Erenler 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Erenler sonuçlarında AK Parti %65,4 ile birinci, İYİ Parti %21,1 ile ikinci; fark 44,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 22,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,1 (+13,8 puan). 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hürriyet Mahallesi (%83,5); İYİ Parti en güçlü Kayalarmemduhiye Mahallesi (%39,6). Katılım %84,3 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erenler 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Erenler, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erenler | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 32.419 | %65,4 | %57,1 | %42,7 | +22,7 |
| İYİ Parti | 10.466 | %21,1 | %15,7 | %7,3 | +13,8 |
| BBP | 3.491 | %7,0 | %8,4 | %1,9 | +5,2 |
| Saadet | 1.810 | %3,7 | %5,9 | %2,8 | +0,8 |
| HDP | 639 | %1,3 | %0,1 | %5,8 | −4,6 |
| BTP | 201 | %0,4 | %0,6 | %0,3 | +0,1 |
| DP | 194 | %0,4 | %0,5 | %0,9 | −0,5 |
| DSP | 193 | %0,4 | %0,0 | %0,8 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 86 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 83 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Erenler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 191 | 61.148 | 51.567 | %84,3 | 49.582 | 1.985 |
Erenler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alancuma Mahallesi | AK Parti | %73,4 | %18,6 | %85,8 | 239 |
| Bağlar Mahallesi | AK Parti | %64,8 | %22,5 | %83,7 | 7.417 |
| Bekirpaşa Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %18,1 | %92,7 | 737 |
| Büyükesence Mahallesi | AK Parti | %67,5 | %21,8 | %94,2 | 757 |
| Çaybaşıyeniköy Mahallesi | AK Parti | %77,6 | %4,8 | %91,2 | 1.863 |
| Çaykışla Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %10,2 | %92,2 | 1.014 |
| Değirmendere Mahallesi | AK Parti | %83,1 | %8,3 | %93,1 | 960 |
| Dilmen Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %32,8 | %81,6 | 8.926 |
| Ekinli Mahallesi | AK Parti | %82,4 | %7,4 | %91,3 | 1.304 |
| Emirler Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %12,6 | %95,1 | 345 |
| Epçeller Mahallesi | AK Parti | %65,9 | %14,9 | %93,1 | 347 |
| Erenler Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %25,1 | %81,7 | 8.336 |
| Hacıoğlu Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %22,5 | %80,2 | 5.672 |
| Hasanbey Mahallesi | AK Parti | %77,8 | %8,9 | %95,8 | 504 |
| Horozlar Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %17,2 | %93,4 | 256 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %83,5 | %7,1 | %93,9 | 595 |
| Kamışlı Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %20,3 | %92,0 | 723 |
| Kayalarmemduhiye Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %39,6 | %85,0 | 848 |
| Kayalarreşitbey Mahallesi | AK Parti | %68,7 | %17,0 | %91,0 | 666 |
| Kozluk Mahallesi | AK Parti | %83,1 | %6,7 | %96,8 | 500 |
| Küçükesence Mahallesi | AK Parti | %75,9 | %11,2 | %92,3 | 639 |
| Küpçüler Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %17,4 | %80,4 | 4.548 |
| Merkez Yeni Mahallesi | AK Parti | %68,6 | %19,8 | %78,8 | 3.226 |
| Merkez Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %62,8 | %26,4 | %84,5 | 2.954 |
| Nakışlar Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %9,0 | %89,9 | 437 |
| Pirahmetler Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %12,4 | %93,1 | 520 |
| Sarıcalar Mahallesi | AK Parti | %72,3 | %10,1 | %95,1 | 465 |
| Şeyhköy Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %25,8 | %90,8 | 380 |
| Şükriye Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %13,1 | %96,7 | 90 |
| Tabakhane Mahallesi | AK Parti | %64,8 | %22,1 | %80,1 | 4.089 |
| Tepe Mahallesi | AK Parti | %80,9 | %3,5 | %96,2 | 390 |
| Tuapsalar Mahallesi | AK Parti | %81,5 | %9,0 | %94,0 | 469 |
| Yazılı Mahallesi | AK Parti | %76,2 | %7,2 | %93,2 | 932 |
İlgili sonuçlar