Karakoçan 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karakoçan sonuçlarında Yeşil Sol Parti %40,2 ile birinci, AK Parti %35,9 ile ikinci; fark 4,3 puan. Yeşil Sol Parti burada Türkiye ortalamasının (%8,8) 31,5 puan üstünde. 96 mahalle ve köy arasından 56'sında Yeşil Sol Parti önde. Yeşil Sol Parti en güçlü Özlüce Köyü (%89,5); AK Parti en güçlü Savucak Köyü (%85,1). Katılım %77,4 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karakoçan 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karakoçan, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karakoçan | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeşil Sol Parti | 6.285 | %40,2 | %7,0 | %8,8 | +31,5 |
| AK Parti | 5.610 | %35,9 | %39,8 | %34,9 | +1,0 |
| CHP | 1.673 | %10,7 | %20,5 | %25,2 | −14,5 |
| Yeniden Refah | 509 | %3,3 | %3,7 | %2,8 | +0,4 |
| MHP | 441 | %2,8 | %11,3 | %9,9 | −7,1 |
| İYİ Parti | 207 | %1,3 | %2,4 | %9,8 | −8,5 |
| SOL Parti | 97 | %0,6 | %0,1 | %0,1 | +0,5 |
| HAK-PAR | 92 | %0,6 | %0,1 | %0,1 | +0,5 |
| ANAP | 67 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 63 | %0,4 | %0,5 | %2,3 | −1,9 |
| Memleket | 38 | %0,2 | %0,2 | %0,9 | −0,7 |
| BBP | 31 | %0,2 | %0,4 | %1,0 | −0,8 |
| HKP | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Genç Parti | 9 | %0,1 | %0,0 | %0,2 | −0,2 |
| TKH | 7 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| Milli Yol | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| YP | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Karakoçan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 125 | 21.184 | 16.398 | %77,4 | 15.615 | 783 |
Karakoçan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeşil Sol Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağamezraası Köyü | AK Parti | %34,3 | %45,3 | %83,9 | 217 |
| Akarbaşı Köyü | Yeşil Sol Parti | %76,3 | %2,1 | %84,2 | 120 |
| Akbulak Köyü | Yeşil Sol Parti | %57,1 | %20,0 | %91,0 | 78 |
| Akçiçek Köyü | Yeşil Sol Parti | %50,0 | %32,1 | %87,9 | 33 |
| Akkuş Köyü | Yeşil Sol Parti | %61,9 | %9,5 | %100,0 | 22 |
| Akpınar Köyü | Yeşil Sol Parti | %79,1 | %4,7 | %81,8 | 55 |
| Akyokuş Köyü | Yeşil Sol Parti | %74,0 | %6,0 | %102,0 | 49 |
| Alabal Köyü | Yeşil Sol Parti | %50,0 | %36,7 | %84,0 | 75 |
| Alayağmur Köyü | Yeşil Sol Parti | %86,7 | %3,3 | %85,7 | 77 |
| Altınoluk Köyü | AK Parti | %12,7 | %54,9 | %72,4 | 304 |
| Aşağıovacık Köyü | AK Parti | %24,3 | %60,0 | %84,7 | 85 |
| Bağlıağaç Köyü | AK Parti | %17,8 | %69,9 | %78,9 | 95 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %15,5 | %60,2 | %83,5 | 261 |
| Bahçelievler Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %48,9 | %29,7 | %72,8 | 725 |
