Maden 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Maden sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %63,6 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %33,0 ile ikinci; fark 30,6 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%49,2) 14,4 puan üstünde. 40 mahalle ve köy arasından 38'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kumyazı Köyü (%96,4); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Gezin Köyü (%60,6). Katılım %82,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Maden 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Maden, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Maden | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.849 | %63,6 | %67,2 | %49,2 | +14,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.998 | %33,0 | %28,2 | %45,1 | −12,1 |
| Sinan Oğan | 169 | %2,8 | %4,3 | %5,3 | −2,5 |
| Muharrem İnce | 36 | %0,6 | %0,3 | %0,4 | +0,2 |
Maden seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 7.554 | 6.257 | %82,8 | 6.052 | 205 |
Maden mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağadibek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 | %44,4 | %86,2 | 109 |
| Akboğa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 | %33,9 | %105,1 | 59 |
| Altıntarla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 | %26,2 | %90,2 | 122 |
| Arslantaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %21,2 | %84,8 | 66 |
| Bahçedere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 | %25,6 | %87,9 | 141 |
| Bahçelievler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 | %34,3 | %81,0 | 993 |
| Camii Kebir Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 | %41,0 | %77,2 | 1.642 |
| Cumhuriyetçi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %10,0 | %93,8 | 65 |
| Çakıroğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 | %3,4 | %89,9 | 129 |
| Çalkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 | %8,8 | %88,0 | 208 |
| Çayırköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %44,7 | %52,6 | %75,7 | 103 |
| Çitliköy | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 | %29,2 | %87,8 | 189 |
| Durmuştepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 | %30,0 | %77,4 | 212 |
| Dutpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 | %40,0 | %82,3 | 62 |
| Eğrikavak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 | %7,4 | %95,0 | 100 |
| Gezin Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %34,7 | %60,6 | %85,0 | 820 |
| Hanevleri Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 | %32,5 | %85,3 | 95 |
| Hatunköy | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 | %33,8 | %96,4 | 84 |
| Işıktepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 | %28,1 | %86,6 | 82 |
| Karatop Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 | %21,3 | %92,7 | 55 |
| Kartaldere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 | %2,1 | %89,9 | 168 |
| Kaşlıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 | %21,1 | %77,0 | 74 |
| Kavak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 | %35,8 | %78,6 | 280 |
| Kayalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 | %34,8 | %86,2 | 87 |
| Kızıltepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 | %26,2 | %87,1 | 147 |
| Koçkonağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %19,2 | %72,2 | 36 |
| Kumyazı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 | %3,6 | %89,6 | 125 |
| Küçükova Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 | %17,1 | %88,1 | 84 |
| Naldöken Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 | %17,2 | %63,1 | 282 |
| Örtülü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 | %5,4 | %95,0 | 60 |
| Plajköy | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 | %47,7 | %87,9 | 124 |
| Polatköy | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 | %13,7 | %83,9 | 62 |
| Sağrılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 | %37,1 | %87,3 | 166 |
| Tekevler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 | %28,8 | %82,1 | 196 |
| Tepecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 | %14,3 | %87,6 | 89 |
| Topaluşağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 | %30,8 | %97,6 | 42 |
| Yenibahçe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 | %23,4 | %83,1 | 59 |
| Yeşilova Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 | %43,6 | %105,3 | 38 |
| Yıldızhan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 | %7,7 | %91,8 | 61 |
| Yoncapınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 | %40,6 | %92,1 | 38 |
İlgili sonuçlar