Alaplı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Alaplı sonuçlarında AK Parti %42,9 ile birinci, CHP %27,8 ile ikinci; fark 15,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 0,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,6 (+13,5 puan). 61 mahalle ve köy arasından 47'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Küçükkaymaz Köyü (%73,2); CHP en güçlü Gümeli-Kale Mahallesi (%63,5). Katılım %91,1 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alaplı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Alaplı, Zonguldak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Alaplı | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.586 | %42,9 | %43,4 | %42,7 | +0,2 |
| CHP | 8.157 | %27,8 | %34,4 | %28,6 | −0,7 |
| MHP | 6.333 | %21,6 | %10,5 | %8,1 | +13,5 |
| İYİ Parti | 1.348 | %4,6 | %6,8 | %7,3 | −2,7 |
| DSP | 351 | %1,2 | %0,7 | %0,8 | +0,4 |
| Saadet | 348 | %1,2 | %1,7 | %2,8 | −1,7 |
| BBP | 157 | %0,5 | %1,9 | %1,9 | −1,3 |
| BTP | 32 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
Alaplı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 125 | 33.437 | 30.476 | %91,1 | 29.312 | 1.164 |
Alaplı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahatlı Köyü | AK Parti | %68,8 | %13,6 | %97,0 | 165 |
| Ahiler Köyü | AK Parti | %47,8 | %11,2 | %92,2 | 244 |
| Alaplıbölücek Köyü | AK Parti | %59,5 | %12,5 | %84,3 | 312 |
| Alaplıkocaali Köyü | AK Parti | %40,1 | %21,3 | %96,7 | 300 |
| Alaplıortacı Köyü | AK Parti | %67,2 | %6,5 | %96,8 | 406 |
| Alaplıömerli Köyü | AK Parti | %44,2 | %17,3 | %93,5 | 279 |
| Alioğlu Köyü | AK Parti | %42,9 | %22,4 | %92,6 | 487 |
| Aşağıdağköy | AK Parti | %39,3 | %19,1 | %95,5 | 1.028 |
| Aşağıdoğancılar Köyü | AK Parti | %43,8 | %12,4 | %91,1 | 338 |
| Aşağıtekke Köyü | CHP | %31,2 | %37,6 | %93,6 | 157 |
| Aydınyayla Köyü | AK Parti | %49,2 | %23,1 | %86,9 | 572 |
| Bektaşlı Köyü | MHP | %38,9 | %12,9 | %96,2 | 343 |
| Belen Köyü | AK Parti | %61,4 | %16,3 | %95,9 | 316 |
| Büyüktekke Köyü | AK Parti | %35,4 | %29,3 | %94,4 | 177 |
| Canbazlı Köyü | MHP | %30,3 | %22,0 | %98,0 | 551 |
| Çamcılar Köyü | AK Parti | %38,4 | %8,3 | %95,4 | 502 |
| Çamlıbel Köyü | AK Parti | %53,1 | %7,5 | %91,1 | 350 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %60,3 | %7,2 | %95,5 | 827 |
| Çayköy | AK Parti | %57,1 | %15,8 | %83,9 | 242 |
| Çengelli Köyü | AK Parti | %55,1 | %17,8 | %93,1 | 116 |
| Çiçekli Köyü | AK Parti | %42,6 | %12,0 | %95,8 | 237 |
| Demirciler Köyü | CHP | %18,0 | %48,0 | %100,0 | 276 |
| Doğancılar Köyü | AK Parti | %41,7 | %20,8 | %77,3 | 97 |
| Durhanlı Köyü | AK Parti | %48,3 | %8,8 | %98,0 | 150 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %62,2 | %12,0 | %83,6 | 329 |
| Gökhasan Köyü | AK Parti | %45,5 | %12,9 | %98,9 | 183 |
| Gümeli-Erenköy Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %21,9 | %98,7 | 458 |
| Gümeli-Fındıklı Ağılı Mahallesi | CHP | %37,2 | %49,0 | %95,8 | 380 |
| Gümeli-Kale Mahallesi | CHP | %16,8 | %63,5 | %96,6 | 295 |
| Gümeli-Merkez Mahallesi | CHP | %26,4 | %34,9 | %96,0 | 556 |
| Gürpınar Köyü | AK Parti | %59,0 | %15,6 | %96,0 | 520 |
| Hacıhasan Köyü | AK Parti | %47,8 | %14,9 | %96,5 | 687 |
| Hallı Köyü | AK Parti | %48,9 | %11,5 | %98,1 | 482 |
| Hasanlı Köyü | AK Parti | %56,4 | %15,6 | %90,2 | 265 |
| Hüseyinli Köyü | AK Parti | %63,7 | %8,8 | %97,7 | 87 |
| İsafakılı Köyü | AK Parti | %45,4 | %14,3 | %96,6 | 674 |
| Kabalar Köyü | AK Parti | %63,8 | %15,3 | %95,2 | 414 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %34,8 | %88,0 | 1.731 |
| Kasımlı Köyü | AK Parti | %60,3 | %12,4 | %95,0 | 581 |
| Kılçak Köyü | AK Parti | %44,6 | %25,0 | %88,1 | 922 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %65,0 | %18,8 | %92,7 | 178 |
| Kocaman Köyü | AK Parti | %54,1 | %9,8 | %91,3 | 69 |
| Küçükkaymaz Köyü | AK Parti | %73,2 | %9,8 | %93,5 | 279 |
| Küçüktekke Köyü | MHP | %24,0 | %30,0 | %98,1 | 206 |
| Kürkükler Köyü | AK Parti | %61,8 | %8,7 | %94,1 | 269 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %36,8 | %39,9 | %86,1 | 2.533 |
| Mollabey Köyü | MHP | %22,8 | %9,2 | %95,1 | 513 |
| Musabeyli Köyü | AK Parti | %30,8 | %25,9 | %97,1 | 243 |
| Okçular Köyü | AK Parti | %39,6 | %23,3 | %97,2 | 252 |
| Onurlu Köyü | AK Parti | %59,3 | %10,1 | %96,0 | 199 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %58,1 | %22,8 | %95,1 | 182 |
| Sabırlı Köyü | AK Parti | %59,9 | %23,8 | %95,1 | 429 |
| Sarıkadı Köyü | MHP | %38,1 | %7,3 | %98,9 | 275 |
| Sofullu Köyü | AK Parti | %52,0 | %11,3 | %94,4 | 162 |
| Tepeköy Mahallesi | CHP | %36,0 | %42,1 | %85,1 | 2.302 |
| Yedigelli Köyü | AK Parti | %64,4 | %3,6 | %96,8 | 536 |
| Yeni Siteler Mahallesi | CHP | %33,4 | %47,9 | %86,4 | 6.514 |
| Yenidoğanlar Köyü | CHP | %23,9 | %40,0 | %98,1 | 265 |
| Yeniköy | AK Parti | %58,5 | %15,5 | %88,4 | 173 |
| Yenimahalle Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %34,6 | %86,8 | 531 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %55,5 | %6,2 | %97,3 | 291 |
İlgili sonuçlar