Kocaali 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kocaali sonuçlarında AK Parti %58,8 ile birinci, İYİ Parti %34,1 ile ikinci; fark 24,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 16,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,1 (+26,8 puan). 36 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Beyler Mahallesi (%87,5); İYİ Parti en güçlü Karalar Mahallesi (%73,7). Katılım %91,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kocaali 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kocaali, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kocaali | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.441 | %58,8 | %57,1 | %42,7 | +16,1 |
| İYİ Parti | 6.047 | %34,1 | %15,7 | %7,3 | +26,8 |
| Saadet | 1.002 | %5,6 | %5,9 | %2,8 | +2,8 |
| BBP | 148 | %0,8 | %8,4 | %1,9 | −1,0 |
| DP | 42 | %0,2 | %0,5 | %0,9 | −0,7 |
| BTP | 27 | %0,2 | %0,6 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 18 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 18 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Kocaali seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 76 | 20.363 | 18.522 | %91,0 | 17.743 | 779 |
Kocaali mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açmabaşı Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %16,0 | %93,1 | 304 |
| Ağalar Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %45,3 | %83,2 | 1.396 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %70,2 | %22,7 | %97,3 | 518 |
| Aktaş Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %31,4 | %94,7 | 491 |
| Alandere Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %38,0 | %89,0 | 1.303 |
| Aydoğan Mahallesi | AK Parti | %73,6 | %20,8 | %87,1 | 85 |
| Beyler Mahallesi | AK Parti | %87,5 | %0,0 | %114,3 | 14 |
| Bezirgan Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %40,3 | %98,3 | 240 |
| Caferiye Mahallesi | İYİ Parti | %46,5 | %50,2 | %89,3 | 355 |
| Çakmaklı Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %30,0 | %94,3 | 245 |
| Çukurköy Mahallesi | AK Parti | %80,6 | %15,7 | %94,0 | 249 |
| Demiraçma Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %42,4 | %93,2 | 497 |
| Görele Mahallesi | İYİ Parti | %40,7 | %50,6 | %97,0 | 264 |
| Gümüşoluk Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %45,1 | %88,7 | 994 |
| Hızar Mahallesi | AK Parti | %60,1 | %37,5 | %87,9 | 504 |
| Kadıköy Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %24,3 | %93,6 | 373 |
| Karalar Mahallesi | İYİ Parti | %26,3 | %73,7 | %105,6 | 18 |
| Karapelit Mahallesi | AK Parti | %62,4 | %32,6 | %95,8 | 353 |
| Karşı Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %28,4 | %90,6 | 904 |
| Kestanepınarı Mahallesi | AK Parti | %65,6 | %32,5 | %93,1 | 607 |
| Kızılüzüm Mahallesi | AK Parti | %71,8 | %20,7 | %98,4 | 184 |
| Kirazlı Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %31,7 | %91,2 | 1.283 |
| Koğutpelit Mahallesi | AK Parti | %65,7 | %32,2 | %94,5 | 437 |
| Kozluk Mahallesi | İYİ Parti | %44,0 | %53,9 | %92,9 | 267 |
| Köyyeri Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %32,3 | %92,6 | 283 |
| Küplük Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %21,3 | %94,9 | 214 |
| Melen Mahallesi | AK Parti | %56,4 | %39,4 | %92,8 | 292 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %39,9 | %89,0 | 1.325 |
| Selahiye Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %44,9 | %90,5 | 486 |
| Süngüt Mahallesi | AK Parti | %72,4 | %19,1 | %98,5 | 393 |
| Şerbetpınar Mahallesi | AK Parti | %77,7 | %20,1 | %96,7 | 811 |
| Yalı Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %37,3 | %87,4 | 1.286 |
| Yalpankaya Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %26,5 | %95,2 | 312 |
| Yanıksayvant Mahallesi | AK Parti | %72,7 | %23,0 | %95,6 | 573 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %37,1 | %85,9 | 1.128 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %62,5 | %29,1 | %89,5 | 1.375 |
İlgili sonuçlar