Sütçüler 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sütçüler sonuçlarında AK Parti %57,5 ile birinci, MHP %15,7 ile ikinci; fark 41,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 22,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,7 (+5,7 puan). 37 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sarımehmetler Köyü (%85,0); MHP en güçlü Çukurca Köyü (%72,7). Katılım %88,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sütçüler 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sütçüler, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sütçüler | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.036 | %57,5 | %31,9 | %34,9 | +22,6 |
| MHP | 1.099 | %15,7 | %20,4 | %9,9 | +5,7 |
| İYİ Parti | 709 | %10,1 | %16,6 | %9,8 | +0,3 |
| CHP | 625 | %8,9 | %22,0 | %25,2 | −16,3 |
| Yeniden Refah | 83 | %1,2 | %1,8 | %2,8 | −1,6 |
| Zafer Partisi | 67 | %1,0 | %1,9 | %2,3 | −1,3 |
| BBP | 62 | %0,9 | %0,5 | %1,0 | −0,1 |
| Memleket | 53 | %0,8 | %0,9 | %0,9 | −0,2 |
| AP | 53 | %0,8 | %0,4 | %0,2 | +0,6 |
| HAK-PAR | 20 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 18 | %0,3 | %0,3 | %1,7 | −1,5 |
| Millet | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| ANAP | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 12 | %0,2 | %0,7 | %8,8 | −8,6 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Genç Parti | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Milli Yol | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| TKH | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| YP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Sütçüler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 8.220 | 7.305 | %88,9 | 7.018 | 287 |
Sütçüler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyaylabel Köyü | AK Parti | %63,3 | %16,2 | %87,3 | 292 |
| Ayvalıpınar Köyü | AK Parti | %55,9 | %19,5 | %86,2 | 494 |
| Başkoz Mahallesi | AK Parti | %56,9 | %7,2 | %92,4 | 171 |
| Bekirağalar Köyü | AK Parti | %68,5 | %9,6 | %94,8 | 77 |
| Belen Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %2,7 | %88,8 | 134 |
| Belence Köyü | AK Parti | %65,7 | %17,4 | %94,2 | 365 |
| Beydili Köyü | AK Parti | %52,9 | %17,8 | %86,9 | 268 |
| Birlik Mahallesi | AK Parti | %48,8 | %11,3 | %84,3 | 554 |
| Boğazköy | AK Parti | %45,8 | %10,8 | %90,3 | 93 |
| Bucakdere Köyü | AK Parti | %69,3 | %20,8 | %92,9 | 113 |
| Cami Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %10,5 | %77,5 | 151 |
| Çandır Köyü | AK Parti | %37,9 | %22,3 | %90,1 | 483 |
| Çobanisa Köyü | AK Parti | %83,0 | %4,3 | %93,1 | 466 |
| Çukurca Köyü | MHP | %18,2 | %72,7 | %106,5 | 31 |
| Darıbükü Köyü | AK Parti | %54,5 | %12,7 | %89,2 | 65 |
| Erenler Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %14,3 | %78,9 | 336 |
| Güldallı Köyü | AK Parti | %53,6 | %17,4 | %93,4 | 76 |
| Gümü Köyü | AK Parti | %78,6 | %7,6 | %97,8 | 136 |
| Hacıahmetler Köyü | AK Parti | %56,7 | %7,7 | %88,4 | 121 |
| Hacıaliler Köyü | AK Parti | %77,2 | %3,3 | %99,0 | 97 |
| İbişler Köyü | AK Parti | %44,4 | %34,7 | %104,2 | 71 |
| İncedere Köyü | AK Parti | %70,4 | %6,4 | %86,9 | 160 |
| Karadiken Köyü | AK Parti | %69,9 | %8,8 | %89,7 | 253 |
| Kasımlar Köyü | AK Parti | %51,4 | %17,3 | %86,1 | 389 |
| Kesme Köyü | AK Parti | %42,1 | %38,3 | %90,2 | 731 |
| Kuzca Köyü | AK Parti | %49,2 | %21,5 | %80,7 | 83 |
| Melikler Köyü | AK Parti | %60,0 | %13,3 | %96,9 | 64 |
| Müezzinler Köyü | AK Parti | %52,6 | %9,0 | %91,9 | 86 |
| Pınarköy | AK Parti | %63,1 | %22,3 | %91,0 | 144 |
| Sağrak Köyü | AK Parti | %75,6 | %6,4 | %86,2 | 94 |
| Sarayköy | AK Parti | %71,4 | %5,4 | %95,2 | 63 |
| Sarımehmetler Köyü | AK Parti | %85,0 | %2,7 | %91,5 | 330 |
| Şeyhler Köyü | AK Parti | %55,2 | %18,2 | %93,9 | 180 |
| Yeniköy | AK Parti | %49,3 | %5,5 | %101,3 | 75 |
| Yeşildere Mahallesi | AK Parti | %71,2 | %3,8 | %85,5 | 62 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %54,5 | %17,2 | %89,2 | 557 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %51,6 | %7,3 | %79,2 | 355 |
İlgili sonuçlar