| Balcalı Köyü | Yeşil Sol Parti | %69,0 | %5,2 | %93,7 | 63 |
| Bardaklı Köyü | Yeşil Sol Parti | %65,5 | %3,4 | %88,2 | 34 |
| Başyurt Köyü | AK Parti | %6,6 | %70,7 | %71,3 | 331 |
| Bazlama Köyü | Yeşil Sol Parti | %80,8 | %3,9 | %89,7 | 232 |
| Beydere Köyü | Yeşil Sol Parti | %62,2 | %24,3 | %81,5 | 54 |
| Bulgurcuk Köyü | AK Parti | %36,1 | %49,6 | %73,2 | 560 |
| Cumhuriyet Köyü | Yeşil Sol Parti | %81,4 | %1,7 | %90,8 | 65 |
| Çalıkaya Köyü | Yeşil Sol Parti | %56,3 | %18,8 | %94,3 | 35 |
| Çamardı Köyü | Yeşil Sol Parti | %77,1 | %2,9 | %105,7 | 35 |
| Çan Köyü | AK Parti | %18,2 | %24,2 | %97,1 | 34 |
| Çanakçı Köyü | Yeşil Sol Parti | %57,9 | %31,6 | %92,3 | 65 |
| Çatalyol Köyü | AK Parti | %35,7 | %50,0 | %127,3 | 11 |
| Çavuşyolu Köyü | Yeşil Sol Parti | %50,0 | %34,0 | %92,7 | 55 |
| Çayırdam Köyü | AK Parti | %15,7 | %66,3 | %95,6 | 90 |
| Çayırgülü Köyü | Yeşil Sol Parti | %71,2 | %4,5 | %93,2 | 73 |
| Çelebi Köyü | Yeşil Sol Parti | %49,1 | %40,4 | %64,5 | 93 |
| Çıtak Köyü | AK Parti | %33,3 | %41,0 | %89,4 | 47 |
| Demirdelen Köyü | Yeşil Sol Parti | %68,0 | %16,0 | %73,3 | 75 |
| Demirtaş Köyü | Yeşil Sol Parti | %47,4 | %31,6 | %76,0 | 25 |
| Demirtepe Köyü | AK Parti | %3,2 | %75,8 | %91,8 | 73 |
| Deveci Köyü | AK Parti | %29,9 | %39,2 | %79,7 | 128 |
| Doğanoğlu Köyü | Yeşil Sol Parti | %67,7 | %16,1 | %84,8 | 79 |
| Dumluyazı Köyü | Yeşil Sol Parti | %66,7 | %11,1 | %90,0 | 20 |
| Durmuşköy | Yeşil Sol Parti | %51,8 | %28,7 | %81,5 | 211 |
| Gölpınar Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %45,1 | %75,8 | 450 |
| Gözerek Köyü | AK Parti | %2,1 | %72,3 | %85,5 | 62 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %30,0 | %45,0 | %95,3 | 43 |
| Gümüşakar Köyü | Yeşil Sol Parti | %50,0 | %22,2 | %85,7 | 21 |
| Gündeğdi Köyü | AK Parti | %30,7 | %55,9 | %72,9 | 192 |
| Hamurkesen Köyü | Yeşil Sol Parti | %70,4 | %18,5 | %90,3 | 31 |
| Hamzalı Köyü | Yeşil Sol Parti | %55,8 | %26,7 | %88,1 | 101 |
| İsabey Köyü | Yeşil Sol Parti | %76,1 | %6,5 | %94,2 | 52 |
| Kalecik Köyü | Yeşil Sol Parti | %50,0 | %35,3 | %82,9 | 269 |
| Kalkankaya Köyü | AK Parti | %35,1 | %54,6 | %92,5 | 107 |
| Karaçan Köyü | AK Parti | %21,1 | %31,6 | %82,1 | 28 |
| Karakoçan Köyü | Yeşil Sol Parti | %46,7 | %20,0 | %62,5 | 48 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %33,6 | %51,8 | %65,5 | 220 |
| Karasakal Köyü | Yeşil Sol Parti | %47,4 | %5,3 | %120,6 | 34 |
| Karşıyaka Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %60,1 | %14,0 | %72,4 | 340 |
| Kavakdere Köyü | AK Parti | %13,5 | %73,0 | %122,6 | 31 |
| Kavalcık Köyü | CHP | %40,2 | %3,7 | %92,4 | 92 |
| Keklikköy | AK Parti | %17,6 | %35,3 | %68,0 | 25 |
