Bahçe 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bahçe sonuçlarında MHP %46,8 ile birinci, AK Parti %42,7 ile ikinci; fark 4,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 38,7 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 16'sında MHP önde. MHP en güçlü Esentepe Mahallesi (%75,4); AK Parti en güçlü Arıcaklı Köyü (%75,0). Katılım %92,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bahçe 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bahçe, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bahçe | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 6.437 | %46,8 | %34,4 | %8,1 | +38,7 |
| AK Parti | 5.876 | %42,7 | %31,7 | %42,7 | −0,0 |
| CHP | 774 | %5,6 | %14,9 | %28,6 | −22,9 |
| İYİ Parti | 517 | %3,8 | %13,5 | %7,3 | −3,5 |
| Saadet | 107 | %0,8 | %1,5 | %2,8 | −2,1 |
| BTP | 35 | %0,3 | %1,0 | %0,3 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Bahçe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 59 | 15.606 | 14.426 | %92,4 | 13.756 | 670 |
Bahçe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arıcaklı Köyü | AK Parti | %20,8 | %75,0 | %78,2 | 101 |
| Arıklıkaş Köyü | AK Parti | %36,0 | %41,5 | %88,7 | 506 |
| Aslanlı Mahallesi | MHP | %52,5 | %41,7 | %93,0 | 345 |
| Aşağı Karadere Köyü | MHP | %55,8 | %24,8 | %97,9 | 193 |
| Aşağıarıcaklı Köyü | AK Parti | %41,8 | %53,2 | %90,2 | 183 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %46,1 | %88,3 | 1.856 |
| Bekdemir Köyü | AK Parti | %36,8 | %53,0 | %94,5 | 961 |
| Burgaçlı Köyü | MHP | %41,2 | %25,4 | %94,6 | 447 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %47,6 | %43,5 | %92,9 | 851 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %51,0 | %27,3 | %94,3 | 157 |
| Esentepe Mahallesi | MHP | %75,4 | %18,5 | %111,7 | 60 |
| Gökmustafalı Köyü | MHP | %45,8 | %42,2 | %93,6 | 187 |
| İnderesi Köyü | AK Parti | %39,7 | %47,1 | %98,4 | 128 |
| İslam Mahallesi | MHP | %49,2 | %40,9 | %90,8 | 2.295 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %49,2 | %44,0 | %90,7 | 1.345 |
| Kale Mahallesi | MHP | %50,1 | %44,1 | %90,5 | 715 |
| Kaman Köyü | AK Parti | %32,9 | %43,9 | %94,3 | 282 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %48,8 | %44,8 | %95,0 | 763 |
| Kızlaç Köyü | MHP | %49,1 | %34,6 | %90,2 | 532 |
| Nohut Köyü | MHP | %50,5 | %33,4 | %93,1 | 318 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %26,0 | %57,7 | %90,2 | 123 |
| Savranlı Köyü | MHP | %54,9 | %30,9 | %95,1 | 182 |
| Yaylalık Köyü | MHP | %49,4 | %45,9 | %96,7 | 245 |
| Yenı Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %48,0 | %95,1 | 1.686 |
| Yeşil Yurt Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %59,2 | %95,3 | 359 |
| Yukarıkaradere Köyü | MHP | %67,1 | %25,1 | %97,1 | 786 |
İlgili sonuçlar