Taşlıçay 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Taşlıçay sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %70,1 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %26,9 ile ikinci; fark 43,2 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 25,0 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 38'inde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Aras Köyü (%96,3); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Geçitveren Köyü (%86,1). Katılım %76,7 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taşlıçay 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Taşlıçay, Ağrı, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Taşlıçay | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.954 | %70,1 | %65,8 | %45,1 | +25,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.284 | %26,9 | %31,7 | %49,2 | −22,4 |
| Sinan Oğan | 214 | %2,5 | %2,1 | %5,3 | −2,8 |
| Muharrem İnce | 45 | %0,5 | %0,4 | %0,4 | +0,1 |
Taşlıçay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 11.465 | 8.798 | %76,7 | 8.497 | 301 |
Taşlıçay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 | %26,8 | %80,9 | 768 |
| Adnan Menderes Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 | %34,4 | %78,1 | 1.054 |
| Alakoçlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,4 | %31,9 | %71,9 | 263 |
| Aras Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 | %3,7 | %76,7 | 73 |
| Aşağıdumanlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 | %6,5 | %85,8 | 618 |
| Aşağıdüzmeydan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 | %7,2 | %85,0 | 240 |
| Aşağıesen Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 | %26,4 | %71,7 | 226 |
| Aşağıtoklu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %27,4 | %69,1 | %83,6 | 225 |
| Balçiçek Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,5 | %39,0 | %88,8 | 89 |
| Bayıraltı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 | %10,3 | %80,5 | 272 |
| Bayramyazı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 | %26,7 | %77,9 | 222 |
| Boyuncak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 | %19,0 | %110,0 | 20 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 | %30,7 | %77,4 | 899 |
| Çöğürlü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 | %16,3 | %72,8 | 364 |
| Çökelge Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 | %33,6 | %67,4 | 184 |
| Dilekyazı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 | %27,1 | %89,9 | 148 |
| Düzgören Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 | %10,7 | %67,7 | 291 |
| Geçitveren Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %11,4 | %86,1 | %78,9 | 327 |
| Gözucu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 | %28,4 | %74,6 | 205 |
| Gündoğdu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 | %31,6 | %66,1 | 59 |
| Güneysöğüt Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 | %45,2 | %85,1 | 74 |
| Hürriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 | %24,7 | %78,7 | 1.093 |
| İkiyamaç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 | %31,9 | %74,8 | 127 |
| Kağnılı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 | %18,2 | %79,1 | 86 |
| Karagöz Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 | %11,6 | %62,2 | 74 |
| Kumlubucak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 | %36,9 | %75,6 | 168 |
| Kumluca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 | %35,2 | %70,2 | 894 |
| Samanyolu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 | %13,2 | %75,0 | 52 |
| Tanrıverdi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 | %15,4 | %88,8 | 89 |
| Tanyolu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 | %8,7 | %60,3 | 310 |
| Taşteker Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 | %18,9 | %68,5 | 143 |
| Yanalyol Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 | %33,3 | %82,4 | 91 |
| Yankaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 | %13,0 | %121,1 | 19 |
| Yardımcılar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 | %11,3 | %77,3 | 437 |
| Yassıkaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 | %37,2 | %88,1 | 135 |
| Yeltepe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 | %6,5 | %74,7 | 241 |
| Yukarıdumanlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 | %11,0 | %75,2 | 121 |
| Yukarıdüzmeydan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 | %19,8 | %68,8 | 420 |
| Yukarıesen Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 | %24,4 | %61,6 | 138 |
| Yukarıtaşlıçay Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,9 | %40,4 | %92,5 | 106 |
| Yukarıtoklu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %35,5 | %57,9 | %79,0 | 100 |
İlgili sonuçlar