Çal 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Çal sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %52,8 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %41,2 ile ikinci; fark 11,6 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 7,8 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 21'inde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Mahmutgazi Mahallesi (%84,3); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Karakaya Mahallesi (%72,4). Katılım %91,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çal 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Çal, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çal | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.976 | %52,8 | %48,4 | %45,1 | +7,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.440 | %41,2 | %43,9 | %49,2 | −8,0 |
| Sinan Oğan | 684 | %5,2 | %7,1 | %5,3 | −0,1 |
| Muharrem İnce | 105 | %0,8 | %0,7 | %0,4 | +0,4 |
Çal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 14.841 | 13.632 | %91,9 | 13.205 | 427 |
Çal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkent Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,1 | %46,4 | %92,6 | 1.582 |
| Alfaklar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 | %39,3 | %97,2 | 143 |
| Aşağıseyit Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 | %39,7 | %90,2 | 245 |
| Bahadınlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 | %49,6 | %93,9 | 413 |
| Baklançakırlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 | %48,2 | %93,5 | 184 |
| Bayıralan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 | %49,0 | %94,2 | 398 |
| Belevi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,8 | %45,5 | %94,0 | 364 |
| Çalçakırlar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 | %15,7 | %95,4 | 196 |
| Çalkuyucak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %30,0 | %60,7 | %88,4 | 164 |
| Dağmarmara Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %33,1 | %53,4 | %93,9 | 180 |
| Dayılar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 | %29,6 | %93,3 | 164 |
| Denizler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 | %38,5 | %90,9 | 364 |
| Develler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %39,7 | %53,3 | %89,8 | 244 |
| Gelinören Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 | %17,9 | %101,8 | 55 |
| Hançalar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %39,4 | %54,0 | %91,4 | 921 |
| Hüseyinler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 | %32,2 | %87,3 | 1.039 |
| İsabey Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 | %27,9 | %94,2 | 795 |
| İsmailler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 | %34,9 | %88,9 | 1.716 |
| Kabalar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 | %37,4 | %93,1 | 478 |
| Kaplanlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %40,7 | %53,8 | %90,8 | 109 |
| Karakaya Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %24,1 | %72,4 | %97,8 | 91 |
| Karapınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,9 | %58,3 | %97,3 | 37 |
| Kocaköy Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 | %37,0 | %89,6 | 193 |
| Mahmutgazi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 | %12,9 | %94,0 | 233 |
| Ortaköy Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 | %31,6 | %89,1 | 496 |
| Peynirciler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,6 | %50,9 | %103,6 | 55 |
| Sakızcılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %22,3 | %69,2 | %95,1 | 143 |
| Sazak Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 | %44,2 | %94,7 | 438 |
| Selcen Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 | %39,7 | %92,5 | 545 |
| Süller Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %45,4 | %48,8 | %91,8 | 1.794 |
| Şapcılar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 | %35,1 | %98,7 | 79 |
| Yazır Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,7 | %36,9 | %94,6 | 93 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 | %31,3 | %90,4 | 490 |
| Yukarıseyit Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 | %38,4 | %94,3 | 400 |
İlgili sonuçlar