Ağın 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ağın sonuçlarında AK Parti %35,1 ile birinci, CHP %27,3 ile ikinci; fark 7,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 0,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,6 (+6,7 puan). 20 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Balkayası Köyü (%61,8); CHP en güçlü Dibekli Köyü (%69,0). Katılım %86,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ağın 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ağın, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ağın | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 652 | %35,1 | %39,8 | %34,9 | +0,1 |
| CHP | 508 | %27,3 | %20,5 | %25,2 | +2,1 |
| MHP | 309 | %16,6 | %11,3 | %9,9 | +6,7 |
| İYİ Parti | 135 | %7,3 | %2,4 | %9,8 | −2,5 |
| Yeniden Refah | 56 | %3,0 | %3,7 | %2,8 | +0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 15 | %0,8 | %7,0 | %8,8 | −8,0 |
| Zafer Partisi | 12 | %0,6 | %0,5 | %2,3 | −1,6 |
| ANAP | 10 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| BBP | 8 | %0,4 | %0,4 | %1,0 | −0,6 |
| Memleket | 4 | %0,2 | %0,2 | %0,9 | −0,7 |
| HKP | 3 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 3 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Genç Parti | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
| Milli Yol | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| TKH | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| SOL Parti | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| HAK-PAR | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Ağın seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 2.219 | 1.922 | %86,6 | 1.860 | 62 |
Ağın mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %28,1 | %86,4 | 81 |
| Altınayva Köyü | AK Parti | %39,0 | %12,2 | %84,3 | 51 |
| Aşağıyabanlı Köyü | MHP | %33,3 | %0,0 | %109,1 | 33 |
| Bademli Köyü | AK Parti | %26,7 | %10,0 | %96,9 | 32 |
| Bahadırlar Köyü | AK Parti | %26,1 | %21,7 | %100,0 | 48 |
| Balkayası Köyü | AK Parti | %61,8 | %8,8 | %97,1 | 35 |
| Başpınar Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %17,5 | %97,6 | 41 |
| Beyelması Köyü | CHP | %22,0 | %46,3 | %87,5 | 96 |
| Demirçarık Köyü | AK Parti | %43,5 | %13,0 | %114,3 | 21 |
| Dibekli Köyü | CHP | %3,4 | %69,0 | %93,8 | 32 |
| Kaşpınar Köyü | AK Parti | %45,2 | %19,4 | %128,0 | 25 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %31,0 | %81,3 | 1.107 |
| Modanlı Köyü | AK Parti | %55,8 | %5,8 | %96,3 | 54 |
| Öğrendik Köyü | AK Parti | %40,5 | %9,5 | %91,7 | 48 |
| Pulköy | AK Parti | %46,7 | %6,7 | %84,9 | 53 |
| Samançay Köyü | AK Parti | %60,6 | %18,2 | %106,5 | 31 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %41,6 | %26,0 | %93,0 | 172 |
| Şenpınar Mahallesi | CHP | %10,4 | %42,7 | %79,5 | 127 |
| Yedibağ Köyü | AK Parti | %40,3 | %26,4 | %86,0 | 86 |
| Yenipayam Köyü | AK Parti | %52,5 | %22,5 | %89,1 | 46 |
İlgili sonuçlar