Yalvaç 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yalvaç sonuçlarında AK Parti %30,3 ile birinci, MHP %27,9 ile ikinci; fark 2,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 4,7 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,9 (+18,0 puan). 69 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Özgüney Köyü (%80,5); MHP en güçlü Taşevi Köyü (%62,8). Katılım %83,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yalvaç 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yalvaç, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yalvaç | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.466 | %30,3 | %31,9 | %34,9 | −4,7 |
| MHP | 7.804 | %27,9 | %20,4 | %9,9 | +18,0 |
| CHP | 5.055 | %18,1 | %22,0 | %25,2 | −7,1 |
| İYİ Parti | 3.652 | %13,1 | %16,6 | %9,8 | +3,3 |
| Yeniden Refah | 1.287 | %4,6 | %1,8 | %2,8 | +1,8 |
| Zafer Partisi | 341 | %1,2 | %1,9 | %2,3 | −1,0 |
| Memleket | 194 | %0,7 | %0,9 | %0,9 | −0,2 |
| BBP | 126 | %0,5 | %0,5 | %1,0 | −0,5 |
| AP | 93 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 89 | %0,3 | %0,7 | %8,8 | −8,5 |
| ANAP | 64 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 51 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 48 | %0,2 | %0,3 | %1,7 | −1,5 |
| Genç Parti | 44 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 29 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 25 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 21 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 11 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Yalvaç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 124 | 34.757 | 29.063 | %83,6 | 27.955 | 1.108 |
Yalvaç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abacılar Mahallesi | MHP | %24,8 | %39,1 | %88,8 | 268 |
| Akçaşar Köyü | MHP | %23,6 | %47,8 | %92,6 | 175 |
| Akköprü Mahallesi | MHP | %34,0 | %34,7 | %88,2 | 178 |
| Altıkapı Köyü | MHP | %28,9 | %50,4 | %83,0 | 176 |
| Aşağı Kaşıkara Köyü | MHP | %36,7 | %38,2 | %97,1 | 419 |
| Aşağıtırtar Köyü | AK Parti | %44,7 | %23,5 | %92,5 | 201 |
| Ayvalı Köyü | AK Parti | %42,3 | %29,9 | %81,4 | 344 |
| Bağkonak Köyü | CHP | %25,3 | %14,2 | %67,3 | 912 |
| Bağlar Mahallesi | MHP | %20,7 | %30,0 | %81,1 | 593 |
| Bağlarbaşı Köyü | AK Parti | %56,7 | %31,2 | %85,9 | 255 |
| Bahçelievler Mahallesi | MHP | %24,2 | %27,1 | %84,9 | 1.043 |
| Bahtiyar Köyü | AK Parti | %31,3 | %26,6 | %86,0 | 529 |
| Celeptaş Köyü | MHP | %29,9 | %44,1 | %83,5 | 254 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %21,3 | %30,1 | %89,1 | 1.132 |
| Çakırçal Köyü | AK Parti | %34,0 | %28,0 | %89,2 | 120 |
| Çamharman Köyü | MHP | %26,1 | %45,5 | %82,3 | 333 |
| Çarşı Mahallesi | MHP | %17,7 | %29,9 | %86,1 | 411 |
| Çetince Köyü | AK Parti | %35,5 | %19,5 | %80,0 | 1.077 |
| Debbağlar Mahallesi | MHP | %26,9 | %27,8 | %86,6 | 1.011 |
| Dedeçam Köyü | AK Parti | %48,6 | %22,2 | %64,2 | 765 |
| Eğirler Köyü | CHP | %12,5 | %27,1 | %82,2 | 325 |
