Taşlıçay 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Taşlıçay sonuçlarında Yeşil Sol Parti %63,0 ile birinci, AK Parti %19,1 ile ikinci; fark 43,9 puan. Yeşil Sol Parti burada Türkiye ortalamasının (%8,8) 54,2 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 38'inde Yeşil Sol Parti önde. Yeşil Sol Parti en güçlü Karagöz Köyü (%90,7); AK Parti en güçlü Geçitveren Köyü (%52,0). Katılım %76,7 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taşlıçay 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Taşlıçay, Ağrı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Taşlıçay | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeşil Sol Parti | 5.274 | %63,0 | %55,9 | %8,8 | +54,2 |
| AK Parti | 1.601 | %19,1 | %24,4 | %34,9 | −15,8 |
| CHP | 525 | %6,3 | %10,7 | %25,2 | −18,9 |
| MHP | 401 | %4,8 | %2,3 | %9,9 | −5,1 |
| Yeniden Refah | 153 | %1,8 | %2,0 | %2,8 | −1,0 |
| İYİ Parti | 141 | %1,7 | %1,6 | %9,8 | −8,1 |
| SOL Parti | 62 | %0,7 | %0,6 | %0,1 | +0,6 |
| Memleket | 57 | %0,7 | %0,7 | %0,9 | −0,2 |
| AP | 24 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BBP | 19 | %0,2 | %0,3 | %1,0 | −0,8 |
| YP | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Genç Parti | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
| TKH | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Taşlıçay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 11.465 | 8.789 | %76,7 | 8.368 | 421 |
Taşlıçay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeşil Sol Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %58,1 | %17,8 | %80,9 | 768 |
| Adnan Menderes Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %54,2 | %24,8 | %78,1 | 1.054 |
| Alakoçlu Köyü | Yeşil Sol Parti | %63,2 | %18,9 | %71,9 | 263 |
| Aras Köyü | Yeşil Sol Parti | %75,5 | %3,8 | %76,7 | 73 |
| Aşağıdumanlı Köyü | Yeşil Sol Parti | %90,1 | %4,3 | %85,8 | 618 |
| Aşağıdüzmeydan Köyü | Yeşil Sol Parti | %88,1 | %5,2 | %85,0 | 240 |
| Aşağıesen Köyü | Yeşil Sol Parti | %64,5 | %16,8 | %71,7 | 226 |
| Aşağıtoklu Köyü | AK Parti | %23,6 | %51,7 | %83,6 | 225 |
| Balçiçek Köyü | Yeşil Sol Parti | %56,4 | %26,9 | %88,8 | 89 |
| Bayıraltı Köyü | Yeşil Sol Parti | %85,2 | %5,3 | %80,5 | 272 |
| Bayramyazı Köyü | Yeşil Sol Parti | %55,2 | %20,9 | %77,9 | 222 |
| Boyuncak Köyü | Yeşil Sol Parti | %54,5 | %13,6 | %110,0 | 20 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %51,2 | %28,1 | %77,4 | 899 |
| Çöğürlü Köyü | Yeşil Sol Parti | %74,2 | %10,9 | %72,8 | 364 |
| Çökelge Köyü | Yeşil Sol Parti | %64,3 | %16,5 | %67,4 | 184 |
| Dilekyazı Köyü | Yeşil Sol Parti | %62,7 | %16,7 | %89,9 | 148 |
| Düzgören Köyü | Yeşil Sol Parti | %82,7 | %6,3 | %67,7 | 291 |
| Geçitveren Köyü | AK Parti | %7,2 | %52,0 | %78,9 | 327 |
| Gözucu Köyü | Yeşil Sol Parti | %72,5 | %17,6 | %74,6 | 205 |
| Gündoğdu Köyü | Yeşil Sol Parti | %45,9 | %18,9 | %66,1 | 59 |
| Güneysöğüt Köyü | Yeşil Sol Parti | %50,0 | %38,7 | %85,1 | 74 |
| Hürriyet Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %62,8 | %19,1 | %78,7 | 1.093 |
| İkiyamaç Köyü | Yeşil Sol Parti | %65,5 | %18,4 | %74,8 | 127 |
| Kağnılı Köyü | Yeşil Sol Parti | %84,8 | %9,1 | %79,1 | 86 |
| Karagöz Köyü | Yeşil Sol Parti | %90,7 | %4,7 | %62,2 | 74 |
| Kumlubucak Köyü | Yeşil Sol Parti | %54,4 | %24,6 | %75,6 | 168 |
| Kumluca Köyü | Yeşil Sol Parti | %58,9 | %25,1 | %70,2 | 894 |
| Samanyolu Köyü | Yeşil Sol Parti | %71,8 | %10,3 | %75,0 | 52 |
| Tanrıverdi Köyü | Yeşil Sol Parti | %82,7 | %12,0 | %88,8 | 89 |
| Tanyolu Köyü | Yeşil Sol Parti | %83,5 | %5,5 | %60,3 | 310 |
| Taşteker Köyü | Yeşil Sol Parti | %72,2 | %12,4 | %68,5 | 143 |
| Yanalyol Köyü | Yeşil Sol Parti | %57,4 | %27,9 | %82,4 | 91 |
| Yankaya Köyü | Yeşil Sol Parti | %73,9 | %13,0 | %121,1 | 19 |
| Yardımcılar Köyü | Yeşil Sol Parti | %79,0 | %10,5 | %77,3 | 437 |
| Yassıkaya Köyü | Yeşil Sol Parti | %43,4 | %31,1 | %86,7 | 135 |
| Yeltepe Köyü | Yeşil Sol Parti | %82,9 | %5,3 | %74,7 | 241 |
| Yukarıdumanlı Köyü | Yeşil Sol Parti | %84,1 | %5,7 | %75,2 | 121 |
| Yukarıdüzmeydan Köyü | Yeşil Sol Parti | %68,7 | %8,6 | %67,4 | 420 |
| Yukarıesen Köyü | Yeşil Sol Parti | %69,6 | %19,0 | %60,9 | 138 |
| Yukarıtaşlıçay Köyü | Yeşil Sol Parti | %35,8 | %35,8 | %92,5 | 106 |
| Yukarıtoklu Köyü | AK Parti | %16,0 | %37,3 | %79,0 | 100 |
İlgili sonuçlar