Gökçebey 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gökçebey sonuçlarında AK Parti %40,8 ile birinci, CHP %34,0 ile ikinci; fark 6,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 1,9 puan altında. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,5 (+9,2 puan). 29 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Duhancılar Köyü (%63,7); CHP en güçlü Bakacakkadı-Satıbeyler Mahallesi (%65,4). Katılım %89,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gökçebey 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gökçebey, Zonguldak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gökçebey | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.779 | %40,8 | %43,4 | %42,7 | −1,9 |
| CHP | 4.817 | %34,0 | %34,4 | %28,6 | +5,4 |
| İYİ Parti | 2.343 | %16,5 | %6,8 | %7,3 | +9,2 |
| MHP | 781 | %5,5 | %10,5 | %8,1 | −2,6 |
| Saadet | 146 | %1,0 | %1,7 | %2,8 | −1,8 |
| DSP | 115 | %0,8 | %0,7 | %0,8 | −0,0 |
| BBP | 92 | %0,6 | %1,9 | %1,9 | −1,2 |
| BTP | 50 | %0,4 | %0,1 | %0,3 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 41 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Gökçebey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 17.220 | 15.319 | %89,0 | 14.164 | 1.155 |
Gökçebey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktarla Köyü | AK Parti | %41,2 | %31,5 | %93,9 | 462 |
| Aliusta Köyü | AK Parti | %59,1 | %12,1 | %92,8 | 265 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %50,8 | %23,3 | %85,6 | 390 |
| Bakacakkadı-Kadıoğlu Mahallesi | CHP | %42,8 | %51,8 | %92,2 | 903 |
| Bakacakkadı-Merkez Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %45,3 | %91,1 | 1.141 |
| Bakacakkadı-Satıbeyler Mahallesi | CHP | %27,7 | %65,4 | %94,1 | 508 |
| Bakiler Köyü | AK Parti | %49,6 | %33,0 | %96,2 | 598 |
| Bodaç Köyü | AK Parti | %43,4 | %30,5 | %91,9 | 360 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %29,4 | %44,3 | %89,6 | 584 |
| Çay Mahallesi | CHP | %33,1 | %35,4 | %83,0 | 1.246 |
| Dağdemirciler Köyü | AK Parti | %48,5 | %19,6 | %92,7 | 341 |
| Duhancılar Köyü | AK Parti | %63,7 | %16,0 | %86,7 | 541 |
| Gaziler Köyü | CHP | %40,8 | %42,1 | %93,6 | 346 |
| Hacımusa Köyü | AK Parti | %35,6 | %22,0 | %90,7 | 846 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %31,3 | %44,0 | %84,9 | 910 |
| Karahatipler Köyü | AK Parti | %46,8 | %27,9 | %76,4 | 296 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %44,5 | %26,9 | %87,9 | 413 |
| Merkez-Çukur Mahallesi | İYİ Parti | %29,6 | %31,4 | %86,0 | 571 |
| Muharremler Köyü | AK Parti | %52,8 | %16,0 | %89,4 | 432 |
| Namazgah Köyü | AK Parti | %39,7 | %22,6 | %85,9 | 637 |
| Onmayıs Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %35,7 | %91,3 | 424 |
| Örmeci Köyü | AK Parti | %47,7 | %29,0 | %92,0 | 846 |
| Pazarlıoğlu Köyü | AK Parti | %48,6 | %28,8 | %80,0 | 300 |
| Saraçlar Köyü | AK Parti | %34,6 | %34,0 | %92,9 | 168 |
| Uzunahmetler Köyü | AK Parti | %49,4 | %18,2 | %91,5 | 449 |
| Üçburgu Mahallesi | İYİ Parti | %30,6 | %22,2 | %91,0 | 588 |
| Veyisoğlu Köyü | CHP | %28,1 | %58,4 | %94,5 | 307 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %33,7 | %40,4 | %85,5 | 1.854 |
| Yeşilköy | AK Parti | %54,8 | %13,9 | %90,5 | 494 |
İlgili sonuçlar