Maden 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Maden sonuçlarında AK Parti %38,2 ile birinci, CHP %25,4 ile ikinci; fark 12,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 3,2 puan üstünde. 40 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çalkaya Köyü (%78,6); CHP en güçlü Gezin Köyü (%47,2). Katılım %82,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Maden 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Maden, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Maden | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.289 | %38,2 | %39,8 | %34,9 | +3,2 |
| CHP | 1.520 | %25,4 | %20,5 | %25,2 | +0,2 |
| MHP | 673 | %11,2 | %11,3 | %9,9 | +1,3 |
| Yeşil Sol Parti | 311 | %5,2 | %7,0 | %8,8 | −3,6 |
| İYİ Parti | 224 | %3,7 | %2,4 | %9,8 | −6,1 |
| Yeniden Refah | 151 | %2,5 | %3,7 | %2,8 | −0,3 |
| Memleket | 45 | %0,8 | %0,2 | %0,9 | −0,2 |
| Zafer Partisi | 37 | %0,6 | %0,5 | %2,3 | −1,7 |
| ANAP | 23 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 20 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 17 | %0,3 | %0,4 | %1,0 | −0,7 |
| SOL Parti | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Genç Parti | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,2 |
Maden seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 7.554 | 6.257 | %82,8 | 5.996 | 261 |
Maden mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağadibek Köyü | AK Parti | %33,3 | %26,9 | %86,2 | 109 |
| Akboğa Köyü | AK Parti | %33,3 | %30,0 | %105,1 | 59 |
| Altıntarla Köyü | AK Parti | %41,2 | %21,6 | %90,2 | 122 |
| Arslantaşı Köyü | AK Parti | %59,6 | %17,3 | %84,8 | 66 |
| Bahçedere Köyü | AK Parti | %39,7 | %23,1 | %87,9 | 141 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %23,5 | %81,0 | 993 |
| Camii Kebir Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %29,3 | %77,2 | 1.642 |
| Cumhuriyetçi Köyü | AK Parti | %50,0 | %10,0 | %93,8 | 65 |
| Çakıroğlu Köyü | AK Parti | %76,5 | %3,5 | %89,9 | 129 |
| Çalkaya Köyü | AK Parti | %78,6 | %9,9 | %88,0 | 208 |
| Çayırköy | CHP | %16,2 | %37,8 | %75,7 | 103 |
| Çitliköy | AK Parti | %29,8 | %24,8 | %87,8 | 189 |
| Durmuştepe Köyü | AK Parti | %36,9 | %32,5 | %77,4 | 212 |
| Dutpınar Köyü | CHP | %28,0 | %34,0 | %82,3 | 62 |
| Eğrikavak Köyü | AK Parti | %61,1 | %4,2 | %95,0 | 100 |
| Gezin Köyü | CHP | %22,8 | %47,2 | %85,4 | 820 |
| Hanevleri Köyü | AK Parti | %22,4 | %22,4 | %85,3 | 95 |
| Hatunköy | AK Parti | %37,7 | %29,9 | %96,4 | 84 |
| Işıktepe Köyü | Memleket | %17,2 | %25,0 | %86,6 | 82 |
| Karatop Köyü | AK Parti | %48,9 | %26,7 | %92,7 | 55 |
| Kartaldere Köyü | MHP | %34,2 | %4,1 | %89,9 | 168 |
| Kaşlıca Köyü | AK Parti | %61,4 | %21,1 | %77,0 | 74 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %37,0 | %34,1 | %78,6 | 280 |
| Kayalar Köyü | CHP | %19,4 | %27,8 | %86,2 | 87 |
| Kızıltepe Köyü | AK Parti | %47,1 | %19,0 | %87,1 | 147 |
| Koçkonağı Köyü | AK Parti | %32,0 | %24,0 | %72,2 | 36 |
| Kumyazı Köyü | AK Parti | %72,3 | %2,7 | %89,6 | 125 |
| Küçükova Köyü | AK Parti | %41,8 | %25,4 | %88,1 | 84 |
| Naldöken Köyü | AK Parti | %56,1 | %9,4 | %63,1 | 282 |
| Örtülü Köyü | AK Parti | %63,6 | %1,8 | %93,3 | 60 |
| Plajköy | CHP | %21,9 | %30,5 | %87,9 | 124 |
| Polatköy | AK Parti | %36,7 | %8,2 | %83,9 | 62 |
| Sağrılı Köyü | AK Parti | %36,2 | %21,7 | %86,7 | 166 |
| Tekevler Köyü | AK Parti | %46,8 | %24,4 | %82,1 | 196 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %60,0 | %4,0 | %87,6 | 89 |
| Topaluşağı Köyü | AK Parti | %46,2 | %12,8 | %97,6 | 42 |
| Yenibahçe Köyü | AK Parti | %30,0 | %16,0 | %84,7 | 59 |
| Yeşilova Köyü | CHP | %30,8 | %46,2 | %102,6 | 38 |
| Yıldızhan Köyü | AK Parti | %56,3 | %8,3 | %91,8 | 61 |
| Yoncapınar Köyü | CHP | %12,9 | %38,7 | %92,1 | 38 |
İlgili sonuçlar