Pınarhisar 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Pınarhisar sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %61,5 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %34,5 ile ikinci; fark 27,0 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 16,5 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 18'inde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Kaynarca-Yenicamii Mahallesi (%79,1); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kurudere Köyü (%84,2). Katılım %92,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarhisar 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Pınarhisar, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Pınarhisar | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.038 | %61,5 | %65,0 | %45,1 | +16,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.507 | %34,5 | %30,5 | %49,2 | −14,7 |
| Sinan Oğan | 439 | %3,4 | %4,0 | %5,3 | −1,9 |
| Muharrem İnce | 77 | %0,6 | %0,5 | %0,4 | +0,2 |
Pınarhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 14.488 | 13.334 | %92,0 | 13.061 | 273 |
Pınarhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %44,4 | %55,6 | %94,7 | 57 |
| Ataköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 | %23,3 | %94,6 | 461 |
| Beylik Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 | %36,7 | %92,7 | 2.534 |
| Camiikebir Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 | %33,3 | %89,0 | 1.077 |
| Cevizköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 | %40,9 | %89,0 | 628 |
| Çayırdere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 | %29,9 | %93,0 | 201 |
| Dere Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 | %40,5 | %91,2 | 2.708 |
| Erenler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 | %24,3 | %96,8 | 154 |
| Evciler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,9 | %43,8 | %90,2 | 225 |
| Hacıfakılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %38,2 | %56,6 | %95,3 | 85 |
| İslambeyli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 | %20,9 | %93,8 | 225 |
| Kaynarca-Akarlar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 | %20,8 | %94,9 | 411 |
| Kaynarca-Işıklar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 | %24,3 | %93,8 | 807 |
| Kaynarca-Yenicamii Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 | %17,0 | %90,4 | 470 |
| Kurudere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %11,3 | %84,2 | %92,7 | 274 |
| Orta Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 | %32,2 | %91,6 | 1.974 |
| Osmancık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 | %33,3 | %95,2 | 310 |
| Poyralı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 | %22,9 | %92,3 | 338 |
| Sütlüce Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 | %30,0 | %91,4 | 513 |
| Tozaklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 | %29,6 | %93,9 | 558 |
| Yenice Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 | %43,7 | %92,3 | 478 |
İlgili sonuçlar