Gölova 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Gölova sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %82,0 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %15,3 ile ikinci; fark 66,7 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%49,2) 32,8 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 30'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Aydoğdu Köyü (%100,0); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Yaylaçayı Köyü (%95,1). Katılım %78,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölova 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Gölova, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Gölova | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.727 | %82,0 | %69,4 | %49,2 | +32,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 322 | %15,3 | %24,3 | %45,1 | −29,8 |
| Sinan Oğan | 48 | %2,3 | %6,1 | %5,3 | −3,0 |
| Muharrem İnce | 8 | %0,4 | %0,2 | %0,4 | −0,0 |
Gölova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 2.736 | 2.151 | %78,6 | 2.105 | 46 |
Gölova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| A.camii Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 | %14,1 | %73,4 | 199 |
| Akçataş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 | %13,7 | %89,4 | 132 |
| Alsancak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 | %19,2 | %71,1 | 266 |
| Arslanca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %9,4 | %84,4 | %84,2 | 38 |
| Aşağıtepecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 | %6,7 | %85,2 | 88 |
| Aydoğdu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %76,1 | 67 |
| Boğazköy | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 | %3,6 | %63,7 | 234 |
| Bozat Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 | %8,0 | %83,2 | 107 |
| Canköy | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 | %12,2 | %105,0 | 40 |
| Çakırşeyh Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %10,0 | %66,7 | 30 |
| Çalkaya Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 | %10,0 | %117,6 | 17 |
| Çataklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 | %12,8 | %83,6 | 61 |
| Çevrecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 | %5,6 | %69,2 | 26 |
| Çobanlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 | %8,6 | %100,0 | 58 |
| Çukuryurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 | %2,8 | %97,3 | 37 |
| Demirkonak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %6,2 | %78,3 | 83 |
| Dikköy | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 | %6,8 | %83,9 | 87 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 | %13,8 | %70,5 | 315 |
| Gözlüce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %11,9 | %79,2 | 53 |
| Gözüküçük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 11 |
| Günalan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 | %8,2 | %86,6 | 112 |
| Güzören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 | %9,1 | %92,3 | 26 |
| İlyasköy | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 | %8,0 | %86,2 | 29 |
| Karaca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %16,7 | %58,1 | 43 |
| Karayakup Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 | %0,6 | %91,0 | 189 |
| Okçaören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 | %23,7 | %88,9 | 45 |
| Sarıyusuf Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 | %28,6 | %87,5 | 16 |
| Soğuksu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 | %20,0 | %58,8 | 17 |
| Subaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 | %2,6 | %86,7 | 45 |
| Uluçukur Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %33,3 | %66,7 | %76,2 | 21 |
| Yaylaçayı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %3,7 | %95,1 | %85,4 | 96 |
| Yukarıtepecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 | %22,4 | %66,1 | 121 |
| Yuvacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 | %21,1 | %74,1 | 27 |
İlgili sonuçlar