| Eski Mahallesi | MHP | %24,1 | %35,0 | %90,8 | 403 |
| Eyüpler Köyü | AK Parti | %36,8 | %33,2 | %91,5 | 459 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %22,2 | %28,2 | %84,6 | 506 |
| Gökçeali Köyü | MHP | %32,3 | %33,9 | %88,6 | 70 |
| Görgü Bayram Mahallesi | CHP | %20,1 | %25,1 | %87,7 | 326 |
| Görgü Camii Mahallesi | MHP | %25,4 | %26,6 | %82,1 | 849 |
| Görgüorta Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %23,2 | %89,7 | 497 |
| Hisarardı Köyü | MHP | %25,1 | %29,1 | %81,0 | 232 |
| Hüyüklü-Eskigeçit Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %28,8 | %74,4 | 203 |
| Hüyüklü-Mescit Mahallesi | CHP | %21,4 | %18,6 | %81,6 | 190 |
| Hüyüklü-Nalbant Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %26,0 | %70,0 | 110 |
| Hüyüklü-Yanarık Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %29,4 | %78,2 | 316 |
| Hüyüklü-Yeni Mahallesi | AK Parti | %27,4 | %25,2 | %73,7 | 532 |
| İleği Köyü | MHP | %24,2 | %50,0 | %95,3 | 129 |
| Kaşaşağı Mahallesi | MHP | %22,8 | %32,6 | %82,9 | 240 |
| Kaşcami Mahallesi | MHP | %24,0 | %40,6 | %88,1 | 327 |
| Kaşhacıbey Mahallesi | MHP | %29,9 | %31,2 | %87,9 | 281 |
| Kaşyukarı Mahallesi | MHP | %24,2 | %28,8 | %86,7 | 1.180 |
| Kırkbaş Köyü | Yeniden Refah | %22,8 | %19,5 | %85,0 | 301 |
| Kızılca Mahallesi | MHP | %30,4 | %31,4 | %85,5 | 249 |
| Koruyaka Köyü | AK Parti | %36,5 | %35,9 | %78,5 | 650 |
| Kozluçay Köyü | AK Parti | %31,4 | %17,8 | %72,7 | 1.189 |
| Körküler Köyü | CHP | %11,2 | %12,8 | %79,2 | 904 |
| Kumdanlı Köyü | AK Parti | %30,0 | %18,9 | %86,0 | 1.001 |
| Kurusarı Köyü | MHP | %24,4 | %54,1 | %84,4 | 167 |
| Kuşku Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %32,6 | %88,5 | 218 |
| Kuyucak Köyü | AK Parti | %53,0 | %18,3 | %89,1 | 671 |
| Leblebiciler Mahallesi | MHP | %24,9 | %28,7 | %87,5 | 1.054 |
| Mısırlı Köyü | AK Parti | %54,4 | %29,0 | %94,5 | 308 |
| Müderris Mahallesi | MHP | %23,2 | %35,3 | %87,4 | 997 |
| Özbayat Köyü | AK Parti | %53,2 | %27,4 | %70,5 | 719 |
| Özgüney Köyü | AK Parti | %80,5 | %8,5 | %89,1 | 442 |
| Pazar Aşağı Mahallesi | MHP | %22,6 | %34,6 | %83,1 | 1.023 |
| Pazar Yukarı Mahallesi | MHP | %19,6 | %34,8 | %82,2 | 516 |
| Sağır Köyü | İYİ Parti | %22,6 | %20,3 | %86,8 | 167 |
| Salur Mahallesi | MHP | %33,0 | %38,4 | %85,5 | 338 |
| Sanayi Mahallesi | MHP | %31,0 | %33,1 | %87,5 | 336 |
| Saray Mahallesi | MHP | %23,4 | %38,4 | %89,6 | 481 |
| Sofular Mahallesi | MHP | %33,6 | %41,7 | %93,1 | 260 |
| Sücüllü Köyü | AK Parti | %45,3 | %17,4 | %82,9 | 1.218 |
| Taşevi Köyü | MHP | %22,9 | %62,8 | %92,7 | 248 |
| Terziler Köyü | AK Parti | %42,9 | %36,2 | %86,1 | 245 |
| Tokmacık Köyü | CHP | %31,1 | %6,4 | %76,0 | 617 |
| Yağcılar Köyü | AK Parti | %46,2 | %19,1 | %90,0 | 508 |
| Yarıkkaya Köyü | MHP | %30,7 | %33,9 | %88,9 | 377 |
| Yukarıkaşıkara Köyü | AK Parti | %34,3 | %29,4 | %83,6 | 895 |
| Yukarıtırtar Köyü | AK Parti | %35,4 | %18,8 | %85,5 | 117 |
| Zafer Mahallesi | MHP | %19,6 | %30,4 | %86,6 | 1.170 |
İlgili sonuçlar