Sütçüler 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Sütçüler sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %77,6 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %17,0 ile ikinci; fark 60,6 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%49,2) 28,4 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 37'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Bucakdere Köyü (%94,0); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Yeniköy (%34,7). Katılım %88,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sütçüler 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Sütçüler, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sütçüler | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.465 | %77,6 | %53,7 | %49,2 | +28,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.198 | %17,0 | %38,2 | %45,1 | −28,1 |
| Sinan Oğan | 289 | %4,1 | %7,5 | %5,3 | −1,2 |
| Muharrem İnce | 88 | %1,3 | %0,6 | %0,4 | +0,8 |
Sütçüler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 8.220 | 7.304 | %88,9 | 7.040 | 264 |
Sütçüler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyaylabel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 | %8,3 | %87,3 | 292 |
| Ayvalıpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 | %17,8 | %86,2 | 494 |
| Başkoz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 | %28,8 | %92,4 | 171 |
| Bekirağalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %15,3 | %94,8 | 77 |
| Belen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 | %26,1 | %88,8 | 134 |
| Belence Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 | %7,8 | %94,2 | 365 |
| Beydili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %13,9 | %86,9 | 268 |
| Birlik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 | %30,3 | %84,3 | 554 |
| Boğazköy | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 | %30,5 | %90,3 | 93 |
| Bucakdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 | %6,0 | %92,9 | 113 |
| Cami Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 | %28,2 | %77,5 | 151 |
| Çandır Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 | %27,2 | %90,1 | 483 |
| Çobanisa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 | %4,1 | %93,1 | 466 |
| Çukurca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 | %6,3 | %106,5 | 31 |
| Darıbükü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 | %12,7 | %89,2 | 65 |
| Erenler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 | %28,1 | %78,9 | 336 |
| Güldallı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 | %11,8 | %93,4 | 76 |
| Gümü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 | %1,6 | %97,8 | 136 |
| Hacıahmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 | %25,0 | %88,4 | 121 |
| Hacıaliler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 | %13,0 | %99,0 | 97 |
| İbişler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 | %11,1 | %104,2 | 71 |
| İncedere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 | %8,1 | %86,9 | 160 |
| Karadiken Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 | %10,5 | %89,7 | 253 |
| Kasımlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 | %23,0 | %86,1 | 389 |
| Kesme Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %8,7 | %90,2 | 731 |
| Kuzca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 | %19,7 | %80,7 | 83 |
| Melikler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 | %16,7 | %96,9 | 64 |
| Müezzinler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 | %30,4 | %91,9 | 86 |
| Pınarköy | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 | %4,7 | %91,0 | 144 |
| Sağrak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 | %16,5 | %86,2 | 94 |
| Sarayköy | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 | %11,9 | %95,2 | 63 |
| Sarımehmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 | %3,8 | %91,2 | 330 |
| Şeyhler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 | %14,3 | %93,9 | 180 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 | %34,7 | %101,3 | 75 |
| Yeşildere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 | %17,3 | %85,5 | 62 |
| Yeşilyurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 | %19,8 | %89,2 | 557 |
| Yukarı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 | %33,0 | %79,2 | 355 |
İlgili sonuçlar