| Kırgıl Köyü | Yeşil Sol Parti | %70,0 | %8,0 | %108,5 | 47 |
| Kırkpınar Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %37,8 | %73,4 | 3.389 |
| Kızılca Köyü | Yeşil Sol Parti | %72,4 | %22,4 | %80,0 | 135 |
| Kızılpınar Köyü | AK Parti | %36,4 | %53,4 | %85,3 | 143 |
| Kocadayı Köyü | AK Parti | %25,8 | %50,0 | %81,2 | 85 |
| Koçyiğitler Köyü | Yeşil Sol Parti | %54,2 | %8,3 | %89,1 | 137 |
| Korudibi Köyü | Yeşil Sol Parti | %45,5 | %36,4 | %62,9 | 35 |
| Köryusuf Köyü | AK Parti | %11,6 | %60,5 | %85,2 | 54 |
| Kulubaba Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %42,6 | %31,3 | %79,2 | 888 |
| Kulundere Köyü | AK Parti | %28,6 | %45,7 | %86,0 | 207 |
| Kuşbayırı Köyü | Yeşil Sol Parti | %38,7 | %35,5 | %53,4 | 58 |
| Kuşçu Köyü | AK Parti | %20,6 | %59,8 | %82,5 | 120 |
| Kümbet Köyü | Yeşil Sol Parti | %78,4 | %2,0 | %81,3 | 64 |
| Mahmutlu Köyü | AK Parti | %16,2 | %70,8 | %87,2 | 187 |
| Maksutali Köyü | Yeşil Sol Parti | %84,6 | %2,6 | %100,0 | 40 |
| Mirahmet Köyü | AK Parti | %10,0 | %50,0 | %75,3 | 81 |
| Okçular Köyü | Yeşil Sol Parti | %75,7 | %9,6 | %91,9 | 198 |
| Ormancık Köyü | Yeşil Sol Parti | %77,5 | %0,0 | %100,0 | 43 |
| Özlüce Köyü | Yeşil Sol Parti | %89,5 | %0,0 | %73,1 | 26 |
| Pamuklu Köyü | Yeşil Sol Parti | %55,3 | %0,0 | %102,7 | 37 |
| Pilavtepe Köyü | Yeşil Sol Parti | %46,2 | %30,8 | %108,3 | 12 |
| Sağın Köyü | Yeşil Sol Parti | %50,0 | %26,0 | %83,7 | 123 |
| Sarıbaşak Köyü | Yeşil Sol Parti | %81,5 | %0,9 | %86,6 | 127 |
| Sarıcan-Gölyaylası Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %41,9 | %81,5 | 568 |
| Sarıcan-Subaşı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %42,3 | %35,7 | %72,3 | 929 |
| Sarıhan Köyü | Yeşil Sol Parti | %51,5 | %27,3 | %59,3 | 59 |
| Savucak Köyü | AK Parti | %4,3 | %85,1 | %83,9 | 56 |
| Tekardıç Köyü | Yeşil Sol Parti | %45,8 | %27,1 | %79,7 | 64 |
| Tepe Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %36,3 | %35,4 | %74,4 | 2.694 |
| Üçbudak Köyü | CHP | %42,2 | %6,7 | %97,9 | 47 |
| Yalıntaş Köyü | Yeşil Sol Parti | %63,2 | %14,7 | %84,3 | 83 |
| Yeni Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %41,7 | %34,1 | %69,7 | 2.485 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %28,8 | %63,4 | %78,7 | 315 |
| Yenikaya Köyü | Yeşil Sol Parti | %46,4 | %34,8 | %84,1 | 88 |
| Yeniköy | AK Parti | %19,7 | %48,9 | %84,8 | 223 |
| Yeşilbelen Köyü | AK Parti | %29,4 | %41,2 | %109,8 | 82 |
| Yoğunağaç Köyü | CHP | %32,3 | %12,3 | %86,8 | 76 |
| Yukarıovacık Köyü | AK Parti | %14,3 | %47,3 | %75,2 | 133 |
| Yücekonak Köyü | Yeşil Sol Parti | %64,7 | %13,7 | %84,1 | 63 |
| Yüzev Köyü | AK Parti | %34,2 | %36,0 | %78,4 | 153 |
İlgili sonuçlar