İkizce 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İkizce, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İkizce | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 7.385 | %69,4 | %2,4 | %8,1 | +61,3 |
| CHP | 2.242 | %21,1 | %24,0 | %28,6 | −7,5 |
| Saadet | 593 | %5,6 | %9,1 | %2,8 | +2,7 |
| DP | 211 | %2,0 | %0,2 | %0,9 | +1,1 |
| BBP | 104 | %1,0 | %3,6 | %1,9 | −0,9 |
| BTP | 65 | %0,6 | %0,5 | %0,3 | +0,3 |
| TKP | 37 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
İkizce seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 58 | 12.624 | 11.581 | %91,7 | 10.637 | 944 |
İkizce mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaalan Mahallesi | MHP | %74,3 | %17,4 | %92,2 | 204 |
| Aşağı Karlıtepe Mahallesi | MHP | %81,7 | %10,4 | %92,7 | 368 |
| Aşağı Kaynartaş Mahallesi | MHP | %70,5 | %21,0 | %89,2 | 595 |
| Başönü Mahallesi | MHP | %60,5 | %32,2 | %94,3 | 175 |
| Beylerce Mahallesi | DP | %0,0 | %28,0 | %93,0 | 285 |
| Bolluk Mahallesi | MHP | %67,9 | %24,5 | %88,1 | 528 |
| Derebaşı Mahallesi | MHP | %67,2 | %10,7 | %90,7 | 151 |
| Devecik Mahallesi | MHP | %85,7 | %9,6 | %90,0 | 659 |
| Diyek Mahallesi | MHP | %84,4 | %7,8 | %93,5 | 398 |
| Dumantepe Mahallesi | MHP | %90,7 | %6,7 | %95,7 | 209 |
| Düzmeşe Mahallesi | MHP | %81,0 | %10,3 | %95,0 | 339 |
| Düzpelit Mahallesi | MHP | %77,8 | %15,4 | %94,4 | 249 |
| Enağızlı Mahallesi | MHP | %50,3 | %42,7 | %93,8 | 841 |
| Esentepe Mahallesi | MHP | %84,7 | %8,8 | %93,5 | 168 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %61,4 | %30,5 | %93,1 | 360 |
| Gaziler Mahallesi | MHP | %70,7 | %17,1 | %97,8 | 184 |
| Kale Mahallesi | MHP | %83,1 | %7,9 | %84,3 | 115 |
| Kervansaray Mahallesi | MHP | %55,1 | %30,2 | %93,4 | 243 |
| Kiraztepe Mahallesi | MHP | %81,9 | %11,0 | %92,2 | 449 |
| Kocaman Mahallesi | MHP | %72,6 | %20,4 | %95,2 | 333 |
| Kurtköy Mahallesi | MHP | %79,5 | %18,8 | %94,4 | 126 |
| Kurtluca Mahallesi | MHP | %47,3 | %44,2 | %92,0 | 286 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %70,5 | %19,1 | %85,0 | 935 |
| Özpınar Mahallesi | MHP | %76,1 | %17,2 | %95,8 | 377 |
| Seymenli Mahallesi | MHP | %69,5 | %20,4 | %93,1 | 683 |
| Şentepe Mahallesi | MHP | %54,2 | %37,9 | %91,7 | 708 |
| Tombaşlı Mahallesi | MHP | %82,9 | %11,8 | %90,9 | 440 |
| Yenice Mahallesi | MHP | %91,3 | %3,2 | %91,8 | 499 |
| Yoğunoluk Mahallesi | MHP | %68,4 | %24,1 | %88,1 | 841 |
| Yukarı Karlıtepe Mahallesi | MHP | %61,8 | %28,9 | %94,7 | 262 |
| Yukarı Kaynartaş Mahallesi | MHP | %61,3 | %27,5 | %94,6 | 426 |
| Yunuskırığı Mahallesi | MHP | %88,8 | %3,8 | %94,7 | 188 |
İlgili sonuçlar